אנגרי בירדס – סיקור סרט

אנגרי בירדס זה סרט האנימציה הראשון של Rovio ואני אגיד את האמת זה לא Dream Works, Disney או Pixar אבל לסרט הזה כן יש מה להציע.

בוא נתחיל ממה שכן אהבתי בסרט אנגרי בירדס, כי הוא סרט ממש חמוד ויש לו מה להציע. העובדה שזה סרט האנימציה הראשון של Rovio, הסיג'י נראה מעולה וצבעוני זה כבר הצלחה אחת טובה, יש הרבה חברות שניסו לעשות סרטי אנימציה וכשלו חזק רק בגלל הסיג'י (הסרט Food Fight), הסרט נותן התמקדות יותר על הבדיחות מאשר העלילה והיו שם בדיחות שגרמו לי לצחוק וכן תפסו אותי לא מוכן, הרעיונות בסרט מאד מקוריים, בכלל נהנתי כשהסרט הגיע לרגעים בהם הציפורים מתחילות להתרסק לעיר של החזירים אם הרוגטקה הענקית למרות שזה היה קצר מאד.

אבל הסרט פספס בכמה חלקים בשבילי, הסרט היה נחמד מאד אבל הם יכלו לעשות יותר אם הרעיון הכללי, הסרט רץ מהר מאד וקופץ מסצנה לסצנה ולא נותן לנו כל כך אוויר, או להספיק להכיר את הדמויות טוב, ולקח לי קצת זמן להתחבר אליהם ולהיכנס לסרט, הדמויות הנוספות שהם שאר הציפורים והחזירים, לא מקבלות מספיק זמן מסך וחלק מהבדיחות גם לא עבדו כל כך משהו שאפרט עליו בספוילרים.

AngryBirds6402

מלבד הטענות הקטנות שלי, הסרט נכנס בקטגוריה של חמוד מאד, אבל עדיף לילדים יותר, גם צריך לזכור שזה הסרט הראשון של Rovio, אם הוא הצליח ככה עם אנימציה טובה ובדיחות נחמדות אז אני מצפה לראות מה הם יעשו בהמשך (אם הם יעשו), סרט מאד משעשע עם הרבה כיף וזה מה שהכי חשוב, שהסרט יהיה כייפי וקליל.

אנגרי בירדס היה סרט אם רעיון ייחודי שעוד לא ראינו, הסרט כן עבד והשחקנים ממש טובים, שנתנו עבודה טובה, אני אומר הסרט לא מזיק ואפילו מצחיק ברובו אבל מומלץ לילדים יותר.

החלק הבא כולל בתוכו ספוילרים מהסרט:

הרעיון הכללי מאד פשוט חזירים באים לאי של הציפורים מתחברים אתם ובסוף גונבים להם את הביצים, הציפורים במנהיגותו של רד הדמות הראשית מחליטים ללכת ולתקוף חזרה את החזירים ולהציל את הביצים שנגנבו להם. כך נוצר בלגן צבעוני שלם של ציפורים נגד חזירים, וישר אפשר לראות את התרבויות השונות כשלציפורים יש את החופש, השמחה והפשטות, לעומתם החזירים מתפתחים אם טכנולוגיה וספינות, מה שמשעשע לראות זה שהטכנולוגיה שלהם תמיד חצי מפורקת וחצי עובדת כך שאנחנו מבינים שהם עדיין בשלבי פיתוח וכל פעם הדברים שלהם מתפרקים, משהו שהצחיק אותי תמיד, הסרט מציע לא רק אנימציה יפה אלא גם הפסקול היה נחמד מאד, למרות שהיו רגעים בסרט שהרגע סיימנו עם שיר אחד וישר אחרי כמה סצנות כבר שיר אחר מתחיל, שזה קצת הפריע לי, אבל השירים השתלבו טוב אם הסרט ואת רובם אהבתי.

