קראו בשמו פעמיים – ביקורת הסרט ג’ומנג’י: השלב הבא

‘ג’ומנג’י: שורדים בג’ונגל’ היה אחד הסרטים המצחיקים והמוצלחים של שנת 2017, אך האם סרט ההמשך “ג’ומנג’י: השלב הבא” מצליח להעביר אותה חוויה?

סרטי המשך נוטים להיות נושא שנוי במחלוקת. החשש הראשוני של צופי הקולנוע הוא שסרט ההמשך לא יצליח להעביר את אותה חוויה כמו הסרט הקודם. לפני כשנתיים יצא לאקרנים הסרט ‘ג’ומנג’י: שורדים בג’ונגל’, שאת הביקורת עליו תוכלו לקרוא כאן. כשצפיתי לראשונה בסרט הייתי מרותק לכיסא. פשוט היה מדובר בסרט טוב, מצחיק וכיפי. לכן, כשהוכרז סרט המשך, היו לי די ציפיות. רציתי לחוות שוב סרט קליל ומצחיק, והכי חשוב כיפי. ובכן, סרט ההמשך יצא, וניגשתי לאולם הקולנוע לצפות בו. אז, האם ‘ג’ומאנג’י: השלב הבא’ מחזיר את החוויה הכיפית והמצחיקה שהייתה בסרט הקודם או שלצערינו לא? בואו נגלה.

עלילת הסרט מתרחשת כשנה לאחר מאורעות הסרט הקודם. ספנסר חוזר הביתה מהקולג’ לחגים ומגלה שסבו אדי (שמגולם בצורה נהדרת על ידי לא אחר מאשר דני דה ויטו) מתנחל בביתו לחגים. באותו הלילה, ספנסר יורד למרתף ומוצא שם את קלטת המשחק Jumanji שדרכה הוא וחבריו נכנסו למשחק. במקביל, החבורה מארגנת פגישת איחוד, אך ספנסר לא מגיע. מודאגים, הם מגיעים לביתו ומוצאים את קלטת המשחק. החבורה מבינה כי ספנסר נשאב חזרה לתוך המשחק ועתה עליהם להיכנס חזרה לעולם הוירטואלי על מנת להחזיר אותו ולא לשוב לשם יותר לעולם.

עלילת הסרט היא אולי העלילה הכי צפוייה לסרט המשך של “ג’ומנג’י: שורדים בג’ונגל” שיכולתי לצפות אליה, אבל היא פשוט עובדת נהדר כפי שהיא. העלילה זורמת מתחילת הסרט, אולי עם קצת איטיות בהתחלה, עד סופו. לאורך כל השעתיים של הסרט לא שמתי לב איך הזמן טס והבדיחות היו במקום.

ובואו נדבר קצת על עניין ההומור. החלק החזק ביותר בסרט הקודם היה ההומור הקיצוני והבדיחות הלעיתים גסות שהסרט לא פחד להביא, וסרט ההמשך עוקב בדיוק אחרי אותה מתכונת, וטוב שכך!
הבדיחות מצחיקות וקולעות, ההומור משובח, ולקראת סוף הסרט מצאתי את עצמי מתפוצץ לעיתים מרוב צחוק.

יחד עם זאת אני חושב שהחלק הכי חזק בשני הסרטים האלה הוא הדמויות עצמן. מהרגע שהגיבורים נכנסים לתוך המשחק אנו זוכים לקבל ארבעה אווטארים, שמגולמים על ידי קאסט שחקנים משובח ביותר הכולל את דווין ג’ונסון, קארן גילן, קווין הארט וכמובן ג’ק בלאק. כל אחד מהשחקנים עושה עבודה מעולה, ובשלב מסוים אפילו נדהמתי מיכולות המשחק של חלק מהם. בהחלט נקודה טובה לציון.

עוד נקודה טובה שיש לציון הם הרקעים והנופים בסרט. החל מהמדבר הלוהט עד להר המושלג, הנופים במשחק של Jumanji תמיד היו עוצרי נשימה לדעתי. התסריט בנה עולם וירטואלי מרהיב שאני באופן אישי הייתי יותר משמח לשחק בו בעצמי.

אבל אם כן יש נקודה חלשה בסרט הזה הוא שהוא לא בדיוק מחדש משהו. באופן אישי לא הרגשתי שנוסף לי פן חדש או שהעולם של Jumanji התרחב יותר מבסרט הקודם.

לסיכום

‘ג’ומאנג’י: השלב הבא’ הוא בדיוק מה שציפיתי מסרט המשך טוב. הוא חוזר בצורה נהדרת על הנוסחאות שעשו את הסרט הקודם לטוב ומצחיק, והרי זה משובח. קאסט השחקנים עושה עבודה מצוינת אחד אחד. הדיאלוגים קולחים ובמקום. ההומור משובח ומצחיק לעיתים עד דמעות. החיסרון היחיד לדעתי הוא שסרט ההמשך נשאר כמעט זהה לסרט המקורי ולא מחדש משהו או מרחיב את העולם. הייתי שמח לראות את העולם של Jumanji מנקודות מבט נוספות. אבל עם הומור משובח, קלילות וזרימה, זהו בהחלט סרט המשך טוב שעומד בכבוד מול המקורי ולא נופל ממנו בשום צורה.
אם אהבתם את הסרט הקודם, אין שום סיבה שלא תצפו בחדש. מובטחות לכם שעתיים של כיף והנאה!

ג’ומנגי: השלב הבא” מוקרן כעת בבתי הקולנוע

ג'ומנג'י: השלב הבא

ציון סופי - 8

8

קליל וכיפי

אוהבי הסרט הקודם ישמחו לקבל עוד מנה קלילה וכיפית של הומור משובח

User Rating: Be the first one !

אודות צחי קנבסקי

שמי צחי, בן 22 וחצי מחולון. גיק ואוטאקו לכל דבר. מתעניין בעיקר בגיבורי על, אנימה, גיימינג וכל שאר הירקות. מנגן גיטרה כבר כ-5 שנים ומשמש ככתב גיימינג וקולנוע

השאר\י תגובה