רשמים מהבטא של משחק ההמשך Nioh 2

הבטא הפתוחה של משחק התפקידים Nioh 2 של Team Ninja זמינה החל מה-1 בנובמבר והנה התרשמותי הראשונה ממשחק ההמשך המצופה

אחד המשחקים האהובים עליי בדור הנוכחי היה ללא ספק Nioh – משחק סגנון Dark Souls של Team Ninja כלל מוזיקה נהדרת, קרבות מטורפים ואופציות מרובות של התאמה אישית לקרבות הקשים בהיסטוריה של ביפן העתיקה. כך שזה לא מפתיע שאני מאוד מצפה למשחק ההמשך Nioh 2 ולראות מה השינויים שהכניסו המפתחים למשחקיות הכבר נהדרת.

מי אתם?

בשונה מהמשחק הראשון, אתם מגלמים דמות שאתם יוצרים בעצמכם והמשחק נותן לא מעט אופציות ליצור את הגרסה שלכם שתרצו באמצעות עיצוב מבנה הראש, הפנים, השער ומבנה הגוף. מה שכן, זה הופך את הדמות שלכם לריקה מאישיות בדומה למשחק Monster Hunter World כי כעת זה נראה שאתם פשוט צופים מהצד באירועים הסיפוריים מאשר משתתפים כמו ויליאם במשחק הראשון.

מה שנהדר בעיצוב הדמות זה ששחקנים יכולים לייצא את העיצוב שלהם לרשת ולשתף אותו, ככה שאני בטוח שנקבל עיצוביים נהדרים בעתיד עם יציאת המשחק של ויליאם או אפילו ריו היאבוסה של Ninja Gaiden.

מבחינת הסיפור, לא קיבלנו יותר מדי מידע. לפי הדיאלוג והדמויות, נראה שאתם חלק ממשלחת לעזור לאובונגה צעיר, אחד הבוסים של המשחק הקודם ואחת הדמויות המרכזיות ביפן העתיקה, להשתלט על יפן במלחמה גדולה. מה שאומר שהמשחק טכנית מתרחש לפני אירועי המשחק הראשון. אין הסבר למקור השדים בדמו, אבל אני בטוח שנקבל רקע קצת יותר מורכב עם יציאת המשחק.

גרזנים, חרבות, מגלים והרבה מאוד דם

המשחקיות של Nioh 2 הוא הרחבה של המשחקיות ב-Nioh. מכניקת הקרב היא אותו הדבר, עם תנוחות לחימה שונות, כמות ענקית של ציוד וחפצים שתמצאו בשטח ותנועתיות דומה למשחקי Dark Souls.

המשחק מספק כלי נשק חדשים והם מגל מתקפל, צמד גרזנים, מקלות Tonfas וחרב ענקית. כל הנשקים החדשים מרגישים די טוב וכמובן מתאימים לאויבים מסוימים. המשחק כעת גם כולל כלי נשק עם אנרגיית שדים, ככל שתגרמו יותר נזק לאויבים, כך הנשק נטען ומתחזק.

האלמנט החדש ביותר במשחק הוא איסוף של ליבות שדים מה שמאפשר לכם לשנות צורה לרגע לשד ולהשתמש ביכולת מיוחדת שלו כמו במשחק Castlevania: Dawn of Sorrow. אתם יכולים להתצטייד רק ב-2 יכולות בכל פעם שמחוברים לרוח השומרת שלכם, רק שהפעם במקום לצבור אנרגיה ולכשף את הנשק שלכם או לקבל איזושהי יכולת מיוחדת תודות לרוח השומרת שלכם, אתם במקום זה משנים צורה לשד עם סגנון התקפה מאוד מיוחד. זה שינוי יצירתי ולגמרי מנצל את אווירת השדים של Nioh 2.

המשחק עשה גם שינוי משמעותי למערכת היכולות- במקום טבלת מגילות, יש רשת של יכולות מרובות עם אפשרות ללמוד טכניקות חדשות, לשפר את היכולות שלכם ועוד הרבה אפשרויות לניצול נקודות הניסיון. נקודות הניסיון אתם צוברים עם כל שימוש בכלי נשק ועם זמן המשחק שלכם.

רמת הקושי גבוהה כמו במשחק הראשון ואפילו הייתי אומר שהבוסים החדשים קשים יותר מהקודמים (או לפחות אלו של הבטא). מה שכן, אתם יכולים לזמן לוחמים ברשת או ממוחשבים כדי שיעזרו לכם במשימה, בדומה למשחק הראשון, רק שהפעם זה יותר נוח לצרף מישהו לקרב, באמצעות מצבות כחולות, מה שנותן אפשרות לראות את הכלים של הלוחם שאתם נעזרים בו ובכך לבחור לוחם מתאים יותר לקרב הקרוב שלכם.

בכללי כל המשחקיות של Nioh 2 היא שיפור משמעותי למשחקיות של Nioh. אין שינוי לאופן שבו אתם זזים עם הדמות שלכם, אבל המשחק הרחיב את אפשרויות הלחימה שלכם והאופציות שלכם להתחזק, כך שמדובר במשחק הרבה יותר גדול ומורכב.

מה נראה ומה נשמע?

האופן שבו Nioh 2 נראה ונשמע הוא כמעט זהה למשחק הראשון. הגרפיקה היא זהה ויש גם פה את האפשרות לבחור בין מצב Movie למצב Action לשחקנים על ה-PlayStation 4 ולא ה-Pro, מה שמאפשר לכם לבחור בין לשחק ב-60 פריימים בשניה לבין לשחק בגרפיקה משופרת ו-30 פריימים.

כל עיצובי הסביבה, הדמויות והאויבים הם נהדרים ומפורטים, וזה מרגיש שהעולם הרבה יותר גדול ושלם הפעם, עם מספר מעברים ודרכים בכל מקום, מה שגורם למשחק להרגיש הרבה פחות לינארי.

המוזיקה והסאונד של המשחק נהדרים כמובן ואפילו ישנה מוזיקה זהה פה ושם, כמו שאתם מתים, אבל הבטא הייתה די חסרת פסקול, ככה שאני מקווה שלפחות נקבל את הפסקול של המשחק הראשון, הוא היה מעולה.

סיכום

נראה שאחרי שבוסס משחק מצוין עם Nioh, המפתחים ב-Team Ninja לקחו את בסיס זה והרחיבו אותו עם אויבים חדשים, יותר אפשרויות להגדיר את הלוחם שלכם, גם במראה וגם ביכולות, ותיקון מכניקות משחק נוקשות.

שחקנים שלא אהבו את הקרב עצמו במשחק הראשון, ככל הנראה לא יאהבו את משחק ההמשך, אבל שחקנים שפשוט רוצים אתגר חדש ביפן העתיקה עם עוד אפשרויות משחק כדי להפוך להיות לוחם מגניב, אני חושב ש-Nioh 2 יספק להם את זה.

הבטא תימשך עד ה-10 בנובמבר. אל תפספסו הזדמנות לנסות את המשחק בעצמכם.

Nioh 2 מתוכנן לצאת ב-13 במרץ 2020.

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה