הכוח חזק עמם – 10 משחקי Star Wars הטובים ביותר

בימים אלו, אנו מעריצי Star Wars חוגגים ויוצאים מגדרם מכמות התוכן הנפלא שיוצא לו לאוויר העולם. בכל זאת מגיע סרט חדש, סדרה מעולה משירות הסטרימינג של העכבר הגדול. גם משחק וידאו חדש, שמפיח בכולם תקווה עבור המשחקים הבאים של הפרנצ'ייז האהוב. אין זמן יותר טוב מזה להביא לכם את 10 המשחקים הטובים ביותר של הכותר, ככה לא תפספסו את הטובים והחשובים

לייצר משחקי וידאו זה לא עסק קל. לא פעם ולא פעמיים קרה לכולנו שראינו טריילר עבור משחק כזה או אחר, ונחלנו אכזבה גדולה ברגע הגדול של זמן מה לתוך הכותר. אותו הדבר עם משחקי Star Wars השונים שיצאו להם לאורך כל שנות חיי הפרנצ'ייז העצום הזה. אם נכנסתם לכאן (סימן שהטריקים שלי של הג'דיי עובדים) וברצונכם לגלות מה הם משחקי הוידאו הכי טובים, ביקום הענקי של הגלקסיה הרחוקה רחוקה מאיתנו. התיישבו בכסא והדקו חגורות, הנה אנחנו מתחילים.

10. Super Star Wars

הכותר הוותיק הזה בסדרת משחקי מלחמת הכוכבים מביא לנו קצת נוסטלגיה. שלא תתנו לגרפיקה המפוקסלת שלו להטעות אתכם, בכל שלב של המשחק אנחנו למעשה זוכים למעין איבוד קצת שונה של הסרט A New Hope. כל מאורע אשר התרחש בסרט זוכה לשלב כיפי ואדיר, שאינו גורע אחד מהשני. אפילו יציאה של Luke מביתו על כוכב הלכת Tatooine לא משעממת, וצרופה בלחימה נגד מפלצות מאיימות. בשלב מאוחר יותר אפילו אפשר להחליף דמות ולבחור לשחק עם Han או Chewie. ספוילר, השלב האחרון הוא הכי מהנה.

 • שוחרר במקור באחד בנובמבר 1992, עבור ה-Super Nintendo וב-2015 גם לקונסולות ה-PlayStation 4 וה-PlayStation Vita.
 • היום ניתן לשחק בו על גבי ה-Playstation 4.
Super Star Wars
מתוך Super Star Wars

 

9. Star Wars: Shadows of the Empire

אחד הכותרים היותר מוכרים של שנות ה-90. העלילה לוקחת חלק בין The Empire Strikes Back לבין Return of the Jedi. כאן אנחנו מגלמים את צייד הראשים Dash Render. למשחק הזה יש למעשה כמה סגנונות שונים עבור המשחקיות שלו. ברמה העיקרית שלו הוא משחק יריות בגוף שלישי. בין השלבים המיוחדים שלו הם רכיבה/ הטסה של כלי רכב שונים. אל תתנו לגרפיקה הקצת מיושנת שלו להטעות אתכם, יש בו הרבה מעבר לכך, והוא בהחלט שווה את זמן המשחק שלכם, במידה ואתם מצליחים להתגבר על מחסום הגרפיקה.

 • שוחרר במקור בשנת 1996, עבור ה-Nintendo 64 ולאחר מכן הגיע גם למחשב האישי.
 • כיום ניתן לשחק בו על גבי המחשב האישי.
Star Wars: Shadows of the Empire
מתוך Star Wars: Shadows of the Empire

 

8. Star Wars: Rogue Squadron

זה אחד המשחקים הראשונים שאני זוכרת, מהיותי גיימרית צעירה. היופי ב-Star Wars: Rogue Squadron, זו העובדה שהוא פשוט. יש מסלול קבוע בו החללית שלנו נעה, ואנחנו צריכים לנווט באותה דרך. כמובן שזה כולל יריות ופיצוצים כנגד אובייקטים ואויבים, אבל זה כל הכיף. אנחנו יחד עם Luke יוצאים למסע בין הכוכבים, הנע על גבי 3 סרטים. A New Hope, Empire Strikes Back ו-Return of the Jedi.

 • שוחרר ב-2 לדצמבר 1998, עבור ה-Nintendo 64 ו-PC.
 • ניתן לשחק בו על גבי המחשב האישי.
Star Wars: Rogue Squadron
מתוך Star Wars: Rogue Squadron

 

7. Star Wars Battlefront II

אותו כותר מפוקפק של EA אי שם מ-2017. עליו היו עלילות רבות על זה שהמפיצה מאלצת אותנו לשלם על מנת לנצח, ואפילו "להמר" על מנת לקבל דברים שטרם קיבלנו עם המחיר המלא שלו. כעת שנתיים לאחר מכן, נדמה שאותה מפיצה עשתה קצת שיעורי בית, אחרי אותו שיימינג כלל עולמי. המשחק עבר סוג של מתיחת פנים, ומחסר כל תוכן, הוא עד היום זוכה לקבל עדכונים. לצורך העניין עוד עדכון גדול בדרך להגיע, והוא כולל את התוכן של פרק 9 הקרב ובא, Star Wars: The Rise of Skywalker. החלק הכי טוב אותו תוכן ינתן לכל השחקנים, בחינם. הפלוס הנוסף הוא שמבחינה ויזואלית הוא נראה מדהים. הנה הביקורת המלאה שלנו עבור המשחק (בחסות כתבינו קובי).

