MWC, Samsung

CoronaVirus | השפעת וירוס הקורונה על עולם הטכנולוגיה

וירוס הקורונה (CoronaVirus) גבה עד היום את חייהם של כ-500 אנשים וגרם לעוד כ-24,000 אנשים לחלות, אך כיצד וירוס כזה מסוגל לאיים על תעשיית הטכנולוגיה כולה? מסתבר שבקלות וללא יותר מידי הפרעות

אם יש נושא חם שעליו מדבר כל העולם בתקופה האחרונה הוא ההתפשטות חסרת המעצורים של וירוס הקורונה (CoronaVirus), שהתחיל להופיע לראשונה בקרב שוק סוחרים קטן בסין וכעת ככל שעובר הזמן הוא מגיע ליותר מקומות ברחבי העולם ולצער כולנו גם גובה מספר לא קטן של קורבנות. לצד קורבנות האדם שרק נערמים מיום ליום נפגעות תעשיות שלמות בעקבות הווירוס המסתורי. אחת מהתעשיות האלה היא כמובן תעשיית הטכנולוגיה, כאשר חברות רבות מבטלות המון אירועים ופסי ייצור שלמים נעצרים מעבודה.

אבל איך דבר כזה בכלל קורה? התשובה האולי נדושה אך הגיונית לחלוטין היא כמובן “Made in China”. בין אם זה ברור ובין אם לא, נתח גדול מאוד אם לא הגדול ביותר של פסי ייצור של שלל חברות ברחבי העולם ממוקמים בסין. בעקבות כך, פריצת מגפה ברחבי סין גוררת חברות רבות למקרים בהם פסי ייצור מפסיקים לעבוד עקב מחסור בעובדים או מחשש להידבקות של עובדים ומוצרים שונים במגפה.

וירוס הקורונה פרץ לתודעת העולם באופן די חד ומהיר, דבר שגרר חברות טכנולוגיה רבות לקחת מספר צעדים אחורה כדי לנסות ולהימנע מהתפשטות הווירוס וכמובן לנסות ולהציל כמה שיותר עובדים ומוצרים של אותה החברה מפני הדבקה ותחלואה נוספת במגפה.

אז מי כבר נפגע? יש מספר דוגמאות לכך, החל מחברות המפסיקות פסי ייצור קטנים ועד לחשש ממשי לפגיעה בכמות יחידות של מוצר כלשהו ובזמינותו ברחבי העולם.

אחת מהחברות הראשונות שפרסמה את הנזקים השונים שנגרמו לה בעקבות המגפה היא חברת הענק Apple.
בתור התחלה, חברת התפוח הענקית סגרה את כלל המשרדים והחנויות שלה ברחבי סין בעקבות התפרצות וירוס הקורונה. על פי Apple מדובר בסגירה זמנית של כלל שירותי החברה ברחבי סין, והיא צפויה להימשך עד לרגע בו הווירוס והשפעתו יחלו לפוג ולהעלם, משמע אין לדעת מתי באמת תחזור החברה לעבוד באופן רגיל ברחבי סין.

כמובן שלצד סגירת החנויות הופסקו שלל פסי ייצור של החברה, דבר הגורר עיכוב גדול בתפוקות ובזמינות המוצרים השונים של החברה ברחבי העולם. על פי מספר דיווחים, שלל יצרניות גדולות של מוצרי אפל, כגון Foxconn, שנחשבת לאחת היצרניות הגדולות ביותר בעולם של מכשירי ה-iPhone, מפסיקות לחלוטין את עבודתן בעקבות הווירוס המתפשט. כמו כן הופסקו שלל פסי ייצור של מוצרים נוספים, כגון אוזניות ה-AirPods וה-AirPods Pro.

על פי דיווחים שונים, שלל היצרניות של Apple צפויות לחזור לעבודה החל מה-10.2.20, אך לא ברור אם זה באמת יקרה ואם כן באיזה היקף יחזרו פסי הייצור השונים וכן החנויות השונות.

גם חברת הענק Google הפסיקה את העבודה שלה ברחבי סין, כאשר סגרה מספר גדול של משרדים ברחבי המדינה, כולל משרדים הממוקמים במחוזות מרוחקים כגון טאיוואן והונג קונג.
בנוסף לסגירה של משרדים הנחתה גוגל את עובדיה ברחבי סין שלא להישאר זמן רב מחוץ לבית, ולחזור כמה שיותר מהר לשטח בטוח בתום יום העבודה.

על פי מספר דיווחים, רוב משרדי החברה יישארו סגורים עד ה-10.2.20, אך כמו המצב עם חברת Apple, אין לדעת האם באמת ייפתחו המשרדים מחדש בתום ההסגר, ואין לדעת מה יהיה היקף העבודה במידה ואכן תתבצע פתיחה מחודשת.

נסיים עם חברת LG. כאן מדובר על סיפור מעט שונה, כאשר הודיעה LG על יציאתה מכנס MWC הקרוב, שצפוי להתקיים בתאריכים 24-27.2.20 בברצלונה שבספרד.

לטובת אלה שלא מכירים, ה-MWC נחשב לכנס הגדול ביותר לתחום המובייל כאשר במהלכו מוצגים ברחבי העולם מרבית החידושים החדשים בתחום המובייל מבית שלל חברות שונות ברחבי העולם.

על פי LG, החברה החליטה שלא להשתתף ב-MWC בעקבות העובדה שהדבר יצריך את מרבית עובדי החברה לבצע נסיעה בינלאומית על מנת להשתתף בכנס, והחברה לא רוצה לחשוף את העובדים שלה לסיכון כלשהו שיחלו בווירוס התוקפני, שלאט לאט פולש ליותר ויותר מדינות ויבשות ברחבי העולם.

יחד עם ביטול ההשתתפות בכנס הודיעה LG כי היא תקיים אירוע נפרד בעתיד הקרוב (לא נוקב תאריך רשמי), בו תחשוף החברה את שלל מוצרי המובייל שלה לשנת 2020.

בסופו של דבר נראה כי וירוס הקורונה רחוק מלחלוף ולהיעלם, וכל שאנחנו יכולים לעשות כצרכנים הוא לקוות שה-“אנטי וירוס” של הקורונה יגיע במהרה, וישים את המגפה המאיימת מאחורינו.

אודות רועי האן

רועי האן, בן 20 מהשומרון, עורך ראשי בקטגוריית חומרה. גיימר, חובב מחשבים, חומרה, קולנוע וקומיקס. טכנאי מחשבים בימים וגיק הדוק בלילות. מעריץ מושבע של Marvel ושחקן משחקי תפקידים קשוח. גיק איכותי בעל דעה קולחת שתמיד שמח לדון בכל נושא מעניין!

כתיבת תגובה

Specify Instagram App ID and Instagram App Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Instagram Login to work

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *