כבר לא מתים מצחוק – ביקורת המשחק Ice Age: Scrat’s Nutty Adventure

עם מותג שמלווה אותנו כבר למעלה כמעט שני עשורים, האם המשחק החדש בסדרת ‘עידן הקרח’, Scrat’s Nutty Adventure, מצליח להחזיר את המותג לגדולתו או שמדובר בעוד משחק בינוני שרוכב על גל ההצלחה של המותג? בואו נברר

מותג ‘עידן הקרח’ מלווה אותנו כבר למעלה מ-15 שנים. הסרט הראשון יצא עוד בשנת 2002 ונחשב היום לקלאסיקה מודרנית. במהלך השנים המותג הלך וגדל עם עוד 4 סרטים וגם כמה משחקים.
כששמעתי שהולך לצאת משחק חדש של ‘עידן הקרח’, ‘Ice Age: Scrat’s Nutty Adventure’, ובתור מישהו שזהו אחד המותגים האהובים עליו, די התרגשתי, אך היו לי גם לא מעט חששות.

אחרי הכל, המשחק האחרון במותג ‘עידן הקרח’ שיצא לי לשחק בו היה עוד בשנת 2009 כשהיה מדובר ב-Ice Age 2 לקונסולת ה-Wii. במשחק שיחקנו בתור סקראט, הסנאי הפרהיסטורי בעל האובססיה לבלוט היקר שלו.

כשנודע לי שעומד לצאת משחק חדש בו גם נשחק בתור סנאי המוכר, שנקרא ‘Scrat’s Nutty Adventure’, ועוד אחד שיתפרש על פני כל הסרטים של המותג, התחלתי מעט להתעניין במשחק. אתמול, כשהוא יצא, ניגשתי לשחק בו והחששות שלי התממשו.

סיפור

כאמור, המשחק שם אותנו בנעליו של סקראט, הסנאי החביב שאובססיבי לבלוט שלו, רק שהפעם ישנו טוויסט קטן בעלילה. הבלוט כעת הוא בלוט קריסטל! ויש ארבעה כאלה! על סקראט למצוא את כל ארבעת בלוטי הקריסטל ולאחד אותם ביחד וזהו. אם העלילה הזאת נשמעת לכם דלילה, זה משום שזה מה שהיא. העלילה כל כך בסיסית וחסרת כל מטרה שגם לאורך המשחק ניסיתי להבין למה הסנאי הזה ממשיך לרדוף אחרי בלוטים מקריסטל ולא קיבלתי תשובה. חבל לגלות שהעלילה בקושי קיימת, במיוחד כשבמשחקים הקודמים במותג שיחקנו את עלילת הסרטים.

משחקיות

ואם העלילה של המשחק נשמעה לכם דלילה מאוד, המשחקיות שלו מדוללת עד לרמה של תרופה הומיאופתית. לאורך המשחק תמצאו את עצמכם מובילים את סקראט בעולם של ‘עידן הקרח’, כשבעצם כל מה שתעשו זה לרוץ, לקפוץ מעל מכשולים, לטפס על קירות, לאסוף קריסטלים סגולים (ללא כל מטרה אגב), ומדי פעם להרביץ לכמה חיפושיות. לאורך המשחק לא יכולתי שלא לשים לב לכמה המשחק מחזיק לי את היד ומסביר לי שוב ושוב על אילו כפתורים ללחוץ על מנת לקפוץ או לבצע פעולה מסוימת.

גם קרבות הבוסים במשחק, שאמורים להיות החלק המעט יותר מעניין, הרגישו קלים באופן מגוחך. בחלקים רבים של המשחק הוא זז לאט מאוד והיו גם רגעים שחשבתי שהמשחק נתקע לחלוטין.
במהלך המסע לא יכולתי שלא לשים לב לכל הפריטים הקטנים וביצות הפסחא שהושתלו במשחק שבעצם מתייחסות לכל סדרת הסרטים. בין אם מדובר בדינוזאורים קפואים בקרח במערה (התייחסות ישירה לסרט השלישי), שלב שלם שמתרחש רק על פני המים (התייחסות לסרט השני) ועוד המון הפתעות קטנות שגיליתי במהלך ההרפתקה. התאכזבתי מכך שלא פגשתי מני, סיד ודייגו הדמויות הראשיות של סדרת ‘עידן הקרח’. המשחק התרכז אך ורק בסקראט.

