משבר האינסוף – ביקורת ל-Crisis on Infinite Earths

אירוע ה-DC של העשור סוף סוף הגיע אלינו ברשת ה-CW, האם Crisis on Infinite Earths הוא הקרוסאובר שלו חיכינו? בואו נגלה.

בזמן שחברת Marvel הביאה לנו את אירוע הקרוסאובר שלה במהלך השנתיים האחרונות עם “מלחמת האינסוף” ו”סוף המשחק”, חברת DC עדיין לא סיפקה לנו קרוסאובר איכותי באותם המימדים (“ליגת הצדק” לא נחשב). כעת, אחרי בנייה של שנים בסדרות “החץ” ו”הפלאש”, אנחנו מקבלים את Crisis on Infinite Earths ששם את גיבורינו מול האנטי-מוניטור וכולל עשרות הופעות אורח מפרויקטים של DC לאורך השנים. – זהירות ספוילרים.

האירוע מתחיל בפיצוץ. אחרי שכל סדרה עצרה לפני הקרוסאובר עם השמיים האדומים של גל האנטי-חומר של האנטי-מוניטור, הקרוסאובר שלנו יוצא לדרך בפרק של סופרגירל ומתחיל עם הופעות אורח של רוברט וול בתור העיתונאי נוקס של “באטמן” של טים ברטון, הטיטאנים של DC Universe ובורט וורד (רובין של הסדרה של באטמן משנות ה-60).

ליילה (כעת נקראת Harbinger) אוספת את כל הגיבורים מכל העולמות במאבק אחרון לעצור את האנטי-מוניטור לפני שהוא משמיד את כל היקומים המקבילים במציאות. הגיבורים שלנו יוצאים למצוא שבע פראגונים שמייצגים את עקרונות המציאות כדי לעצור את האנטי-מוניטור – האנושות, הכבוד, התקווה, האומץ, האהבה, האמת וכבוד. במהלך החיפוש שלהם הם יוצאים לעצור את לקס לותור (שחזר לחיים תודות למוניטור) מלהרוג את כל הסופרמנים בכל יקום באמצעות ספר הגורל, מה שמוביל להופעת אורח נהדרת של סופרמן של “סמולוויל” (טום ולינג) וברנדון רות’ חוזר למדים הכחולים והאדומים בתור סופרמן של הסרט “סופרמן חוזר”.

אחרי איסוף של כל הפראגונים (שכולל הרבה הופעות אורח בלתי נשכחות), תשובה די טובה לשאלה ששאלנו מאז תחילה העונה של “הפלאש” בקשר למותו של בארי שמובילה לבואו של ברק שחור, ומותו המצופה של אוליבר קווין, אנחנו נותרים עם המציאות שלנו בלבד וגיבורינו על ה-Wave Rider. משם יש לנו הרבה רגעים בלתי צפויים, הופעות אורח אדירות (לוציפר קופץ לביקור) ואנחנו נאלצים להמתין חודש וחצי להמשך המצופה.

ההמשך למען האמת לא עומד בבנייה שעשו שלושת הפרקים הראשונים אבל אנחנו כן מקבלים פרידה שוברת לב מאוליבר, הופעת אורח של פלאש נוסף (שצולמה ימים ספורים לפני שידור הפרק, חודשים אחרי סיום הצילומים) שתשאיר אתכם עם פה פעור ומסדר את הבלאגן הסיפורי בקצה שלו, הופעת אורח של יוצר הקומיקס והתוצאה החשובה ביותר מהקרוסאובר, איחוד כל הגיבורים על כדור ארץ אחד (לא יקומים מקבילים) והקמת ליגת הצדק של ה-CW.

היתרון החזק ביותר של הקרוסאובר הוא הרפרנסים והופעות האורח- Crisis on Infinite Earths נותן תשומת לב וכבוד לכל הסרטים והסדרות של DC מהעבר ומהווה, כשבו בזמן נותן לנו מספר רגעים שתמיד רצינו לראות על המסך, כמו קווין קונרוי בתור האביר האפל.

ההחלטה לאחד את כולם על כדור ארץ אחד היא מצוינת. היא לא תסביר את חוסר המעורבות של גיבורים מסוימים באירועים של גיבורים אחרים (זה לא עצר את Marvel אף פעם) אבל זה כן פותח את הדלת למיני-קרוסאוברים והופעות אורח, ולעולם עם סיפור אחד גדול וזורם. גם ההקמה של ליגת הצדק היא נכונה, בהתחשב שאין לנו ליגת צדק ביקום הסינמטי יותר. זה מוסיף שינוי חדש לסדרות היקום, יחד עם שינוי של המציאות המוכרת עבור חלק מהדמויות, מה שיוסיף זרימה עלילתית לחלק מהסדרות שסוג של הגיעו לעצירת אמצע עונה כמו “הפלאש” ו”סופרגירל” (ככל הנראה בניסיון לגרום לנו לחשוב שהם אולי לא ישרדו).

בזמן שמבחינה עלילתית, Crisis on Infinite Earths יכול להיות די סטנדרטי ואפילו העתקה של “הנוקמים: מלחמת האינסוף” ו”הנוקמים: סוף המשחק”, הקרוסאובר הוא הבלתי נשכח ביותר שאי פעם ה-CW הוציאה והוא רכבת הרים רגשית שגרמה לי לחייך, לצחוק ואפילו לבכות. הקרוסאובר לקח סיכונים והוא שינה את גיבורינו ואת העולם שלהם עד סיומו.

Crisis on Infinite Earths עושה בדיוק מה שצופים מתמידים של סדרות הגיבורים של CW רוצים לראות, רפרנסים וחיבורים לקומיקס ושאר סדרות הקומיקס של DC, מוות גיבורי בסגנון DC לאוליבר קווין והשפעה משמעותית על הסדרות של היקום.

סיכום

Crisis on Infinite Earths הוא קרוסאובר נהדר בעיקר בגלל המצבים יוצאי הדופן שגיבורינו מוצבים בהם, הופעות האורח והאיזכורים של ההיסטוריה של DC והעתיד המזהיר של סדרות הקומיקס של ה-CW. מבחינה עלילתית אין יותר מדי יצירתיות אבל זה אירוע מסיבי ששווה את זמן ההמתנה. הוא מסיים בצורה טובה את סיפורו של החץ הירוק וממשיך בצורה מצוינת את הסדרות הנותרות.

Crisis on Infinite Earths

ציון סופי - 8.8

8.8

מעולה

למרות עלילה לא הכי יצירתית, הקרוסאובר הוא אחד האירועים הגדולים בטלוויזיה לחובבי קומיקס, תודות להופעות אורח, איזכורים וסוף מספק.

User Rating: 2.8 ( 2 votes)

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה