Borderlands: Legendary Collection

פנדורה בדרכים – ביקורת האוסף Borderlands: Legendary Collection

ישבתי לבדוק את אוסף משחקי Borderlands בחבילה מפוצצת תוכן לקונסולת ה-Nintendo Switch. האם מדובר בגרסאות מוצלחות?

Borderlands: Legendary Collection הוא אוסף מושבח ומסוגנן של אחת מסדרות המשחקים המוצלחות ביותר בכל הזמנים. בורדרלנדס הייתה ותישאר אחת מסדרות המשחקים האהובות עליי בכל הזמנים, ואני תמיד שמח לדבר עליה ועל היכולת שלה לספק שעות על גבי שעות של הנאה צרופה ומשובחת לבד או עם חברים.

כשישבתי בבית וראיתי את ההכרזה הרשמית והמפתיעה של 2K על כוונתה להוציא אוסף מרשים למדי של משחקי Borderlands, לא יכולתי שלא להתרגש, ועוד יותר לא יכולתי שלא להתרגש כהבנתי שהאוסף הזה מגיע לקונסולת ה-Nintendo Switch, שכבר מזמן הספיקה להוכיח שהיא קונסולה מחוללת פלאים שמסוגלת להריץ משחקים כבדים בצורה מרשימה.

אז מה מגיע ב-Borderlands: Legendary Collection? תשמחו לדעת שהרבה, אפילו הרבה מאוד. באוסף המרשים הזה נקבל את שלושת משחקי הסדרה Borderlands 2, Borderlands וכן את Borderlands: The Pre-Sequel, שזה אפילו יותר תוכן ממה שאפשר לקבל ב-The Handsome Collection שיצא למחשב האישי והקונסולות וכלל רק את שני המשחקים האחרונים. כמובן שהייתי שמח מאוד לקבל גם את Borderlands 3, אבל אני מניח שזה לא משהו שנראה בקרוב קורה על גבי ה-Switch, אבל תמיד יש מקום לתקווה.

מלבד משחקי הבסיס, האוסף כולל בתוכו את כל אחת מההרחבות השונות שיצאו במהלך השנים לשלושת המשחקים הכלולים באוסף (מלבד להרחבת הקישור בין Borderlands 2 ל-3, אך היא לא ממש רלוונטית כאן בכל מקרה), מה שמוסיף כמות לא נורמלית של שעות משחק מפוצצות תוכן והנאה, מה שעוד יותר הופך את האוסף הזה למוצלח.

לא אפרט יותר מידי על הסיפור והמשחקיות של המשחקים כי הם לא השתנו בהרבה מגרסאות המשחקים שראינו עד היום, אבל לאלה שמשום מה לא מכירים את Borderlands, נספר כי מדובר בסדרת משחקי יריות בגוף ראשון מבית היוצר של Gearbox Software תחת הפצתה של 2K Games. משחקי הסדרה מתרחשים בעתיד, בעולם פיקטיבי הכולל בתוכו את הכוכב פנדורה. אנחנו משחקים את אחד מארבעה גיבורים (בכל משחק מוצגים ארבעה גיבורים שונים מהם ניתן לבחור, לכל אחד יכולות וסגנון משחק שונה) המשתייכים לקבוצת ציידי הכספות, במסעותיהם חסרי הסוף על גבי הכוכב.

משחקי הסדרה תמיד היו מוצלחים לדעת הרבה אנשים, ועד היום יש למשחק קהילת מעריצים עשירה ואובססיבית.

כעת נעבור לחווית המשחק על גבי ה-Switch. כמו כל גרסה חדשה שיצאה אי פעם ל-Switch, גם כאן באתי עם לא מעט חששות ודאגות בכל מה שקשור לאיכות המשחק, בין אם מדובר בגרפיקה ובין אם מדובר בביצועים יבשים.

