השחקן הנודע מקס פון סידוב הולך לעולמו

השחקן הותיק מקס פון סידוב מת בגיל 90

מקס פון סידוב נולד בשוודיה ב-1929 תחת השם קארל אדולף פון סידוב. הוא התחיל את דרכו בבית הספר כשהקים ביחד עם חבריו חברת תאטרון חובבנית והופיע בה. ב-1948 הוא למד דרמה בתאטרון הלאומי השוודי שבסטוקהולם והופיע בסרטים מקומיים ומחזות.

אחרי תמיכה מגדולי במאי שוודיה, אינגמר ברגמן, והופעה בסרט "החותם השביעי", הקריירה של סידוב החלה לנסוק בתור שחקן שוודי ענק שכיכב במספר סרטים זוכי אוסקר. ב-1965 עשה את דרכו להוליווד וכיכב בסרט "הסיפור הגדול ביותר שסופר אי פעם" שהיה מועמד לחמישה פרסי אוסקר ושנה אחר כך הופיע ב"הוואי" עליו קיבל מועמדות לגלובוס זהב.

מאז הקריירה שלו המשיכה לגדול עם תפקידים במעל 160 סרטים וסדרות ביניהם "משחקי הכס" בתור העורב בעל 3 העיניים, הנבל מינג ב"פלאש גורדון", האב לנקסטר מרין ב"מגרש השדים", קולו של ויגו ב"מכסחי השדים 2", המלך אוזריק ב"קונאן הברברי", השופט פרגו ב"השופט דרד", נבל הסרט "שעת שיא 3", סר וולטר לוקסלי ב"רובין הוד", דוקטור נרינג ב"שאטר איילנד" וקולו האפי של אסברן במשחק האגדי The Elder Scrolls V: Skyrim.

סידוב הלך לעולמו בגיל 90 מסיבוכים בזקנה. הוא השאיר מאחוריו מורשת מסיבית על המסך הגדול ועל המסך הקטן שנתנה השראה לשחקנים, במאים ותסריטאים, ואין ספק שהוא תפס מקום בליבם של דורות של גיקים שגדלו על כל הופעותיו הבלתי נשכחות בכל סוגי המדיה. תנחומינו למשפחתו בשל אובדנם.

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה