דיווח: Microsoft קרובה לקניית הסטודיו Obsidian

על פי דיווח של האתר Kotaku, תאגיד הענק Microsoft קרוב מאוד להכרזה על קניית הסטודיו Obsidian, היוצרים של KOTOR 2 ו-Fallout New Vegas

ב-E3 השנה, במסיבת העיתונאים של Microsoft שמו דגש על אולפני המשחקים שהחברה קונה על מנת ליצור משחקים אקסלוסיביים. בניגוד לשתי הקונסולות האחרות, המשחקים האקסלוסיביים של Microsoft יגיעו לא רק ל-Xbox One אלא גם ל-Windows. הכל היה מאוד מרשים, בעיקר המודל העסקי שלהם, רק דבר אחד היה חסר: משחקים אקסלוסיביים מרשימים כמו של Nintendo ו-Sony. אז אנחנו עדיין לא שם, אבל יכול להיות שאנחנו הרבה יותר קרובים ממה שחשבנו. על פי דיווח של האתר Kotaku, החברה קרובה מאוד לקניית סטודיו המשחקים Obsidian. אחד המהמקורות של האתר מסר כי העסקה כבר 90% סגורה.

Pillars of Eternity: Complete Edition
עוד משחק פופולרי של הסטודיו Obsidian

למי שלא זוכר, הסטודיו אחראי ל-KOTOR 2 ול-Fallout New Vegas. שני המשחקים הם משחקי תפקידים, משחקי המשך לסדרה של חברה אחרת. בנוסף, שני המשחקים יצאו לחנויות מוקדם מדי עקב לחץ של המפיצות ונפגעו מתוצאה מכך. יכול מאוד להיות שעסקת Obsidian-Microsoft תמנע מצבים כאלו בעתיד.כמובן, שהסיבה העיקרית לעסקה היא המצב הכלכלי של האולפן. ועדיין, השאלה העיקרית היא האם ה-Xbox One יוכל לחקות את החלק השני של חיי הקונסולה PlayStation 3? בדור הקודם, הקונסולה של Sony הייתה במצב דומה ל-One עם נתונים טכניים מרשימים, מחיר גבוה, וכמות מאוד נמוכה של משחקים אקסלוסיביים. בחצי השני של חיי הקונסולה המצב התהפך והאולפנים של Sony הוציאו משחקים כמו The Last of Us ששינו את המצב. אני מקווה שה-Xbox One יזכה לעדנה בשנים הקרובות וסביר להניח שזה יהיה התפקיד של Obsidian.

אודות יונדב צבקר

סטודנט לספרות, בוגר ישיבת מעלה גלבוע, גיק ודוס.

השאר\י תגובה