רשת Syfy מבטלת את הסדרה Z-Nation

סדרת האימה האפוקליפטית Z-Nation מתבטלת לאחר ריצה טובה למדי במשך חמש עונות.

בפרק הבכורה של סדרת Z-Nation ב-2014 בחסות NBC Universal, אנו עדים לסוף העולם כמה שנים אחרי שוירוס זומבים מסוכן הכחיד את מרבית האנושות. למרות שזה נשמע כמו כל סדרה/סרט אחר בז'אנר הזומבים, שהוא מאוס למדי, סדרה הזו הביאה לנו משהו קצת שונה: תקווה. שלא כמו "המתים המהלכים", שם מדובר על עולם שנחרב, מלא בזומבים ומנסה לשקם את עצמו, סדרת הדרמה של Syfy מביאה זווית קצת שונה, בדמות קבוצת שורדים המנסים להגיע למעבדה מסוימת שם ככל הנראה יכול להימצא מרפא לוירוס.

עם נקודת סיום מאוד ספציפית וברורה, נראה היה ש-Z-Nation  מייצבת את עצמה כתוכנית ייחודית יחסית בז'אנר הספציפי; זה בלט בטון הסדרה שהיה פחות רציני מ-"המתים המהלכים" או סדרת הספין אוף שלה, "אימת המתים המהלכים" וכלל הומור על הנושא המאוד רציני הזה של סוף העולם ומתים חיים בשילוב אלימות מובהקת. לצערם של מעריצי ז'אנר הזומבים והסדרה בפרט, הסדרה לא תמשיך לעונה שישית.

הפרק האחרון של העונה החמישית, שעתיד להיות משודר ב-28 בדצמבר, יהיה אכן הפרק האחרון של הסדרה. כפי שנאמר בעבר ע"י התסריטאי דיוויד מייקל לאט, הסוף הוא התחלה ופתיחה לדברים חדשים, לכן לא ניתן לדעת בשלב זה האם זה ישאיר את המעריצים מרוצים מסוף הסדרה או לא; כרגע ניתן רק לשער. הפרק האחרון אמנם נושא את הכותרת "הסוף של הכל", אך הכותבים לא בהכרח ציפו לסיים את הסיפור.

אף עפ"י שהסדרה רצה במשך חמש עונות, שזה מאוד מכובד, לא נראה סביר שיהיו פרויקטים נוספים הקשורים לה, או אפילו סרט כפי שדובר בעבר וזה בהחלט חבל. למרות זאת, יש למעריצים סיבה להיות מעודדים – סדרת הפריקוול (האירועים שקדמו לסדרה), "קיץ שחור" (Black Summer) תושק ב-Netflix מתישהו בשנת 2019 ואולי תציג פרטים נוספים ביקום של Z-Nation – מה שיגרום למעריצים לראות קצת אור בעיניים למרות ביטול הסדרה.

אודות קארין רוז דובינסקי

בלוגרית עצמאית וגיקית גאה המתפעלת דף משלה בשם The Geek Chick@. הבלוג עוסק בקולנוע, סדרות, גיימינג, חדשות, כתבות, ביקורות והמלצות. קולנוע הוא חיי, אוהבת את כל הז'אנרים (במיוחד אימה ומדע בדיוני) :) חפשו אותי בפייס!

השאר\י תגובה