אינטל משיקה את דור 5 יחד עם LG וחברות נוספות
אינטל משיקה את דור 5 יחד עם LG וחברות נוספות

אינטל תשתף פעולה עם חברת LG וחברות נוספות בפיתוח טכנולוגיות ה-5G

 

תערוכת המובייל מהמובילות בעולם MWC שמקתיימת בברצלונה מדי שנה מביאה בשורות טובות בתחום החומרה והתוכנה, הפעם זה מגיע מאינטל ו-LG שמכריזות על שיתוף פעולה בינהם

אינטל הכריזה ביום שני האחרון על שותפויות טכנולוגיות עם כמה מחברות המובייל מהמובילות והגדולות בעולם, בין היתר אינטל תפתח יחד עם LG את טכנולוגיית ה-G5 האלחוטית שתגיע עבור הדור הבא של המכוניות החכמות, כן כן, מכוניות.

בנוסף להכרזה הנ"ל אינטל הכריזה על שיתוף פעולה עם חברת נוקיה השוודית בתחום טכנולוגיית רדיו וסלולר G5, אינטל בין היתר תקיים שיתופי פעולה דומים עם חברת אריקסון, KT ו-SK Telecom. אינטל וחברת הסלולר Verizon עורכות ניסויים בשטח בפתרונות G5 אלחוטיים כדי לבדוק את טווח הגלים וכמובן להמחיש את העבודה של הטכנולוגיה בפועל, הטכנולוגה מסוגלת לתמוך בקיבולת נתונים ומהירויות גבוהות בהרבה מהרשתות הסלולריות שקיימות כיום ( 4-4.5 )

"מיליארדי התקנים חכמים ומחוברים, כמו גם שירותים מותאמים ועתירי נתונים ואפליקציות מבוססות ענן, מעלים את הצורך ברשתות חכמות וחזקות יותר", אמרה איישה אוונס, סגנית נשיא ומנהלת של קבוצת התקשורת וההתקנים של אינטל. "המעבר ל-G5 מאחד את התקשורת והמחשוב ומהווה שינוי יסודי בתעשייה. חייבים להניח כבר עכשיו את היסודות לרשתות ה-G5 העתידיות על מנת לאפשר את החוויות המדהימות של העתיד".

מלבד כל השיתופי פעולה שאינטל הכריזה בכנס MWC האחרון הייתה גם השקה של שורת מוצרים חדשים בתחום פתרונות התקשורת האלחוטית, ישומי רכב המסוגלים להפעיל מאפייני אבטחה מתקדמים כגון חומת אש,  מודמים מתקדמים ועוד.

 

אחד הפתרונות הבולטים לקישוריות LTE לסמרטפונים, טאבלטים ומחשבים אישיים הוא המודם Intel XMM 7480, המאפשר חוויות עתירות מחשוב כגון משחקים מרובי משתתפים ומציאות מדומה, עם קישוריות LTE Advanced חלקה המהירויות שיא להורדה של עד 450 מגה-בייט לשנייה. מודם XMM 7480 תומך ביותר מ-33 רצועות LTE בו זמנית בפריט אחד – יותר מכל מודם LTE, אחר, וכן בצימוד ערוצים  (x4 Carrier Aggregation) בתדרי TDD ו-FDD.

כך נראה אחד המוצרים אותה מפתחת ישראל במרכזי הפיתוח בישראל
כך נראה אחד המוצרים אותה מפתחת ישראל במרכזי הפיתוח בישראל

פתרונות תקשורת המיועדים לאינטרנט של הדברים שנחשפו בתערוכה:

  • מודם Intel XMM 7115  נועד לתמוך בגל ההתקנים והיישומים הראשון שתיצור התעשייה ל-Narrowband IOT.
  • מודם XMM 7315 משלב מודם LTE בקטגוריית M עם מעבד יישומים על גבי שבב, הוא אידיאלי לנקודות קצה המצריכות כיסוי רחב, צריכת חשמל נמוכה ועלות נמוכה.
  • Intel XMM 6255M מספק קישוריות 3G איתנה בסביבות מאתגרות המספק קישוריות למספר עצום של התקנים בלתי מחוברים, על מנת לאפשר מעבר מהיר יותר לרשתות אלחוטיות עתידיות. זהו מודם ה-G3 העצמאי הקטן בעולם – כ-20 אחוזים מהדור הקודם.
  • מודם XMM 7120M LTE אידיאלי ליישומי מכונה למכונה ומספק קישוריות למגוון רחב של תרחישי שימוש ב"אינטרנט של הדברים", לרבות ניטור לצורכי אבטחה, מונים חכמים, מעקב אחר נכסים ומיכון תעשייתי.

אודות טל סלע

נשוי +2 שהוא גיימר, פתחתי את האתר בשנת 2011 כדי לתת מענה בעברית לתכנים שאני אוהב. משחק על קונסולת הסוני 4, אוהב משחקי ספורט, FPS ומירוצים. אישתי אומרת שאני מכור - מחמאה מבחינתי

השאר\י תגובה