האהבה כואבת – ביקורת למשחק Catherine: Full Body

חברת Atlus, בשיתוף עם SEGA, שחררה גרסה מחודשת למשחק הפאזל הסיפורי שלה עם השם Catherine: Full Body ואני זכיתי לאחת מחוויות המשחק ההזויות שלי בכל חיי

הסטודיו שנתן לנו את סדרת משחקי התפקידים המצוינת Persona, הוציא בשנת 2011 עוד משחק בעל אנימציה נהדרת אבל עם טון בוגר יותר ומשחקיות די יוצאת דופן בשם Catherine. למרות שעף מתחת לרדאר של הרבה גיימרים בדור הקודם, המשחק זכה לביקורות חיוביות, לכן לא מפתיע שהחברה החליטה לתת לדור חדש עם ראש פתוח יותר לחוות את המשחק הסיפורי עם החידוש בשם Catherine: Full Body. האם הוא ראוי לתשומת הלב שלכם עכשיו? המשיכו לקרוא וגלו.

הסיפור

העלילה של Catherine: Full Body היא בין הטעונות ביותר רגשית שחוויתי במשחק.

אתם מגלמים את וינסנט, מתכנת רווק שאוהב לשתות הרבה, לבלות בברים עם חברים שלו ונמצא במערכת יחסים עם Kathrine מאז התיכון. וינסנט אוהב שיש לו חברה אבל מפחד מהרעיון של להתמסד ולהתחתן, אבל Kathrine רואה חתונה כהצעד ההגיוני הבא והיא סופגת הרבה לחץ ממשפחתה להתמסד עם וינסנט. היא יפה ואינטליגנטית, והיא דואגת שוינסנט יחיה כמו בן אדם והיא באופן ברור הבוגר במערכת היחסים.

בתחילת המשחק, וינסנט פוגש בבר בלונדינית קופצנית וסקסית בשם Catherine שבעלת גישה חופשית יותר על מערכות יחסים, מה שמוביל לוינסנט השיכור לשכב איתה. כעת, אתם השחקנים צריכים לבחור את המילים שלכם והפעולות שלכם על מנת להמשיך לעתיד עם אחת משתי בנות אלו. בנוסף, במהלך משולש האהבה הזה, נכנסת Quatrine, נערה צעירה שכולם קוראים לה רין ושסובלת מאמנזיה. וינסנט הציל אותה מיצור מסתורי שרדף אותה ומאז מנסה לעזור לה לחזור לנורמליות.

במהלך כל הדרמה והרומנטיקה הזאת, וינסנט חולם בלילה שהוא בבור מסוכן ממנו הוא צריך לטפס. גברים אחרים מסביב לעולם גם חולמים על בור זה ואם עד סוף החלום הם לא מצליחים לטפס ממנו, הם מתים בשינתם. החלומות הם הפאזלים של המשחק והם מקושרים ישירות לרגשות של וינסנט ואירועי הסיפור, ואכנס אליהם בהמשך.

בתור גיימר, אף פעם לא מצאתי את עצמי נבלע אל תוך סיפור כמו שנבלעתי אל תוך Catherine: Full Body. כל החלטה שלכם מעניינת והרעיון של סוגי מערכות יחסים הוא קונספט נהדר שכל גבר יתחבר אליו וימצא את עצמו בנעליים של וינסנט בן רגע. מצאתי את עצמי כל כך נבלע אל תוך הסיפור שהרגשתי רע בחלק מההחלטות שלי, כאילו אני במשולש (מרובע) האהבה הזה. הסיפור מורכב עם מלא אופציות ואפילו מספר סיומות שהוסיפו בגרסה המחודשת ביחד עם סצנות נוספות, מה שהופך את הסיפור למרתק ושווה משחק חוזר מספר פעמים.

הפאזלים

כמו שאמרתי, בין כל אירועי הדרמה והרומנטיקה, וינסנט חולם חלומות מפחידים בהם הוא צריך לטפס על מגדל קוביות כדי לשרוד את הלילה ולברוח מהפחדים שלו, וזה יכול להיות גרסה מפחידה של בת זוגתו שמנסה לטרוף אותו (כי היא רוצה להתחתן כבר) או תינוק ענק ומפחיד שרודף אחריכם (בגלל שהתחלתם לחשוב על להביא תינוק לעולם), כל שלב מתקשר לסיפור שמתרחש בעולם האמיתי ובין לבין וינסנט מקבל שאלות שהייתם מוצאים בסקרים על מנת שהמשחק יבין מה אתם מחפשים בבת זוג ומה שנחמד שהוא מציג מה גברים ונשים אחרים בחרו מסביב לעולם, אז לפחות גם לומדים קצת.

הטיפוס הוא פאזל המשחק, אתם יכולים להזיז לבנים לכל כיוון, ישנם סוגים שונים של לבנים ואתם משיגים יכולות אחרות במהלך הטיפוס כמו להקיף אתכם בעוד לבנים. המטרה שלכם לטפס עד למעלה, אתם צריכים לדעת מה להזיז בלי שתמצאו את עצמכם נופלים למטה למותכם. המשחק כן מספק מספר אסטרטגיות משחק שונות שמאפשרות לכם לטפס מהר יותר מבלי להתקע אבל המשחק עדיין יכול להיות מאתגר, בעיקר כשתשחקו במצב נורמלי או קשה. מה שכן, הייתי רוצה קצת יותר וריאציה וישנם פעמים שזה שלב פאזל אחרי שלב פאזל וזה מרגיש שזה לא נגמר, ופשוט בא לכם להמשיך עם הסיפור.

