לזוז עם הביט – ביקורת המשחק BPM: Bullets Per Minute

תפתחו את האוזניים והתאימו את עצמכם לביט כי BPM: Bullets Per Minute הגיע לעשות כאן רעש!

תמיד אהבתי משחקי קצב. מדובר ללא ספק בז'אנר מוצלח מאוד אם תשאלו אותי, שהביא לתעשיית המשחקים לאורך השנים לא מעט משחקים איכותיים ומהנים המספקים חווית משחק מעולה בשילוב עם מנגינות וקצב מעולה עוד יותר. ז'אנר משחקים נוסף שאני מאוד אוהב הוא כמובן ז'אנר משחקי ה-Roguelike, שצבר תאוצה ואהדה רבה בשנים האחרונות ומקום חם ואוהב בלב שלי ושל אחרים עם משחקים מעולים ואיכותיים כמו Hades, Dead Cells ו-UnderMine. מעולם לא חשבתי שאקבל משחק אחד המשלב בתוכו שניים מסוגי המשחק האהובים עליי, אבל הנה BPM: Bullets Per Minute מוכיח שהדבר אפשרי!

BPM: Bullets Per Minute הוא משחק רוגלייק המשלב בתוכו מעקב אחרי קצב. המשחק עצמו מזכיר מאוד בנראות שלו את משחקי DOOM, עם אווירה אפלה וכבדה לצד מנגינות מטאל מפוצצות ואויבים מאתגרים. כמו כן משחק רוגלייק, גם כאן נתחיל את המשחק בשלב הראשון שלו, כאשר בכל שלב נתקדם במבוך משתנה בו ננקה את חדרי המבוך השונים מאויבים, נפתח שיפורים ויכולות חדשות לדמות שלנו ובעיקר נעקוב אחרי הקצב. כל אחד מהשלבים כולל מנגינה אחרת, כאשר מורכבות המנגינות עולה משלב לשלב וכך גם אתגר המשחק.

המשחק שם את הדגש כולו על מכניקת הקצב, כאשר ניתן לירות, לטעון ולבצע שלל פעולות נוספות רק כאשר הביט של המוזיקה מגיע ברגע מדויק. כמו כן גם האויבים כפופים לביט המוזיקה המתנגנת ברקע, כך שניתן להתאים את התזוזות והפעולות שלכם לפעולות האויב.

כאמור, כל אחד משלבי המשחק מציע מבוך המשתנה בכל ריצה מחדש, כאשר בכל מבוך יש חדר בו יושב בוס גדול שצריך לחסל. מלבד לבוס עצמו ישנם שלל סוגי אויבים שניתן למצוא בחדרי המבוך, החל מאויבים פשוטים המתים במכה אחת ועד לאויבים חזקים וגדולים מהם תידרשו להקשבה ודיוק רב לחיסולם. מלבד לבוס ולאויבים השונים המבוך כולל חדרי אוצר, חנותיות שונות, בנק ועוד שלל חדרים המסוגלים להעשיר את חווית המשחק שלכם בכל ריצה.

בתחילת הדרך בעיקר התפאלתי מיכולת המשחק לשלב קצב מדויק עם משחקיות מאתגרת ומהירה. כאדם שמאוד מחבב מוזיקה מלאת גיטרות ועצבים, אהבתי מאוד את המנגינות שהמשחק מציע לכל אורכו, היות ומדובר במוזיקה איכותית מאוד שהופכת את חווית המשחק לטובה מאוד וזורמת מאוד, בעיקר אם אתם מתחברים לסגנון המוזיקה שנקבל כאן. כמו כן המוזיקה עצמה עמוקה מאוד ועשירה, הבסים מרגישים מצוין וכן שלל רמות הסאונד הנוספות. אם בדרך כלל אמליץ לכם לחוות משחק עם אוזניות לטובת מיקוד השמע, עם BPM זו תהיה טעות לא להפציץ את המוזיקה של המשחק דרך רמקולים חזקים המסוגלים לספק באס עשיר ואיכותי.

