Asus ROG Strix Fusion Wireless – סיקור אוזניות גיימינג

קיבלתי מ-Asus את ROG Strix Fusion Wireless כדי לנסות את איכות השמיעה ולתת את דעתי על חווית השמע במוזיקה ובגיימינג. בשנים האחרונות אני משתמש באוזניות HyperX Cloud, מה שישמש כנקודת השוואה לאורך כל הסיקור. במהלך הסיקור נתמקד בהשוואות בין מה ש-Asus כתבה על הנייר לגבי אוזניות אלה ובין מה שאני חוויתי מהאוזניות שקיבלתי, בין אם זה האיכות, העיצוב, המיקרופון והשוואות נוספות.

איכות

ארצה לציין שבמשך שנים התעסקתי עם ציוד מוזיקלי כמו אוזניות, מיקרופונים ורמקולים, ואני מגדיר את עצמי כאודיופיל (אדם שנלהב לגבי שיחזור צליל בנאמנות גבוהה למקור שבו הוקלט או נוצר מלכתחילה).

לטענת Asus, אוזניות אלה בטווח תדרים בין 20 ל-20 אלף הרץ, טווח סטנדרטי בשוק היום. בנוסף, מתגאה Asus בצליל העשיר שהאוזניות מוציאות, כמו כן בבס עמוק ונקי. אך כאשר שמעתי מוזיקה דרך ה-ROG Strix Fusion Wireless, לא יכולתי שלא להבחין בהבלטה ברורה של התדרים הבינוניים והגבוהים. דבר זה מאפשר לשמוע צעדים במשחק טוב יותר ולהבין דיבור ברור יותר, אך כשמדובר במוזיקה אי אפשר שלא להתעלם בחוסר עומק שנובע ממחסור בתדרים נמוכים (באסים). אני מאמין שצריך להתקיים מעט איזון בין שלושת קבוצות התדרים – הנמוכים, הבינוניים והגבוהים – משהו ש-Asus לא קיימה כאן לצורכי גיימינג. ולכן, אוכל לומר שאוזניות אלה מאוד תלויות מטרה – אם המשתמש שומע מוזיקה רוב היום ורוצה פשוט "לקבור" את עצמו בתוך המוזיקה וליהנות מבאסים עשירים, אלה לא האוזניות בשבילו. לעומת זאת, אם המשתמש משחק הרבה משחקים באופן קבוע, משחקי יריות במיוחד, הוא יוכל לשמוע את השחקנים מהקצה השני רצים וקופצים להם, ולכן אוזניות אלה מאוד מומלצות בשבילו. במקביל, לאוזניות יש סראונד מאוד עשיר, עיכוב אפסי בהעברת הצליל לאוזניות וחופש תנועה רב יותר עקב היותן אלחוטיות, מה שיעזור מאוד לחובבי משחקי המחשב.

חשוב לציין כי HyperX Cloud 1 וגם HyperX Cloud 2 באים עם אותן אוזניות אך עם ציוד נלווה שונה, ובהשוואה ל-Fusion, ל-HyperX Cloud יש יותר באסים ואין דגש על התדרים הבינוניים והגבוהים, מה שלא פוגע יותר מדי ביכולת לשחק, וחשוב מכך, לא פוגע בכלל ביכולת לשמוע מוזיקה כמו שצריך וליהנות ממנה. לעומת זאת, כאשר מדובר במשחקי מחשב, חוויית השמע יותר טובה ב-Fusion, ובשילוב עם רפלקסים טובים היתרון במשחק חד משמעי.