המשחק כן נותן את האפשרות לשחק ברמת קושי קלה על מנת שתתרכזו בסיפור אם תרצו ובחלק מהרמות יש לכם את האפשרות לחזור אחורה בצעדים שלכם, מה שמקל בהרבה על הפאזלים, אבל עדיין מצאתי את הפאזלים ממכרים מאוד ואפילו שטכנית עשיתי את אותו הדבר חלום אחרי חלום, המשחק מצליח לזרוק משחקיות חדשה, אלמנטים חדשים וכל מני גורמים מעניינים על מנת לגרום לי להנות ולאתגר את עצמי כל פעם שוינסנט הולך לישון.

מצבי המשחק

כשם הגרסה החדשה, Catheine: Full Body הוא מלא בתוכן נוסף.

ציינתי שהמשחק כולל אפשרויות בחירה נוספות וסיומות שונים חדשים, אבל בנוסף לזה שחקנים יכולים לבחור לאתגר את עצמם עם שינוי חוקי הפאזלים במצב Remix, שכעת שם בלוקים מאוחדים במגדל מאשר בלוקים בודדים, מה שמוסיף מורכבות לפאזלים וגורם למשחקיות להרגיש כמו טטריס מהגיהנום.

יחד עם מצב הסיפור, המשחק כולל מצב אתגרי, בו שחקנים יכולים להשלים פאזלים שונים לבד או מול מתמודדים ברשת. במידה ואתם מעדיפים לשחק בבית עם חברים, Catherine: Full Body מאפשר מצב משחק לוקלי של שני שחקנים, תחרות טיפוס ביניכם על בלוקים, אופציה מאוד כייפית שאני תמיד שמח לראות במשחקים של היום.

חוץ מזה, כמו שציינתי ישנם מספר מצבי קושי שלדעתי מאוד קיצונים אחד מהשני, אני מרגיש שחסרה רמת קושי בין Normal ל-Easy. כמובן שאני אוהב את האתגר, אבל רמת קושי נוספת בין 2 רמות אלו יכול היה להפוך את המשחק להרבה יותר ידידותי לעוד שחקנים.

הגרפיקה

הגרפיקה של Catherine: Full Body היא לא רעה בכלל. למרות שהאנימציה של חלק מהמודלים היא נוקשת, גם בפאזלים וגם בעולם האמיתי, העיצוב והסרטונים פשוט גונבים את ההצגה. הצבעים של המשחק נראים נהדר, האנימציה של הסרטונים היא אנימה ברמה הגבוהה ביותר והעיצוב הכללי של המשחק הוא נהדר ואפשר להרגיש רק מהעיצוב שמדובר באותו הצוות שהביא לנו את משחקי Persona.

בשביל חידוש בסיסי, Catherine: Full Body עדיין תאווה לעיניים גם היום, בדומה לנשים של וינסנט במשחק.

הסאונד

בדומה למשחקים האחרים של החברה, המוזיקה של Catherine: Full Body היא נהדרת. המקצבים שמתנגנים בבר הם טובים ומכניסים אתכם לאווירת המשחק והמוזיקה המותחת של הסיוטים של וינסנט הם פשוט אפים ורק מכינים אתכם למשחק החשיבה שעלול להרוג אתכם.

לא רק שהמוזיקה טובה, גם הדיבוב של המשחק נהדר, עם דיבוב אנגלית ויפנית מצוינים. זה בין הפעמים היחידות שהעדפתי לשחק עם דיבוב באנגלית, גם בגלל קול הקריין וגם בגלל שדיבוב הדמויות הוא נהדר. בנוסף, כל הכבוד ל-Atlus שהצליחה להשיג את המדובבים המקוריים בשביל הסצנות הנוספות, זה מאמץ לא קל שתורם הרבה להרגשת המשחק.

סיכום

חברת Atlus מראה איך לעשות חידוש אמיתי למשחק באמצעות צירופן של סצנות ושיפור הויזואליות, ומצליחה להוכיח לדור שחקנים חדש שמדובר במשחק עם סיפור מורכב, מלא רגש ומרתק עם משחקיות פאזלים מאתגרת בין לבין.

למרות שבטוח שישנן גיימריות שימצאו את Catherine: Full Body מעליב ולא לטעמן, אני עדיין חושב שהמשחק הוא חוויה יוצאת דופן ומדהימה ששווה ניסיון. יש לשחקנים אפשרות להתאים את הקושי לצרכיהם, אבל הייתי מציע לאתגר את עצמכם כדי להרגיש את הסבל המלא שגיבורינו מרגיש, אחרי הכל, האהבה כואבת.

Catherine: Full Body

הסיפור - 10
הפאזלים - 7.5
מצבי המשחק - 8
הגרפיקה - 9
הסאונד והמוזיקה - 10

8.9

מעולה

Catherine: Full Body מספק חווית משחק יוצאת דופן גם אחרי כמעט 10 שנים תודות לפאזלים מאתגרים, עיצוב נהדר וסיפור מורכב ומלא רגש.

User Rating: Be the first one !

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה