סיקור המשחק: Portal 2

Portal 2

 

פורטל 2 הוא משחק וידאו בגוף ראשון לשחקן יחיד מסוגת משחקי הפאזל ופעולה אשר פותח על ידי Valve. המשחק הינו המשך למשחק Portal. המשחק הוכרז ב-5 במאי 2010 בהפתעה בתערוכת E3. בתחילה המשחק היה אמור לצאת לאור ברבעון הרביעי של 2010, אך נדחה לאפריל 2011. המשחק שוחרר דרך מערכת Steamעבור PC, מקינטוש, פלייסטיישן 3 ו-Xbox 360. כמה שבועות לפני שחרורו של המשחק ב-Steam, הכריזה Valve על מבצע "The Potato Sack", חבילה אשר כללה 13 משחקים עצמאיים והייתה אמורה להקדים את שחרורו של המשחק. המשחק מורכב משורה של משימות-חידה. בכל משימה יש למצוא דרך להגיע לנקודת הסיום בעזרת רובה הפורטלים, מכשיר שמסוגל ליצור חורי תולעת בין שני משטחים. פיזיקה זו מרשה למומנטום של קפיצות להישאר במעבר בין פורטל אחד לשני וכן גם להעביר אובייקטים, כגון קוביות או לייזרים.

בשנת 2007 יצא המשחק "Portal 1", המשחק אמנם היה רק ניסיון והכנה למשחק שהגיע אלינו עתה, אך בכל-זאת המשחק זכה לציונים וביקורות מרשימות. אחרי הכל, המשחק הראשון זכה לממוצע שנחשב גבוה: 90 מתוך 100. עתה, מגיע אלינו משחק ההמשך. כבר ב-"E3 2010" החברה "Valve" הכריזה על משחק המשך. המשחק היה אמור לצאת עוד בשנת 2010, אך כפי שאנו מכירים את "Valve", הם לא משחררים את המשחק עד שיהיה מוכן במאת האחוזים. בסופו של דבר, המשחק הגיע אלינו באפריל 2011. אמנם המשחק הראשון היה קצר והיה ניתן לעבור אותו במספר שעות, אך המשחק השני ארוך פי שתיים, ומלבד זאת קיים במשחק הפעם מצב "Co-op" אשר מוסיף עוד אורך חיים למשחק.

המשחק זכה לשבחים ופרסים רבים בזכות ייחודו, האלגנטיות שלו וחוש ההומור היבשושי והייחודי לו.

 

 [sam id="1" codes="true"] 

שם המשחק: "Portal 2".
מפיצה: "Valve".
מפתחת: "Valve".
תאריך יציאה: 19.04.2011
פלטפורמות: "PC" , "Mac" ,"PlayStation 3" ,"Xbox 360".

 

הדמות שאותה מגלם השחקן היא אישה צעירה בשם שֵל.המשחק הראשון נגמר בכך ששֵל שורפת את כל הליבות של GLaDOS ועפה מפיצוץ מחוץ למעבדות מן המעבדות.המשחק השני מתחיל כששֵל מתעוררת בחדר לא ידוע. קול גברי בוקע מתוך הרמקול ושֵל נמצאת בבדיקת מצב הגוף.אחרי ששל הולכת לישון היא מתעוררת ומגלה שהייתה בתרדמת. היא נמצאת באותו חדר אך הוא נראה הרוס. היא שומעת קול של גבר בריטי,פותחת את הדלת ומגלה את ווטלי. ווטלי[בדיבובו של סטיבן מרצ'נט] מספר לשל שהוא אחראי להקפאת האנשים בחדרים אלו. לאחר מכן ווטלי מסביר שיש יציאה אך צריך ציוד בשביל לצאת מהמעבדות. ווטלי מכוון את של לחדר של "מבחני החרום" [החדרים בהם של נבחנה בפורטל הראשון,העובדים ללא רובוט שמפעיל אותם]

 

אחרי ששל עוברת חלק מן התאים היא פוגשת את ווטלי ושניהם מוצאים את GLaDOS כבויה וזרוקה. הם ממשיכים לנוע ומגיעים לחדר בקרת החשמל הראשי. כאשר ווטלי מדליק את האור כדי לראות איפה המתג של "יציאה" הוא בטעות מפעיל את GLaDOS. כאשר GLaDOS מתעוררת היא זורקת את של לתוך חדרי הניסוי. כאשר של מתחילה את חדר הניסוי האחרון ווטלי מגיע ומציל את של ושניהם בורחים.

הם בורחים לתוך מבנה ש GLaDOS לא יכולה לפקח עליו והם משביטים את קו ייצור המקלעים האוטומטיים (רובוטים אשר יורים, המוצר העיקרי של אפטצ'ור סיינס אחרי רובה הפורטלים) ואת גנרטור הנורוטוקסין (גז עיצבי). כאשר של וווטלי מגיעים לבסוף לחדרה של GLaDOS, של מבצעת החלפת ליבות בין ווטלי ל – GLaDOS. המחשב הראשי מתוכנת מראש להשפיע על הבינה השולטת עליו, והאישיות הרגישה של ווטלי מתנפצת והוא נהפך רשע, מעליב את של והפך את GLaDOS לתפוח אדמה. לאחר מכן הוא דוחף את של ו GLaDOS בטעות לתוך חור שמוביל לחלקים ישנים ונעולים של אפרצ'ור בבטן האדמה.

 [sam id="1" codes="true"] 

 

דרישות מערכת:

PC MINIMUM System Requirements
• Operating System: Windows 7 / Vista / XP
(Any version of Vista and Windows 7 will work, 32 or 64-bit)
• Processor: 3 GHz Intel Pentium 4, 2.0 GHz Intel Dual Core, AMD Athlon64 X2 OR better
• RAM: 1 GB XP / 2 GB Vista, Windows 7
• Video/Graphics: 128 MB+ ATI Radeon X800, nVidia GeForce 7600, Intel HD Graphics 2000 OR better
• Video card special: DirectX 9.0c compatible AND Shader model 2.0b OR better
• Sound: DirectX 9.0c compatible sound card
• Hard Drive: 7.6 GB free space

 

סרטונים:

 

 

עד כאן הסיקור שלי, תהנו 🙂

 

אודות natanz1