 • שוחרר ב-17 לנובמבר 2017, עבור ה-Playstation 4, Xbox One והמחשב האישי.
Star Wars Battlefront II
מתוך Star Wars Battlefront II

 

6. Lego Star Wars: The Complete Saga

גם לג'דיי הקטנים שבנינו מגיע להנות קצת. ומה לא יותר מתאים ממשחק שכולל בתוכו את כל 6 הפרקים הראשונים בסדרה, והכל בצורה של לגו! וכפי שניתן לצפות ממשחקים סטייל לגו, גם כאן עם כל העלילה הכבדה והרצינית, ישנו המון הומור וצבע. ככה שגם הסצינות הכי חזקות בכל הסרטים הופכות למשעשעות ועוצמתיות עבורינו ועבור הדור הצעיר שגדל להיות חלק מבסיס המעריצים של סדרת Star Wars.

 • שוחרר ב-6 לנובמבר 2007, עבור המחשב האישי וקונסולות ה-Playstation 3 ,Xbox 360 ו-Nintendo DS.
 • היום ניתן לשחק בו על גבי המחשב האישי וגם ב-Xbox One באמצעות תאימות לאחור.
Lego Star Wars: The Complete Saga
מתוך Lego Star Wars: The Complete Saga

 

5. Star Wars: The Force Unleashed

תמיד רציתם להיות חלק מהאימפריה? לדעת מה זה להיות סית' לורד עוצמתי? איך מתפקד Darth Vader בכבודו ובעצמו בתור מורה? כל התשובות הללו יפתרו לכם ברגע שתצללו אל תוך הסיפור האפל של Starkiller ב-Star Wars: The Force Unleashed. מדובר ביישות עם חיבור חזר ל"כוח". אותה דמות למעשה מדובבת על ידי אותו שחקן אשר דיבב את Darth Maul (זה הוא סם וויטוור האדיר). תחת הדרכתו ופיקודו של Vader, יוצא Starkiller למצוד אחר אבירי הג'דיי הנותרים. בשלב מסויים הוא מגלה כי אותו אחד ששימש לו כמורה דרך לאורך שנים בוגד בו, ומשם ההרפתקאה רק הולכת ומסתבכת. מדובר באחד הכותרים היותר מוכרים ומוצלחים של סדרת משחקי Star Wars. מה שמוסיף להצלחה שלו הוא סיפור מעולה ואיזון טוב עם קרבות הבוס שבו.

 • שוחרר ב-16 לספטמבר 2008, עבור ה-Nintendo DS, Playstation 3, Xbox 360 והמחשב האישי.
 • היום ניתן לשחק בו על גבי המחשב האישי וגם ב-Xbox One באמצעות תאימות לאחור.
Star Wars: The Force Unleashed
מתוך Star Wars: The Force Unleashed

 

4. Star Wars Jedi Knight II: Jedi Outcast

הכינו את עצמכם להרפתקאת ג'דיי מטלטלת חושים. מי שלא יצא לו לשמוע על Kyle Katarn, ובכן זו ההזדמנות שלכם להכיר אותו. בכמה השעות הראשונות שלו הוא נראה ומרגיש כמו עוד משחק יריות כזה או אחר. אבל לאחר אותן כמה שעות של יריות באקדחי לייזר, מתחיל הכיף האמיתי. יכולות של "הכוח", חידות פאזל וקרבות חרבות אור מרהיבים. הסיפור שלו הוא בין הטובים, ולכן הוא זה שנכנס לרשימה, ולא קודמו. משחק חובה לכל מעריץ.

 • שוחרר ב-26 במרץ 2002 למחשב האישי ולאחר מכן הגיע גם ל-Gamecube, Xbox, Switch ו-PlayStation 4.
 • היום ניתן לשחק בו על גבי המחשב האישי וקונסולות ה-Nintendo Switch וה-Playstation 4.
Star Wars Jedi Knight II: Jedi Outcast
מתוך Star Wars Jedi Knight II: Jedi Outcast

 

3. Star Wars Battlefront 2

לא זו לא טעות, למקום ה-3 והמכובד מאוד הגיע המשחק Star Wars Battlefront 2, המקורי והטוב. המשחק השלישי בסדרת משחקי ה-Star Wars של חברת Pandemic Studios. באותה תקופה בה הוא שוחרר הוא בהחלט היה משחק מכולל מהפכה. זו הייתה בערך הפעם הראשונה בה היה ניתן לחזות בשילוב רציף של קרבות חלל המשולבים יחד עם קרבות חייל רגלים עזים. כמו כן גם הביא לנו מגוון די רחב של גיבורים בעלי חרבות אור (כולל דמויות מ-The Clone Wars, שלא זכו להופיע במשחק הקודם).

