hyperx QuadCast

HyperX QuadCast – כמעט מושלם [ביקורת]

בשוק הציוד ההיקפי של היום, ישנם מיקרופונים נהדרים שמתחברים דרך USB כמו ה-AT2020 וה-Blue Yeti, והפעם, גם HyperX החליטה להיכנס לשוק ולהתחרות בו עם ה-QuadCast שלה.

כולנו מכירים את HyperX. כבר עשינו הרבה סקירות על המוצרים השונים של חברת הבת של Kingston, שכוללים אוזניות, עכברים, מקלדות, וגם זכרונות ראם. כעת, כשהחברה הבריטית נכנסה לשוק המיקרופונים לקהל הרחב, הגיע הזמן שנכנס גם אנחנו לסיקורים על המוצר. ה-QuadCast זהו מיקרופון המיועד למגוון גדול מאוד של שימושים: בין אם אתם גיימרים שרוצים להישמע טוב יותר מול השחקנים האחרים, שדרנים בשירותים השונים (כמו Twitch), ואפילו אתם עושים פודקאסט, זהו מיקרופון שאמור לספק את הצרכים שלכם, אך האם הוא באמת יצליח לספק אותם? הבה נצלול אל הסיקור!

נתחיל בפרטים היבשים על המוצר. על הקופסה, תוכלו לראות שהמיקרופון הוסמך לשימוש עם Teamspeak, Discord, Skype, Mumble, OBS, ו-XSplit, מעבר לעובדה שהוא תומך במחשב האישי, PlayStation 4 Pro ובמחשבי Macintosh שונים, למרות שזה נראה לי טיפה מוזר שאין אזכור שם ל-Xbox One בגרסאותיו השונות, לגרסאות האחרות של קונסולת ה-PlayStation 4, או ל-Switch של Nintendo. כשתפתחו את הקופסה, תראו עלונים של החברה, מדריך מהיר לשימוש, ואת המיקרופון עצמו.

חווית השימוש

המיקרופון עצמו די קליל להתקנה ושימוש. כמו כל שאר מיקרופוני ה-USB, כדי להתקין את ה-QuadCast אתם רק צריכים לחבר ולהשתמש בו. כמו כן, מאוד פשוט להבין את התכונות של המיקרופון עצמו. מלמעלה, יש לכם משטח שרגיש למגע, ובעת לחיצה עליו המיקרופון יושתק (ויחד עם ההשתקה האור שלו יכבה כדי שתדעו מתי הוא מושתק ומתי לא). מלמטה יש לכם מחוג שאתם יכולים להגדיר איתו את הרגישות של המיקרופון בקליטת רעשים, דבר שקל ונוח להשתמש בו כשאתם מגדירים את המיקרופון לשימוש האישי שלכם (בין אם זה פודקאסט, שידור של המשחקים שלכם, ואפילו לדבר עם חברים בתוכנות שונות).

מאחורה, יש לכם את חיבור ה-USB למחשב, חיבור לאוזניות, ומחוג לשינוי תצורת קליטת השמע של המיקרופון. יש לכם אפשרות לקליטה מכל הכיוונים, קליטה משני כיוונים, דו ערוצית (סטריאו), ותצורה קרדיואידית. מאוד קל להגדיר את התצורה, והיא כן מתאימה לשימוש נרחב, כשבהקלטות לדוגמה שערכתי עם כמה חברים, היה לי קל להשתמש בתצורות השונות כדי לקבל תוצאות טובות, בין אם אני משתמש בקליטה מכל כיוון אפשרי לפודקאסט (בשולחן עגול כמובן), או בקרדיואידית בעת שידור גיימינג. מבעד לכך, החיבור לאוזניות עובד מצוין, ואם תשימו לב, אתם תשמעו את עצמכם כשתשתמשו בו, שזה עשוי להיות מצוין אם תשתמשו במיקרופון לראיון, ותרצו לדעת איך אתם נשמעים בזמן אמת.

איכות הבנייה

המיקרופון עצמו בנוי בצורה מאוד טובה ויציבה. הוא מגיע עם מעמד מאוד יציב וחזק ו-Shock Mount (שלא כל כך עזר בבידוד רעשים), שאמנם כבד בבסיסו, אך מספק יציבות טובה. אם אתם לא אוהבים את המעמד, HyperX כוללת בקופסה מתאם עבור מעמדים אחרים, כך שתוכלו להחליף מעמד בלי שום בעיה בכלל. המיקרופון עצמו מרגיש מאוד נחמד, עם גוף מתכתי ברובו, ומסנן רוח מובנה, שמאוד נחמד לקבל. בנוסף לכך, אני חייב לציין שהמיקרופון עצמו נראה מדהים. הוא נראה מאוד נקי ואלגנטי, ויושב מאוד נחמד על השולחן שלי בעת כתיבת הסיקור הזה.