לזכותה של המשחקיות יאמר שהיא כל כך קלה ופשוטה להבנה שהמשחק מתאים גם לילדים קטנים, ואפילו לכאלה שמעולם לא הכירו את המותג או שמדובר באחד המשחקים הראשונים שלהם.

סאונד וצלילים

הסאונד במשחק הוא בערך מה שהיינו מצפים לשמוע. כשסקראט קופץ הוא משמיע צלילים, כשהוא מרביץ לחיפושיות הוא משמיע צילילי מכות, אבל לא יכולתי שלא לשים לב לכך שבמשך רוב המשחק קיים עיכוב של כמה שניות בין הפעולה לצליל. מאכזב מעט לראות שעם עוד מאמץ קטן הסאונד יכל להתאים. פסקול המשחק דווקא די חביב, אבל הוא לא משהו שיזכר למשך זמן רב.

גרפיקה

דבר נוסף שאולי ניתן להגיד לזכותו של המשחק הוא איכות הגרפיקה. לא מדובר בגרפיקה המושקעת או חדה במיוחד, אבל היא כן בהחלט מדויקת. הדמויות נראות בדיוק כמו בסדרת הסרטים, הנופים מתאימים במיוחד לאווירת המשחק, ובחלקים מסוימים הרגשתי כאילו אני באמת נמצא בעולם של ‘עידן הקרח’. שוב, לא מדובר בגרפיקה שתגרום לכם להגיד: ‘זאת גרפיקה מושקעת בצורה מטורפת’, אבל כן נחמד לראות את שהמפתחים ניסו להיות נאמנים לסדרת הסרטים. מצד שני לא יכולתי שלא להרגיש שהגרפיקה נראית פשוט כאילו חזרנו שני דורות גיימינג אחורה ויכלה יותר להתאים לגרפיקה של משחק Playstation 2, בטח שלא גרפיקה של דור מודרני.

לסיכום

מותג ‘עידן הקרח’ הוא אחד המותגים האהובים בקולנוע, אבל כמו הרבה מאוד מותגים הוא סובל מהדרדרות לאורך השנים. בין אם מדובר בסדרת הסרטים שרק הלכה והדרדרה, לבין המשחקים שהרגישו שיותר ויותר מתאימים לילדים קטנים. Scart’s Nutty Adventure הוא כנראה המשחק הכי ילדותי במותג שיצא לי לחוות. לאורך כל המשחק הרגשתי כאילו פשוט מחזיקים לי את היד ואומרים לי לאן ללכת ומה לעשות, ואפילו כשכבר למדתי פעולות מסוימות ואיזה כפתור מפעיל איזו פעולה, המשחק הזכיר לי את הכפתורים שוב ושוב.

אם אתם חובבי ‘עידן הקרח’, יכול להיות שהמשחק הזה יבדר אתכם ויספק לכם כארבע שעות של הנאה מסוימת, כי זה כל זמן המשחק הקצר. בשורה התחתונה, Ice Age: Scrat’s Nutty Adventure הוא משחק קליל ומהיר שמתאים בעיקר לקהל יעד צעיר במיוחד, וחובבי המותג יקבלו קריצה קטנה לכל הסרטים. אבל עם משחקיות שפשוט לא נותנת לכם לחקור את העולם שממילא אין הרבה מה לעשות בו חוץ מלהרביץ עוד חיפושיות. תוסיפו לכך את העובדה שייקח לכם אולי 4 שעות לסיים את כל המשחק ובאמת נראה שמותג ‘עידן הקרח’ באמת עלול להיכחד.

Ice Age: Scrat’s Nutty Adevnture זמין כעת לקונסולות ה-Playstation 4, Xbox One, Nintendo Switch ולמחשב האישי.

Ice Age: Scrat's Nutty Adventure

סיפור - 4
משחקיות - 5
סאונד ופסקול - 3
גרפיקה - 4.5

4.1

נסבל

משחק נסבל שאפשר להעביר איתו כ-4 שעות של שיעמום, אבל מתאים בעיקר לילדים קטנים ונותן מעט מאוד למעריצי המותג

User Rating: 3.2 ( 1 votes)

אודות צחי קנבסקי

שמי צחי, בן 22 וחצי מחולון. גיק ואוטאקו לכל דבר. מתעניין בעיקר בגיבורי על, אנימה, גיימינג וכל שאר הירקות. מנגן גיטרה כבר כ-5 שנים ומשמש ככתב גיימינג וקולנוע

השאר\י תגובה