לשמחתי הרבה, שלושת המשחקים רצים, מתפקדים, ונראים נהדר! מדובר ללא ספק בגרסה איכותית, ורואים בבירור את ההשקעה הרבה שעשו המפתחים כדי להביא את חווית המשחק של בורדרלנדס לשחקני ה-Switch בצורה הטובה ביותר, הן במצב נייד והן במצב נייח – מחובר לטלוויזיה.

אחד הדברים שהכי מצאו חן בעיניי במהלך המשחק הוא שלא חוויתי תקיעות בכלל, גם כשהיו מספר אויבים רב על המסך, שזה ללא ספק יתרון משמעותי היות ורוב המשחק אנחנו יורים באינספור אויבים וזזים מהר. ה-Switch עומד בדרישות ההרצה של המשחק בלי למצמץ, וזה הישג מרשים בפני עצמו.

איכות נוספת שנזקפת לזכות הפורט הזה היא הגרפיקה, כאשר בפעם הראשונה בחיי ראיתי גרסאות שלא נופלות בשום באיכות הגרפית שלהן מהגרסאות המקוריות של אותו המשחק. שלושת משחקי האוסף נראים ומרגישים בדיוק כמו שהם מרגישים על כל פלטפורמה אחרת (כל פלטפורמה שהיא לא ה-PlayStation Vita כמובן).

בכל הקשור לתפעול המשחק עצמו שמחתי לגלות שנוספה אפשרות של בקרי תנועה שעובדים די טוב וללא ספק מקלים על אלה שלא אוהבים לכוון באמצעות בקרים. כמו כן ישנה אפשרות של סיוע בכיוון הנשקים שלכם על גבי אויבים, כך שאם אתם מחפשים חווית משחק נטולת כיוון עצמאי, זוהי ללא ספק אפשרות טובה בשבילכם.

כמובן שכמו בכל משחקי הסדרה גם כאן נוכל לשחק עם עד שלושה חברים במצב של משחק מפוצל על גבי מכשיר אחד או במצב משחק באינטרנט.

ישנה אפשרות נוספת שאהבתי במיוחד והיא העובדה שאין חובה להתקין את שלושת המשחקים במלואם על גבי ה-Switch על מנת להנות מאחד מהם. תוכלו להתקין איזה משחק שאתם רוצים בלי הצורך בהתקנת משחק אחר בסדרה, וזה ללא ספק פיתרון אידיאלי ונכון לגרסה זו, היות שלאו דווקא נרצה לשחק בכל משחקי הסדרה.

לבסוף ישנו עניין המחיר, שגם הוא לא רע בכלל. מחיר האוסף הינו 50 דולר, שזה מחיר מעולה בהתחשב בעובדה שבמחיר הזה תקבלו משהו באיזור 200 שעות משחק המתפרשות על גבי שלושה משחקים שונים בעלי סיפור שונה (בהנחה ואתם רוצים לשחק גם בהרחבות של שלושת המשחקים), שגם ניתן לקחת לכל מקום ולשחק בכל מקום!

לסיכום, Borderlands: Legendary Collection לא היה משהו שכל כך רציתי לחוות באופן אישי, אך כשהוא הגיע לידי הבנתי מאוד מהר שמדובר באוסף שחובה לחוות על גבי ה-Switch. מדובר באחד הפורטים האהובים עליי למכשיר, והוא ללא ספק שווה את המחיר ואת הזמן שלכם, בין אם אתם לבד ובין אם אתם עם חברים.

*עותק לביקורת סופק על ידי עדלי יונייטד.

Borderlands: Legendary Collection

ציון סופי - 9

9

מעולה

אוסף משובח, מסוגנן ומלא תוכן מהנה.

User Rating: Be the first one !

אודות רועי האן

רועי האן, בן 21 מהשומרון, טכנאי מחשבים ועורך ראשי בקטגוריית חומרה. גיימר, חובב מחשבים, חומרה, קולנוע וקומיקס.

השאר\י תגובה