נוסקים אל על – סיקור המשחק Owlboy

Owlboy הושק למחשב האישי בנובמבר 2016 לאחר פיתוח של עשר שנים, כעת הוא מגיע לקונסולות והוא עדיין אחד ממשחקי האינדי הכי טובים שתשחקו השנה

Owlboy הוא מחווה למשחקי הפלטפורמה – הרפתקאות של שנות ה-90 (דוגמת Super Metroid). המשחק מספר את סיפורו של Otus, בן כלאיים של ינשוף ואדם, היוצא להציל את כפרו מידיהם של שודדי שמיים אשר תקפו אותם. אליו מצטרף חברו החייל Geddy ובהמשך גם דמויות אחרות כמו Twig, העכביש השובב, ו-Alphonse, שודד שמיים טוב לב אם כי לא ידידותי במיוחד.

Owlboy

השחקן שולט באוטוס, המסוגל לעוף ולהרים חפצים ובעלי ברית שיסיעו לו בקרבות ובפתירת חידות. השליטה באוטוס היא מאוד נוחה והוא יכול לנוע בחופשיות במרחב לקפוץ מפלטפורמה לפלטפורמה ולעוף. בכוחות עצמו אוטוס יכול לבצע מתקפה שתשתק אויבים, אך היכולת המרכזית שלו היא היכולת להרים חפצים ובעלי ברית. באמצעות החפצים ניתן לפתור חידות ולגרום נזק לאויבים מסוימים. המכניקה הבאמת מעניינת של המשחק היא היכולת של אוטוס להרים אחד משלושה בעלי ברית. כאשר השחקן מרים בעל ברית הוא שולט בכלי הנשק הנשק שלו (במצב זה לא יוכל השחקן להרים חפצים או לתקוף בעצמו), ולהשתמש בנשק זה כדי לנצח בקרבות. ל-Geddy יש אקדח, ל-Alphonse, יש מוסקט, נשק מאוד חזק עם זמן טעינה מאוד ארוך. Twig הוא החריג מבין השלושה, יש לו את היכולת לירות קורים על אויבים כדי ללכוד אותם.

תצטרכו להשתמש בנשקים של חבריכם גם כדי לצלוח מכשולים ולפתור חלק מהחידות. המוסקט של Alphonse יכול להרוס חומות ולהדליק לפידים והקורים של Twig יתנו לכם את היכולת לקפוץ ממקום למקום.

לפעמים מערכת הזאת יכולה להיות לא אינטואיטיבית, למשל תרצו להרים חפץ כלשהו אבל במקום זה תרימו את אחד מחבריכם. התסכול רלוונטי גם במהלך פיתרון חידות, תוכלו להפיל בטעות את אחת הדמויות ותצטרכו להתחיל הכל מהתחלה.

במשחק יופיעו מפעם לפעם גם קטעי התגנבות שבהחלט מוסיפים לגיוון, אך הם מתסכלים ולא מהנים. זה מאוד בולט בפעם הראשונה שקטע כזה מופיע – אזור חשוך בו תצטרכו לנווט בשקט מבלי לעוף כדי שננסים אכזריים לא יאכלו אתכם.

Owlboy

האויבים במשחק מאוד מגוונים והשחקן יצטרך להשתמש במגוון טקטיקות כדי לצלוח את הקרבות מולם, לעתים יופיע אויב שתצטרכו לזרוק עליו חפץ כדי לשבור את שריונו ורק אז תוכלו להסב לו נזק. הבוסים במשחק מהווים אתגר רציני, ותאלצו להשתמש בכל היכולות שלכם ובטקטיקות מסוימות כדי להביס אותם. גם העיצוב האומנותי של האויבים והבוסים הוא מאוד מגוון ובהחלט נראה שהמפתחים השקיעו המון כדי לגרום להם להראות טוב.

Owlboy הוא לא משחק קשה כמו המשחקים שהשפיעו עליו, אבל זה לא אומר שהוא לא משחק מאתגר. השליטה ב-Otus היא לא תמיד הכי נוחה או חלקה ולכן הניווט בסביבה באמצעות התעופה יכול להיות מאוד לא נוח. הדבר בא לידי ביטוי יותר כאשר יש אויבים בסביבה ואז אתם יכולים לאבד נקודות חיים. למרבה המזל מערכת השמירות במשחק היא די סלחנית.

Owlboy

הסיפור במשחק הוא ללא צל של ספק הצד החזק ביותר שלו. מידת ההשקעה של המפתחים בסיפור ניכרת. כל הדמויות במשחק הם מעניינות וכתובות היטב. בולט במיוחד סיפורו של Twig, שבמבט ראשון נראה כמו דמות שטחית מאוד אבל בהמשך הופך לדמות בעלת עומק רב.

עולם המשחק בנוי מאזור מרכזי אחד שמחובר לכל שאר השלבים בצורה הגיונית. בכל אחד מהשלבים האלה יש הרבה אזורים חבויים המכילים אוצרות וסודות. האזור המרכזי בנוי כך שבמהלך ההתקדמות שלכם במשחק הוא נעשה יותר גדול כדי אתם משיגים יכולות שבאמצעותן תוכלו להגיע למקומות חדשים.

Owlboy

האנימציה במשחק היא מעולה והיא בהחלט מה שהייתם מצפים לו ממשחק דו ממדי ששואב השראה ממשחקים משנות ה-90. האנימציה כל כך טובה שהיא גורמת גם לפרט הכי קטן במשחק להראות משמעותי. גם הגרפקיה במשחק דומה מאוד למשחקי הפלטפורמה – הרפתקאות של שנות ה-90. העיצוב האמנותי של המשחק הוא צבעוני ומשתמש בצורה חכמה בצבעים שונים כדי להציג את סביבת המשחק.

Owlboy

Owlboy נהנה גם מפסקול עשיר במיוחד. כל חלק ממנו מתשלב בצורה נהדרת עם העולם והוא מתאים באופן כמעט מושלם לכל חלק בסיפור.

ל-Owlboy יש כמה בעיות קטנות הנוגעת לשליטה ב-Otus, אבל אף אחת מהן לא גדולה מספיק כדי לגרוע מהמשחק יוצא הדופן הזה. ההשקעה של המפתחים לאורך כמעט עשור ניכרת לאורך כל המשחק.

Owlboy

סיפור - 10
משחקיות - 8
פסקול - 9
גרפקיה ואנימציה - 9

9

מעולה

 Owlboy הוא תוצר של השקעה עצומה והתמדה מצד המפתחים והוא בהחלט שווה את הזמן שלכם.

User Rating: Be the first one !

אודות דניאל לניאדו

במקור מרעננה, כיום מירושלים. סטודנט לביולוגיה, חובב סרטים ומשחקים מושבע.

כתיבת תגובה

Specify Instagram App ID and Instagram App Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Instagram Login to work

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *