ממש לא קנזס – Emerald City ממציאים מחדש את הקוסם מארץ עוץ

הסיפור האהוב “הקוסם מארץ עוץ” חוזר באל חיינו דרך סדרת טלוויזיה חדשה מבית NBC בדרך שאף אחד לא ציפה. המערב זוכר.
קודם כל הטריילר –

בקולנוע ובטלוויזיה מאוד אוהבים לקחת את כל נושא אגדות הילדים ולהציג אותן מזווית שונה לחלוטין, בין אם זה ערבוב של כל אגדה וסיפור אפשריים יחד עם קו עלילה שנוי במחלוקת סטייל Once ו-Grimm או סרטים של מה קרה לפני כמו “מליפסנט” ו”הצייד”. הסיפור “הקוסם מארץ עוץ” שכל ילד מכיר, גם הוא לא חמק מגל הרימייקים וקיבל גם מגוון של מיני סדרות הזויות בטלוויזיה וגם סרטים (אני לא מדבר על הקלאסי) פחות שווים כמו Oz the Great and Powerful בכיכובו של ג’יימס פרנקו שהיה די מוזר.
ככל שהזמן עובר אנו עוברים ממשהו כזה:

למה שראינו קודם.
הדרישה לטלוויזיה מציאותית, אלימה וקודרת יותר (מה שכולנו אוהבים) הביאה אותנו לשלב הבא בו מפיקים תוכניות טלוויזיה בסטנדרט גבוה יותר שניתן להשוות אך ורק ל… ניחשתם נכון, משחקי הכס, תוכנית הטלוויזיה שהפכה למשהו שרבים מנסים להגיע לאותה עוצמה ובדרך לתהילה נופלים בכל מיני קלישאות ובעיות.
רשת NBC הגדולה החליטה להמציא מחדש את כל הקונספט של הקוסם מארץ עוץ תוך שמירה על כמה כללים חשובים שלא יישתנו לעולם:

  • דורותי וטוטו הכלב
  • הדחליל, איש הפח והאריה
  • המכשפה מהמערב
  • דרך האבנים הצהובות
    מעבר לזה – תשתוללו.

העונה הראושנה של Emerald City שצפוייה לעלות בארה”ב ב-6 בינואר לוקחת בטורנדו אותנו ואת דורותי גייל (המשוחקת ע”י Adria Arjona) מקנזס הרגועה והשלווה אל ארץ עוץ השסועה במלחמה קשה בין הקסם לטכנולוגיה וכולנו מגלים ביחד שפתאום הכל שונה. אבל הכל. המאנצ’קינים המתוקים שכולנו זוכרים הפכו לויקינגים קשוחים שחיים על החרב והגרזן במקום סוכריות, וכל העולם הקסום והמיוחד הפך למשהו גדול ועוצמתי יותר, עיר הברקת הומצאה מחדש וכעת היא עיר נמל מלאת חיים ועמוסת תככים, מזימות, קונספירציות ומכשפות.
מהטעימה הראשונה לה זכינו בטריילר אי אפשר לפספס את השילוב של הקסם על כל גווניו בין אם בכישופים או בטלקנזיס לעולם המכונות והסטים פאנק שתופס תאוצה בשנים האחרונות במקום שכולו נלקח מתוך סיפור אגדה. במילים אחרות – ערבוב של כל כך הרבה דברים שיכולים להיות או הצלחה מסחררת או נפילה מאוד כואבת, אך לפי כל הסימנים והרמזים למה שהולך להיות בעונה הזאת אנחנו רואים שדווקא יש למה לצפות.
הם הצליחו לקחת את הדמויות המוכרות והבסיסיות שאי אפשר בלעדיהן ולהמציא אותן מחדש, ממש לתת נפח וחיים לעוד משהו שעומד מאחורי משמעות המילה “דחליל”, “אריה” ו-“איש הפח” בדרך מבריקה שמביטה על משהו מזווית שונה לחלוטין. דבר נוסף שמאוד מסקרן אותי זה השילוב המיוחד שנוצר בין עולם של “טוב ורע” מובהק (A good witch or A bad witch?) לבין עולם שגם הטובים צריכים להיות קצת רעים בשביל לשרוד, שילוב של עולם מהאגדות עם דמויות שאפשר לפגוש רק בסרטי פנטזיה לבין העולם האפל של הפוליטיקה, המזימות והבגידות. כמו שאמרתי – חשיבה מבריקה.
אז מה יקרה ב-6 בינואר? סדרה חדשה שכולם ידברו עליה או עוד משהו שאחרי הפרק ה-3 כבר נעדיף להתעסק בסלולר? ספרו לנו.

אודות אבירם צדיקריו

אבירם צדיקריו קופירייטר, גיימר ותיק עם 20 שנות נסיון ויודע דבר או שניים, שאלות במייל, לא בשבת כי אני משלים שעות שינה. לייצירת קשר- [email protected] http://aviram.2ya.com/

השאר\י תגובה