סרט האדפטציה של Metro 2033 מבוטל

כבר בשלב הכתיבה, סרט האדפטציה לספר שעליו מבוססת סדרת משחקי Metro מבוטל

בשנים האחרונות אנחנו זכינו לראות הרבה עיבודים למשחקי וידאו למסך הגדול והקטן, כמו “קאסלווניה” של Netflix ו”טומב ריידר“, אבל אני די בטוח שאם המשחק מבוסס בצורה כלשהי על סדרת ספרים, יש לו סיכוי יותר טוב לעבור עיבוד, כמו משחקי The Witcher שבהם יככב הנרי קאביל. כך שזה לא הפתיע אותי בכלל כשבשנת 2016 הוכרז עיבוד לספרו של דמיטרי גלוקובסקי שהיה ההשראה המרכזית לסדרת משחקי היריות שהתחילה עם Metro 2033.

אחרי שלבי הפקה מוקדמים, התסריטאי פ. סקוט פרייזר מונה לעבד את סיפורו של גלוקובסקי למסך הגדול על המאבק בין הנאצים והקומוניסטים והאפלים שעובדים מאחורי הקלעים בעתיד האפוקליפטי והקודר. אבל נראה שפרייזר לא התכוון להיות נאמן לספר או למשחק וכעת הביא לביטול הסרט המתוכנן.

גלוקובסקי אמר בראיון שפרייזר תיכנן להזיז את מיקום הסיפור ממוסקבה לוושינגטון ובכך לשים את ארצות הברית בפוקוס הסיפור מאשר את הרוסים. מה שהוביל לשבירה של זכויות היוצרים שרכשה ההפקה וחזרתן לידי הסופר.

הפרויקט עם MGM לעיבוד הספר הזה ופיתוח תסריט הביא אותנו לכלום והזכויות חוזרות אליי. אז כרגע אנחנו בדיבורים עם סט מפיקים חדש על אדפטציה אפשרית אבל זה תהליך מאוד ארוך וקשה. אני עדיין אופטימי. אנחנו נראה אם השחרור של Metro Exodus יוכל לקדם את הקניין הרוחני מעבר לאוקיינוס ונראה איך זה יילך.

הציטוט לקוח מהלינק הבא.

למרות שזה מאכזב לראות את ההפקה של הסרט נעצרת, זה נשמע שגלוקובסקי עשה את ההחלטה הנכונה- שינוי המיקום של הסרט היה הורס לגמרי את הסיפור המקורי והופך את הסרט לעוד סרט אקשן גנרי.

האם נקבל עיבוד לסרט בעתיד? אני מניח כמו שגלוקובסקי אמר בעצמו, רק אם המשחק הבא בסדרה יצליח מאוד ברחבי העולם. בכל מקרה, הוא נשמע מאוד נחוש שהסרט הזה יצא לפועל. בואו נקווה שהם ימצאו צוות הפקה חדש עבור הסרט.

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה