האם מיקרוסופט בדרך להפסקת ייצור ושיווק מכשירי הלומיה שלה?
האם מיקרוסופט בדרך להפסקת ייצור ושיווק מכשירי הלומיה שלה?

האם מייקרוסופט בדרך להפסקת ייצור ושיווק מכשירי הלומיה שלה?

שבוע שעבר הודיעה חברת מיקורסופט על פיטורם של כ – 7,800 עובדים מהחברה, רובם המוחלט מחטיבת הסלולר. צעד זה מתווסף לשורה של צעדים שעשתה החברה שמובילים למסקנה שמיקרוסופט בדרך להפסקת ייצור ושיווק של מכשירי הלומיה השונים.

המהלכים האחרונים

ביום רביעי שעבר הודיעה מיקרוסופט ל-7,800 עובדים שרובם מגיעים מחטיבת הסלולר של החברה (החלק שנקנה מנוקיה). צעד זה מרוקן למעשה את חטיבת הסלולר מעובדים. בנוסף לצעד הזה, הכריזה מיקרוסופט ביום חמישי שעבר לרשות לניירות ערך האמריקאית על רכישת נוקיה כהפסד (במטרה להכיר בזה לצורכי מס). צעד נוסף שבו נוקטת מיקרוסופט לאחרונה הינו הפסקת או מיעוט הפצת אפליקציות למערכת ההפעלה שלה-ווינדוס פון. כל המהלכים האלה מראים שמיקרוסופט מעוניינת לחזור לתחום בו היתה חזקה כל השנים (הפצת תוכנה) ולצאת מההרפתקה שנקראת לומיה.

יחד עם זה, החברה לא אמרה מפורשות שהיא הולכת להפסיק את הייצור והשיווק של הלומיה, אלא רק אמרה שהיא הולכת להפחית בייצור של המכשירים. בנוסף, החברה מפיצה מפעם לפעם עדכונים לגרסת הווינדוס פון (כמו שהיא עושה עם המערכת למחשבים) וכל זה לקראת ההפצה הראשית של ווינדוס פון 10 בסוף החודש.

ניתן לראות בהכרזה של מנכ"ל החברה, ובעדכונים רמז לכך שהחברה לא מתכוונת לנטוש את תחום המובייל לחלוטין, אך שאר המהלכים מצביעים על כך שהחברה הולכת לכל הפחות להפסיק את ייצור מכשירי הלומיה.

אודות אסף משניות

קוראים לי אסף משניות, כתיבה היא חלק בלתי נפרד ממני. לכל שאלה ניתן לפנות במייל: [email protected]. אשמח לענות!

השאר\י תגובה