מעבר למוזיקה עצמה שהיא ללא ספק חלק חשוב ועיקרי מכל המשחק, גם המשחקיות עצמה איכותית מאוד, מדויקת מאוד ומאתגרת מאוד. השליטה בכל אחת מן הדמויות שהמשחק מציע (הדמויות עצמן נפתחות תוך כדי התקדמות במשחק) מעולה. כל דמות מרגישה טוב ומתפקדת נהדר. התזוזה הבסיסית עצמה וכן הקפיצה לא כפופות כלל למוזיקת המשחק, אך מעבר לכך כל אלמנט תזוזה כן כפוף לביט המנגינה ברקע, כגון היכולת לבצע Dash רק בזמני הביט המתאימים למוזיקה. כמו כן במידה ותהיו מספיק מהירים תוכלו להכניס מכה נוספת בין הביטים כך שתקבלו שרשרת פעולות מהירה ומספקת במיוחד. היו לא מעט פעמים שניקיתי חדר מפוצץ אויבים במקטע מוזיקה רציף ופשוט נהניתי מכל רגע.

מעבר לאקדח הבסיסי איתו תתחילו את המשחק בכל פעם, המשחק מציע כמה סוגים נוספים של נשקים בהם ניתן להשתמש. כמו כל דבר במשחק גם הנשקים עובדים לצד המנגינה של המשחק, כאשר תוכלו לירות רק בביט המתאים וכן לטעון רק בביט המתאים. בנוסף לכך ישנם נשקים חזקים יותר כגון רובה שוטגאן שאמנם חזק במיוחד נגד שלל אויבים אך יצריך מכם טעינה ארוכה יותר היות ולוקח כמה פעולות רצופות ומתוזמנות על מנת להחליף מחסנית וכן לדרוך מחדש את הנשק, מה שמוסיף בקלות אתגר נוסף לקושי המשחק.

כמו שאמרתי קודם ברגע שהפעלתי את המשחק קיבלתי ישר את ההרגשה שאני נכנסתי למשחק שמזכיר מאוד את האווירה האדמדמה של משחקי DOOM האהובים, וזו בהחלט מחמאה שאפשר לתת למשחק כמו BPM. אמנם מדובר בגרפיקה די פשוטה ולאו דווקא מפורטת אבל התחושה שהיא מעבירה מדויקת מאוד ומזקקת עוד יותר את איכות המשחק לטובה, היות וברוב הזמן נתרכז בבית ובאויבים ולאו דווקא בכל הפרטים שמסביב. כל האויבים נראים טוב, הנשקים השונים וסביבות המשחק השונות נראות גם כן נהדר וכל שהייה שלי במשחק הייתה מהנה ומהפנטת מאוד, והיו פעמים שהתהלכתי בחדרים שונים מספר פעמים כדי לוודא שלא פספסתי שום פרט מעניין. בתחום הביצועים לא ארחיב יותר מידי, כאשר המשחק רץ נהדר על המחשב האישי ולא חוויתי בעיות כלשהן או ירידות בביצועים במהלך המשחק, גם במקרים בהם היה הרבה עומס על המסך.

כמו כל משחק רוגלייק, גם BPM הוא משחק מאתגר למידי. המשחק מציע לכם שתי רמות קושי, אחת בסיסית ואחת קשה, ואני חייב לציין שההבדל בין הרמות מורגש בהחלט, אבל גם רמת הבסיס לא פשוטה בכלל, היות ומדובר במשחק שמצריך המון דיוק וזריזות. יחד עם זאת המשחק ממש לא מרגיש מתסכל וכן מרגישים בין רגע את השיפור העצמי שלכם ככל שתשחקו יותר ותחדדו את הביצועים שלכם למוזיקה המתנגנת ברקע.

לסיכום, BPM: Bullets Per Minute הוא ללא ספק משחק רוגלייק קצב מעולה, המציע אתגר והנאה רבה במעטפת מפוצצת של מוזיקה איכותית ויריות מספקות. אם אתם חובבי משחקי רוגלייק ומחפשים אתגר חדש ואיכותי גם בתחום המשחקיות וגם בתחום המוזיקלי, אני לא יכול שלא להמליץ לכם לשחק במשחק!

*המשחק BPM: Bullets Per Minute זמין כבר היום לרכישה על גבי המחשב האישי, ה-Xbox One וה-PlayStation 4.

*עותק לביקורת הובא על ידי Awe Interactive. סוקר על גבי המחשב האישי.

BPM: Bullets Per Minute

ציון סופי - 9

9

מצוין

משחק רוגלייק מפוצץ, מהנה ומאתגר במיוחד!

User Rating: Be the first one !

אודות רועי האן

רועי האן, לשעבר העורך הראשי של מחלקת החומרה ב-PCGalaxy. בעברו היה גם כתב הטכנולגיה והמשחקים של אתר ynet. רועי הוא טכנאי מחשבים, גיימר ותיק וגיק משכמו ומעלה. כיום הוא משמש כאיש מערכות מידע בחברת המשחקים הישראלית Gliding Deer.

השאר\י תגובה