המשחק כולל בתוכו תוכן רב, ובו גם ניתן למצוא מצב סיפור, המביא לנו את עלילת יחידה 501 המפורסמת. הכל מתחיל בקרב על Geonosis, הקרב שבו מסדר אבירי הג'דיי נפל, וכל חורבותיו נבנתה האימפריה. זה ללא ספק אחד הכותרים היותר זכורים בסדרת המשחקים רחבת הידיים הזו. הוא עד כדי כך מוצלח, שעד היום תוכלו למצוא אנשים רבים מעבירים בו זמן רב.

 • שוחרר ב-31 לאוקטובר 2005, עבור ה-Playstation 2, Xbox ו-PC.
 • היום ניתן לשחק בו על גבי המחשב האישי וגם ב-Xbox One באמצעות תאימות לאחור.
Star Wars Battlefront 2
מתוך Star Wars Battlefront 2

 

2. Star Wars: Knights of the Old Republic

באותם ימים מאושרים שהמפתחת BioWare הייתה עסוקה בלייצר את מה שהיא מאמינה בו, ולא סינוורו אותה דברים אחרים, היא זו שהביאה לנו את Star Wars: Knights of the Old Republic. זה הוא משחק תפקידים ממוחשב. לנו יש את חופש הבחירה להתאמת אישית מלאה של הדמות שלנו. בנוסף לכך מתלווים אלינו שני חברים לאורך כל המסע שלנו ברפובליקה הישנה. כמה ישנה? קחו לכם איזה 4,000 שנה לפני האירועים של The Phantom Menace. תוסיפו לזה את מיטב היסודות שעומדים בבסיסו של כל משחק תפקידים מעולה כמו דמויות מגוונות שגם מדברות, מוזיקה ברקע ועלילה טובה ושונה ממה שאנחנו רגילים אליה וקיבלתם את המשחק שעד לא מזמן עמד אצלי במקום הראשון ברשימה הזו.

 • שוחרר ב-15 ליולי 2003, עבור ה-Xbox ולאחר מכן גם למחשב האישי.
 • היום ניתן לשחק בו על גבי המחשב האישי וגם ב-Xbox One באמצעות תאימות לאחור.
Star Wars: Knights of the Old Republic
מתוך Star Wars: Knights of the Old Republic

 

1.  Star Wars Jedi: Fallen Order 

לאחר רצף אכזבות מצד המפיצה EA, המפתחת Respawn הצליחה להביא תקווה חדשה לכל המעריצים. ממשחקיות מעולה (תודה לך Dark Souls) ועד סיפור סוחף ומעולה, וגרפיקה ואווירה עוצרי נשימה. כאן אנחנו מגלמים את Cal Kestis, ג'דיי בודד, ששרד את פקודה 66 האיומה והנוראית, שהובילה לנפילת מסדר אבירי הג'דיי והרפובליקה כולה. מאז אותו יום הוא מתבחא ומסתתר לו על כוכב נידח ומלקט גרוטאות למחייתו. אך בשל מאורע לא צפוי, Cal חושף את יכולותיו, וכעת הוא נאבק באימפריה ובציידיי הג'דיי הנמצאים על זנבו, על מנת להביא איזון אל "הכוח", באמצעות בניה מחדש של המסדר. אל המשימה הלא פשוטה הזו מצטרפים Cere ו-Greez, וכמובן הדרואיד הסופר מגניב BD-1. כמובן שאת הביקורת המלאה למשחק תוכלו לקרוא אצלנו באתר (הודות לכתבינו קובי).

 • שוחרר ב-15 לנובמבר 2019, עבור ה-Playstation 4, Xbox One ולמחשב האישי.
Star Wars Jedi: Fallen Order
מתוך Star Wars Jedi: Fallen Order

 

מה אתם חושבים על המשחקים שציינו כאן? האם אתם מסכימים עם הרשימה? או שאולי לדעתכם יש פה בכלל משחקים שהיו צריכים להופיע כאן והם אינם? יצא לכם לשחק בחלק מאלו? נשמח לשמוע את התגובות שלכם בנושא.

אודות בר מקלר

בזמני הפנוי אני חננת על, מעריצה אדוקה של Marvel, Star Wars ו-Voltron Legendary Defender. בין היתר רואה סרטים, סדרות, קוראת קומיקסים ומצילה את העולם מספר פעמים בשבוע כי אני Defender Of The Universe. אה כן וכמובן משחקת בהמון משחקי וידאו, אל תתבאסו אם אקרע לכם את הצורה במשחק מכות.

השאר\י תגובה