Cat Quest II

חתול אחד מוביל רק לאחר – ביקורת המשחק Cat Quest II

Cat Quest II הוא משחק המשך מהנה שמתאים לכל המשפחה

Cat Quest היה אחד מאותם משחקים קטנים וחמודים שכל הורה יכל לקנות ולשחק עם ילדיו. אני אמנם לא הורה אבל זה היה הרושם שקיבלתי כשיחקתי בו כדי לכתוב את הביקורת למשחק שפורסמה באתר זה לפני כשנתיים. ההומור הפשטני, המשחקיות הקלילה והשליטה הנוחה היו בדיוק השילוב המתאים כדי לחשוף בפני ילדים קטנים את ז’אנר משחקי התפקידים המורכב. משחק ההמשך, Cat Quest II, זמין כעת לכל הפלטפורמות הקיימות בשוק, אך האם הוא מצליח לשחזר את הקסם של קודמו?

משחק ההמשך מחזיר אותנו לפלינגארד, אותה הארץ בה התרחש גם המשחק הקודם. למרבה השמחה הפעם החתול החמוד לא בודד, מצטרף אליו כלב קטן. במצב משחק שיתופי ניתן לשחק עם שתי הדמויות במקביל, אך אם משחקים במצב המשחק לשחקן יחיד אפשר להחליף ביניהן בלחיצת כפתור והבינה המלאכותית של המשחק פשוט שולט בדמות שנזנחה. מהר מאוד גיליתי שלא מדובר בסתם חתול וכלב אלא בגלגולי הנשמות של השליטים הקודמים של ממלכת פלינגארד ויריבתה, אימפרית לופוס. כיאה למשחק ילדים הסיפור הזה פשוט מאוד, אך הוא מכיל הרבה התייחסויות ומשחקי מילים שרק מבוגרים יבינו, כך שאפשר לומר בוודאות שהוא מתאים לכל המשפחה.

ההרפתקה שלי החלה על מפה מוכרת מאוד, לא שונה בהרבה מזו של המשחק הקודם, המכילה מבוכים וחורבות אותם יכולתי לחקור כרצוני. דמויות משנה פרוותיות וחמודות חיכו בסבלנות מחוץ לכפריהן עד שפניתי אליהם והואלתי בטובי לעזור להם ולקבל בתמורה נקודות נסיון, כסף ולעיתים גם ציוד חדש. השלמת משימות צדדיות כאלה הייתה הדרך הטובה ביותר להעלות את רמתה של הדמות שלי ולהרוויח מזומנים כדי לבזבז על שדרוג מיומנויות ונשקים. בסופו של דבר עזבתי את פלינגארד המוכרת וחציתי את הגבול ללופוס, ארצם של הכלבים, מדבר סלעי מלא באויבים חדשים.

התנועה במפה פשוטה יותר מהמשחק הקודם, אך גם מבלבלת יותר. Cat Quest II מוסיף בניינים מיוחדים שמשמשים כתחנות נסיעה מהירה. כשנכנסים לאחד מהם רואים מעין שתי מפות כוכבים עם נקודות – אחת עבור פלינגארד ואחת לאימפרית הלופוס. ככל שמגלים יותר בניינים כאלה בעולם, כך נפתחות יותר נקודות נסיעה מהירה. הבעיה איתן היא שהן לא הראו לי לאיזה מקום אני משתגר כך שהייתי צריך לשנן את המיקומים במפה בעל פה.

מערכת הקרב לא השתנתה הרבה ב-Cat Quest II, אך ישנם כמה הבדלים מהמקור. מקש אחד משמש להתקפה ואחר להתחמקות, וניתן למפות קסמים למקש אחרים. בניגוד למשחק הקודם כדי לרכוש את הקסמים האלה הייתי צריך לאתר חפצים מסוימים בעולם המשחק, אך השדרוג שלהם עדיין מתבצע אצל הקוסמים השונים הפזורים ברחבי עולם המשחק. דבר נוסף שחשוב לציין הוא שלא ניתן להשתמש באותה המיומנות אצל שתי הדמויות, המטרה כמובן היא ליצור איזון בין השימוש בחתול לבין השימוש בכלב כך שהשחקן יהיה חייב להחליף ביניהם. המשחק מוסיף גם יכולות מיוחדות אותן אפשר לפתוח באמצעות משימות צדדיות והן שימושיות להפליא.

קיומן של שתי דמויות במקביל על המסך ב-Cat Quest II לא תמיד הטיב עם המשחק. כששיחקתי במשחק לבד, הבינה המלאכותית שלטה בדמות שלא השתמשתי בה ומשכה את האש לכיוונה. כשברחתי מקרב הדמות השניה פשוט עקבה אחרי וכשהיא מתה פשוטה החייתי אותה. המצב הזה היה מאוד שימושי ואין לי תלונות מיותרות בנוגע לתפקודה של הבינה המלאכותית.

למרבה הצער במצב המשחק השיתופי הדברים יכולים להיות מבלבלים עד כדי תסכול. למרות ששתי הדמויות סומנו בצבעים שונים כדי לציין מי זה מי ועיצובן היה שונה התבלבלתי לעיתים קרובות וחשבתי שאני שולט בדמות השנייה. לדעתי הגורם לכך הוא אי-הסדר שמתעורר במהלך הקרבות השונים. העניינים מסתבכים עוד יותר בתוך המבוכים כי המשחק מגביל את המרחק בין השחקנים. הרגשתי כאילו אני הולך על ביצים במטרה למנוע משותפי למשחק להידחף על ידי הדמות שלי לתוך מלכודת.

Cat Quest II הוא משחק מהנה והמשך ראוי מאוד ל-Cat Quest. השליטה בו נוחה, הסיפור קליל ויש מספיק תוכן חדש שמצדיק את קיומו.

Cat Quest II

משחקיות - 7
סיפור - 7
גרפיקה ואנימציה - 7
פסקול - 7

7

טוב

Cat Quest II הוא אחד ממשחקי ההמשך הראויים והמוצדקים ביותר.

User Rating: Be the first one !

אודות דניאל לניאדו

במקור מרעננה, כיום מירושלים. סטודנט לביולוגיה, חובב סרטים ומשחקים מושבע.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *