אל תאבד את הראש – ביקורת המשחק Skul: The Hero Slayer

Skul: The Hero Slayer הוא עוד משחק Roguelite חביב שמנסה לכבוש את פסגת ההצלחה

שוק משחקי ה-Roguelite ככל הנראה לעולם לא יפסיק לקבל משחקים חדשים לשורותיו, בעיקר הודות לעובדה שמדובר באחד מסוגי המשחקים הפופולאריים והמוצלחים ביותר בעולם כיום, וחברות רבות מנסות להביא את הגישה שלהן לז'אנר המוצלח.

בעוד ויש כמה משחקים שללא ספק פרצו בין רגע לתודעת הגיימרים (שלום לכם Dead Cells ו-Hades), יש עוד לא מעט משחקי Roguelite בשוק שמנסים גם הם לפרוץ לתודעה ולהיות למוכרים ומוצלחים, וזה בדיוק מה ש-Skul: The Hero Slayer מנסה לעשות. בואו נגלה אם מדובר בעוד משחק מוצלח ששווה לכם לשים עליו את היד!

אתחיל ואומר שמה שמשך אותי ל-Skul מלכתחילה היה בעיקר הטריילר שהציג את הגיימפליי של המשחק. מהרגע שהוא החל ועד לסופו האקשן לא נח לרגע, הקרבות היו נראים טוב, הגרפיקה הייתה נראית מצוין והכל היה מאוד מזמין. כשהתקנתי את המשחק ציפיתי לקבל משחקיות מלאת אקשן ואתגר, ולשמחתי הרבה זה בדיוק מה שקיבלתי.

לפני שנפרט יותר אודות הגיימפליי, המשחק כולל גם סיפור ועולם שלם שראוי לציין לטובה. במהלך המשחק נשלוט ב-Skul, שהוא כפי שהשם שלו מרמז, לוחם שלד פשוט שנשלח למשימה לנקום באויב האכזר שחיסל את המלך. 

הסיפור עצמו מאוד פשוט והוא מועבר אלינו בצורת דיאלוגים בין הדמויות השונות לאורך המשחק. הטקסטים חביבים וההומור ללא ספק חוגג מפעם לפעם, אך בסופו של דבר לא מצאתי משהו שמשך אותי יותר מידי אל תוך הסיפור, והייתי אומר שאם תרצו בכך, אפשר לדלג לחלוטין על הסיפור ולקפוץ ישר לאקשן.

ובניגוד מוחלט לסיפור של המשחק שמרגיש לא אפוי ואף צפוי ברוב המקרים, המשחקיות לעומת זאת הפתיעה אותי לטובה הודות למכניקת משחק מעניינת שנשתמש בה לאורך כל המשחק והיא היכולת להחליף את הראש של הדמות שלנו ובכך לפתוח לרשותנו שלל יכולות קרב חדשות.

יוצרי המשחק טוענים שיש כ-70 דמויות שונות בהן ניתן לעשות שימוש, ובעוד ולא הצלחתי להשתמש בכל 70 הדמויות האלה במהלך המשחק שלי, אני ללא ספק מאמין ליוצרי המשחק עם ההבטחה הזו, כי אכן בכל ראש בו השתמשתי (ואם לא התבלבלתי בספירה זה בערך 30 ראשים שונים) קיבלתי לרשותי ארסנל שונה לחלוטין של יכולות קרב להשתמש בהן.

הגיוון כאן באמת רחב, ועומדות לרשותכם שלל אופציות משחק הודות לכך. כמו כן המשחק מאפשר לנו להחזיק שני סוגים של ראשים באותו הזמן ואפילו להחליף בניהם תוך כדי קרב, כך שניתן בקלות למצוא שלל שילובי ראשים איכותיים שיחד יספקו לכם יכולות קרב גבוהות עוד יותר.

מעבר למערכת זו, מדובר ללא ספק במשחק Roguelite קלאסי בכל רמ"ח איבריו, החל מהעובדה שבכל פעם שתיפסלו תאלצו להתחיל את המשחק מההתחלה ועד לעובדה שניתן לאסוף במהלך המשחק משאב ייחודי שמאפשר לכם לשפר את יכולות הדמות שלכם באופן תמידי, כך שבסופו של דבר תהיו חזקים מספיק כדי להביס את כל המשחק בריצה אחת ארוכה ומלאת אקשן.

מעבר לכך, המשחק עצמו כולל חמישה אזורים שונים להסתובב בהם, כאשר בכל סוף של אזור יחכה לכם בוס קשוח להביס. כן אציין שהבוסים לא מרגישים מסובכים במיוחד, ואחרי פעם או פעמיים שתביסו כל בוס סביר להניח שלא תתקשו בהבסת אותו הבוס בריצות שלאחר מכן. אהיה מאוד שמח לראות בהמשך הדרך עדכון למשחק שיאפשר לנו לשים מודים ותוספות חדשות שיעלו את רמת הקושי של הבוסים.

אבל אם נשים את את הבוסים בצד, כן אציין שמדובר ללא ספק במשחק קשוח במיוחד שיאתגר את יכולות המשחק שלכם. לעיתים קרובות סביר מאוד שתאלצו להתמודד מול גל שלם של אויבים, והיות ויש לא מעט גיוון בין כל סוגי האויבים, מצפה לכם מסע קשוח שידרוש מכם להכיר את האויבים וכמובן לשלב בתוך הקרב שלכם את יכולות הראשים השונות. כך או כך מדובר לדעתי באתגר מתקבל לחלוטין, ואני מאוד שמח שיוצרי המשחק החליטו שלא לרחם עלינו.

אציין לטובה את גרפיקת הפיקסל-ארט המושקעת של המשחק הכוללת אזורים צבעוניים ויפים מאוד להסתובב בהם המלווה בפס-קול מעולה בסגנון רטרו קלאסי.

לסיכום, Skul: The Hero Slayer הוא ללא ספק אחד ממשחקי ה-Roguelite המהנים ביותר שיצא לי לחוות בשנים האחרונות הכולל אתגר איכותי, גיוון משחקיות רחב וגרפיקה ופס-קול נהדרים. אמנם לא מדובר במשחק מושלם מבחינת הסיפור שלו, אבל בסופו של דבר הוא מהנה ומאתגר בדיוק כמו שמשחקי Roguelite צריכים להיות.

*Skul: The Hero Slayer זמין כבר היום לרכישה למחשב האישי.

Skul: The Hero Slayer

ציון סופי - 8

8

מעולה

עוד משחק Roguelite ששווה לכם להוסיף לרשימת ההשלמה שלכם.

User Rating: Be the first one !

אודות רועי האן

רועי האן, לשעבר העורך הראשי של מחלקת החומרה ב-PCGalaxy. בעברו היה גם כתב הטכנולגיה והמשחקים של אתר ynet. רועי הוא טכנאי מחשבים, גיימר ותיק וגיק משכמו ומעלה. כיום הוא משמש כאיש מערכות מידע בחברת המשחקים הישראלית Gliding Deer.

השאר\י תגובה