HyperX QuadCast Render

איכות השמע

באשר לאיכות השמע, אני צריך להבהיר פה משהו מאוד חשוב. ה-QuadCast הוא מיקרופון מסוג קונדנסר. כלומר, הוא מיקרופון חם יותר, הוא קולט יותר רעשים ממיקרופונים דינמיים כמו המיקרופונים שבדרך כלל תראו איתם אמנים בהופעות, ובהקלטות סטודיו. אם אתם תוהים למה זה יכול להפריע לכם, אסביר מיד. ישנם אנשים שמעדיפים שהמיקרופונים שלהם יקלטו רק אותם, אם נניח יש לכם קרובי משפחה / שכנים יחסית רועשים, או שנכנסים אליכם לחדר, ואתם לא רוצים שיקלטו את הרעשים האלה כשאתם מדברים עם חברים שלכם או שאתם משדרים את עצמכם משחקים במחשב שלכם, המיקרופון הזה הוא לא ממש בשבילכם. נכון, יש לכם את התצורה הקרדיואידית שעוזרת לכם לבודד חלק מהרעשים ואת ההשתקה, אבל זה חלק מהמיקרופון עצמו, וזה שיקול עצום שאתם צריכים לקחת כשאתם משתמשים בו.

ואחרי כל ההסברה, נגיע לדובדבן שבקצפת. המיקרופון עצמו, נשמע מדהים. בכל שימוש שעשיתי עם ההגדרות שאני אהבתי להשתמש בהן, היה אפשר לשמוע אותי בצורה מאוד נקייה עם צליל עמוק. למרות שה-Shock Mount קיים, הוא משרת ברובו מטרות אסתטיות, כי המיקרופון כן קלט רעשי דפיקה על השולחן שלי, וזה כן דבר שכדאי מאוד להתחשב בו לפני שתקנו את המוצר הזה (בהנחה ואתם כן תרצו לרכוש אותו). המיקרופון שירת אותי היטב בין אם אני משתמש בקליטה מכל כיוון אפשרי ומשוחח עם חבריי על הפרקים האחרונים של משחקי הכס, או דיונים סתמיים אחרים, ובין אם אני מדבר אחד על אחד בקליטה דו כיוונית. לעומת זאת, הרגשתי שהשליטה ברגישות לרעשים לא כל כך עזרה בלבודד רעשי רקע, אבל יכול להיות שזה בגלל שיש לי חדר די רועש בדרך כלל ורחוב סואן.

HyperX QuadCast In Action

לסיכום, המיקרופון עצמו הוא מיקרופון מעולה. נכון, הוא מואר וזה יכול להפריע לחלק מהאנשים, אבל הוא פועל מצוין, איכות השמע שלו נקייה למרות שצריך להתאים אותה אישית לצרכים שלכם, אבל מאוד קל לעשות את זה תודות לתכונות המצוינות של ה-QuadCast. יכול להיות ואתם כן תשקלו לשנות חלק מהדברים במיקרופון כמו החלפה של ה-Shock Mount (במידה וזה אפשרי), אבל הוא מיקרופון מצוין שנותן בראש להרבה מתחרים בשוק, וזה כן דבר שעוזר לצרכנים רבים. הוא אמנם יקר מעט עם מחיר של כ-140 דולר (כ-500 שקלים חדשים), אבל הוא ללא ספק לא צריך להיפסל בגלל המחיר.

גזר הדין

איכות השמע - 9
איכות הבנייה - 8.5
חווית השימוש - 10

9.2

מצוין

יתרונות: קל להתקנה ושימוש, תכונות מאוד טובות ומועילות, צליל חם ונקי. חסרונות: Shock Mount לא ממש עוזר, יקר מעט.

User Rating: 4.18 ( 2 votes)

אודות רפאל יקותיאל

רפאל, בן 20 מחולון, משחק בעיקר במשחקי פלטפורמר אינדי ומכות, חלק מה-PCMR, מכור לטקן, ובעד מלחמת עולם בין Intel, AMD, ו-Nvidia.

3 תגובות

  1. איפה אפשר לקנות את ה quadcast?

  2. הוא כן זמין עכשיו! 170 שקל משלוח

השאר\י תגובה