משהו שכן קצת אכזב אותי בסרט זה שלא ראיתי מספיק, ברגע שהציפורים מוציאים את הרוגטקה הגדולה ומתחילות לעוף לתוך העיר של החזירים אני ממש התלהבתי וצחקתי, זה אחד הרגעים המצחיקים בסרט והייתי שמח לראות יותר מזה. היו הרבה דמויות בסרט שלא כל כך עשו כלום ולא היו נחוצות שם, ולפעמים גם הבדיחות לא הלכו כל כך טוב, לדוגמה היה שם פנטומימאי, שהייתה איתו בדיחה במהלך הסרט שכל פעם רואים אותו אומר "oh my gosh" (אוי ואבוי) וחשבתי שאולי זה נבנה למשהו, ובסוף הסרט די שכח ממנו.

the-angry-birds-movie-01-600x350

אנגרי בירדס לא לוקח את עצמו ברצינות רבה מידי ונותן לנו הרגשה טובה וקלילה, הדמויות בסרט היו נורא מצחיקות ומלאות אישיות, רד הדמות הראשית שמובילה את הסיפור ולאט לאט אנחנו לומדים להכיר אותו, החברים שלו צ'אק המהיר ובומבה שמתפוצץ, ועוד מלא דמויות שונות וצבעוניות, הסרט התמקד בסופו יותר ברד משהו שקצת הפריע לי כי בסופו יש מלחמה שלמה בעיר של החזירים משהו שיותר העדפתי לראות ובמקומו אנחנו רואים את רד מציל את הביצים מהמלך של החזירים, שאגב הוא אחת הדמויות המצחיקות והאהובות אליי בסרט, אני מודה שהיו רגעים שהייתי בצד שלו אפילו.

עכשיו בדרך כלל אני מעודד סרטים עם מסרים ובסרט הזה קיבלתי כמה דברים, המסר בסרט הוא שלפעמים מותר ואפילו צריך להתעצבן ואפשר להשתמש בכעס לשימוש נכון, כמו לדוגמה כשנגנבו הביצים מהציפורים, הם לא ידעו מה לעשות ורד שרגיל להתעצבן באופן קבוע, הוביל אותם והחדיר בהם מוטיבציה ללכת ולקחת את מה ששייך להם בעזרת כעס. מסר נוסף שקיבלתי מהסרט דווקא נוגע ל"נשר הגדול" דמות מאד מצחיקה בסרט שלא מקבלת מספיק זמן מסך לדעתי ונותנת לנו לחשוב שהוא סתם בטלן, בסוף מפתיע מאד, הציפורים רגילות לשלווה ואופוריה ויודעות שאם יהיה בעיה, אז הנשר הגדול שומר אלינו והוא יפתור את הבעיה, כאשר הביצים נגנבות, רד פונה אל הנשר ומצפה ממנו להציל את הביצים ולטפל בבעיות של הציפורים, הנשר מסרב בטענה שהם לא יכולים לסמוך עליו כל פעם שיש להם בעיה והם יצטרכו להתמודד אתה לבד, כמו שאמרתי הוא מפתיע בסוף, הדמות של הנשר משעשעת מאד ואחד הרגעים הקורעים מצחוק בסרט זה המסע ששלושת הגיבורים בסרט עושים כדי להגיע אליו.

רואים ש-Rovio וסוני עבדו קשה והשקיעו על הסרט הזה, הוא יכל בקלות להיות סתמי רק בשביל לעשות כסף, אבל הם באמת רצו שנהנה ממנו ונאהב את הדמויות, האנימציה, לקחת רעיון כזה פשוט ולעשות ממנו סרט כזה מושקע זה לא פשוט ורוב הבדיחות היו ממש מצחיקות.

הסרט אנגרי בירדס מאד צבעוני, נחמד, חמוד, הייתי אומר שהוא גם מתאים יותר לילדים ואני שמח שנתתי לו הזדמנות.
ספרו מה אתם חושבים בתגובות, אולי יש משהו שלא ראיתי או ציינתי.

אנגרי בירדס

ציון סופי

שווה צפייה

סרט המיועד בעיקר לילדים, אך עדיין צבעוני, מרענן ומשעשע!

User Rating: 3.55 ( 1 votes)

אודות avi

אבי בכבוד בן 27 חיי על משחקי מחשב, אנימה יפנית, סדרות, וכמובן קולנוע. לומד מדעי המחשב בתקווה לסיים יום אחד ואוהב לחפור על סרטים :]

השאר\י תגובה