פנטגו – חמש בשורה – סיקור משחק קופסה

פנטגו לוקח את הרעיון הפשוט של ארבעה בשורה ומוסיף לו כמה שכבות של סיבוכיות כדי להכניס עניין בז'אנר המוכר. רעיון פשוט וביצוע מוצלח מבדילים אותו מהמתחרים.

איקס עיגול וארבע בשורה בנויים על אחד מהקונספטים הכי עתיקים במשחקי קופסה – ליצור רצץ באורך כלשהו על מנת לנצח. גם פנטגו, משחק קופסה חדש שמגיע אלינו מ-סמארט זון, מתחיל בצעד פשוט: להפוך את ארבע בשורה לחמש בשורה. המשחק מורכב מלוח של 6 על 6 עם 18 גולות לבנות ו-18 גולות שחורות. הלוח עצמו הוא מה שמייחד את המשחק הזה מהקלאסיקות שבאו לפניו. הלוח מורכב מארבעה ריבועים של שלוש על שלוש שיכולים להסתובב ב-360 מעלות. כל תור השחקן שם גולה אחת על הלוח ואז מסובב את אחד משלושת הריבועים, בין אם יש או אין עליהם גולות, ב-90 מעלות לאיזה כיוון שהוא רוצה. השחקן הראשון שמצליח להשיג רצף של חמש בשורה, טור או אלכסון מנצח. וזהו, זה המשחק – פשוט וקל ללמידה.

חוקי המשחק והדגמה של הלוח בתמונה רשמית אחת

אז מבחינת עומק הלוח הייחודי מוסיף המון, אפילו יותר מדי. לפחות במשחקים הראשונים, יש כל כך הרבה אפשרויות שזה היה, לפחות עבורי, כמעט רנדומלי. יצא לי בטעות להשלים חמישייה של הצד השני בלי לשים לב. ייקח זמן לשחקנים ללמוד תבניות ולהכיר את אפשרויות שהלוח נותן לנו. כמובן, מן הסתם יש שחקנים עם תפיסה מרחבית מעולה שיבינו מהרגע הראשון אבל לי עוד לא יצא לשחק איתם. הבדלי רמה בין השחקנים יהיו מאוד משמעותיים וזה לא יהיה מהנה לשחק מול מישהו לא באותה ליגה – אבל זה נכון לגבי המון משחקים מהסוג הזה.

הכיסוי ללוח רק מגן עליו ולא ניתן לשים אותו ביחד עם הגולות

המשחק עצמו הופק ברמה מאוד גבוהה ואני הייתי מאוד מרוצה. מהנייר הגס שמפריד בין לוח המשחק לקופסה ולפלסטיק המכיל את הגולות ועד למכסה שמגן על הלוח. לא מדובר במשחק שמורכב מהרבה חלקים וזה כיף לראות שהשקיעו בקצת שיש. אפילו הקופסה עצמה עשויה מקרטון עבה וגס. וזה בדיוק מה שפנטגו מציע לשחקנים: אין יותר מדי חוקים או חלקים אבל מה שיש עשוי בדיוק כמו שצריך. אני מאוד אשמח אם כמה שיותר חברות משחקים קטנים, או כאלו שמכוונים לקהל יעד צעיר, ישקיעו ככה במשחקים שלהם.

על המשחק הזה ועוד רבים תוכלו לקרוא באתר סמארט זון, אז גשו להתרשם וספרו לנו בתגובות למטה מה דעתכם על פנטגו?

פנטגו

איכות הפקה - 9
משחקיות - 8
חיי מדף - 8

8.3

חמוד וכיף

חוקי משחק פשוטים, איכות הפקה גבוהה ומשחקיות זורמת

User Rating: Be the first one !

אודות יונדב צבקר

סטודנט לספרות, בוגר ישיבת מעלה גלבוע, גיק ודוס.

השאר\י תגובה