מיקרופון

Asus טוענת שתחום התדרים של המיקרופון נע בין 50 לעשרת אלפים הרץ, איכות סבירה בתחום אוזניות הגיימינג. בבדיקה של איכות המיקרופון התגלה שאיכותו בסיסית – אין כמעט העברה של תדרים נמוכים והרבה העברה של תדרים בינוניים, בדיוק כמו ש-Asus כתבה. בנוסף, המיקרופון מסנן רעשים, ואין לופים בין המיקרופון לאוזניות. כי אם היה, חבריי היו שומעים את עצמם פעמיים בשיחה, וצלילי המשחק שלי היו מתערבבים לחבריי עם צלילי המשחק שלהם, מה שיכול להיות מאוד מבלבל ומרגיז. העובדה שאין לופים משפרת מאוד את חוויית המשחק לי ולאנשים איתם אני משחק. המיקרופון מוחבא בצורה חכמה בעיצוב של האוזניות ולא בולט כאשר לא נחוץ. לעומת זאת, איכות המיקרופון אינה מספיק טובה לעשות סטרימים ושידורים. ההבלטה של הבינוניים והגבוהים צורמים קצת למשך זמן ולכן אם המשתמש רוצה לעשות סטרימים, הוא יצטרך להשיג מיקרופון אחר. אך חוץ מזה, מיקרופון פשוט לשיחה ומסנן רעשים נהדר.

תכונות נוספות

האוזניות מאפשרות הרצה קדימה בפלייליסטים, שליטה בעוצמת המוזיקה, ובהפעלתה או עצירתה על ידי לחיצה על החלק החיצוני השמאלי של האוזניות, שהוא בעצם משטח מגע מוחבא. דבר זה עצבן אותי מאוד מהסיבה שהוא לא עבד כמו שצריך. היו פעמים שרק הנחתי אותן, והופעלה מוזיקה, או כאשר רציתי להעביר שיר והיא נעצרה. בנוסף, עוצמת הווליום לא עובדת כראוי ולא מדויקת – כאשר אני מזיז את האצבע שלי למעלה\למטה, הוא מגביר\מפחית את עוצמת השמע. ההפרש שנוצר בהגברה\בהנחתה יכול להיות ב-4, או ב-12, ואי אפשר לשלוט בכך. מה שהופך את פונקציה זו לחסרת ערך. בנוסף, לאוזניות יש תאורת RGB בצדדים, משהו שאני חושב שהוא מיותר. עקב פונקציה זו המחיר קופץ ב-40%, מה שהופך את אוזניות אלה למאוד יקרות בשוק. תאורת ה-RGB לא משפיעה על האיכות, ולא על חוויית המשחק. יותר מכך, המשתמש לא רואה את RGB זה כאשר האוזניות על ראשו! ולכן דבר זה מאוד מיותר ומעלה את המחיר משום סיבה. בנוסף, המשדר של האוזניות הוא חיבור USB קטן מאוד, ובגלל שהן לא באות עם תיק לאבד אותו יהיה קל מאוד. העובדה שהאוזניות אלה לא באות עם תיק מרגיזה מאוד, היות וגם המחיר הרבה מעל הממוצע וגם המשתמש לא מקבל חשיבה עד הסוף של הפרטים הקטנים כמו מה קורה אם אני רוצה לזוז עם האוזניות ממקום למקום, או למה שאצטרך אורות על האוזניות. Asus לא שאלה את עצמה את שאלות אלה. אם Asus הייתה שואלת את זה, היא היתה רואה שזה מיותר מכיוון שמקלדות יכולות לעשות את אותה הפעולה של שליטה במוזיקה בנוחות וקלות עם מקשי הצד שקיימים ברוב מקלדות הגיימינג כיום, ושצריך למצוא דרך למקם את ה-USB בתוך האוזניות כך שלא ייאבד.

לעומת הטענות הללו, העיצוב יפה ועתידני. האוזניות נוחות לשימוש מירבי, ובקושי מרגישים את האוזניות על הראש. ולכן האוזניות מומלצות לגיימינג אם תוכלו להרשות לעצמכם אותן, ובעיקר אם לא אכפת לכם מהתוספות המיותרות וחוסר התוספות השימושיות.

Asus ROG Strix Fusion Wireless

חווית משחק - 9
איכות - 8
עיצוב - 7
אבזור נוסף ופונקציות נוספות - 5

7.3

בסדר

מעולות למשחקים, סבירות למוזיקה, מיקרופון טוב, עיצוב חמוד, ועם הרבה מאוד פונקציונליות מיותרת ולא נחוצה

User Rating: Be the first one !

אודות מתנאל גורדון

מתנאל גורדון בן 17 מרחובות, כתב חומרה, מתכנת ב-10 שפות תכנות, גיימר מושבע 7 שנים, מומחה שמע, מתכנן מפרטי מחשב 3 שנים ופסנתרן מגיל 3.

השאר\י תגובה