אי בודד ומלא קופים – ביקורת המשחק The Survivalists

The Survivalists הוא משחק הישרדות חדש מלא בקופים ובדברים לעשות!

The Survivalists הוא משחק הישרדות חדש מבית היוצר של Team17. ניתן להגדיר את המשחק כסוג של ספין-אוף לסדרת משחקי The Escapists, המציע לנו חווית הישרדות פשוטה אך מאתגרת מלאת אויבים וקופים!

במשחק כמו בכל משחק הישרדות נאלץ לשרוד על אי בודד מספיק זמן עד שנוכל למצוא את הדרך חזרה הביתה. בדומה לרוב משחקי ההישרדות שנתקלנו בהם בשנים האחרונות, גם ב-The Survivalists נצטרך לאסוף משאבים חדשים לצד חקר מתמיד של מפת המשחק על מנת להגדיל את יכולות המשחק וההישרדות שלנו.

בתחילת המשחק נתעורר באי בודד ועד מהרה נגלה שאין לנו יותר מידי אמצעים על מנת לשרוד. כמובן שכל זה עתיד להשתנות בהמשך כאשר נחקור את האי בצורה מקיפה, נאסוף משאבים ומזון ונחקור מבוכים ומקדשים. בתור התחלה לא יעמדו לרשותנו אמצעים רבים ונוכל להשתמש רק באבנים וזרדים שונים על מנת ליצור את כלי העבודה הבסיסיים ביותר.

לאחר חקר ראשוני נוכל להתקדם וליצור את ה-Multi Tool, שהוא אחד מכלי העבודה המרכזיים שיש למשחק להציע. באמצעות כלי זה נוכל ליצור ולהכין שלל חפצים נוספים, החל ממיטה, כלי נשק חזקים ומרשימים יותר שיסייעו לנו לשרוד לאורך זמן ממושך יותר.
מלבד למולטי טול, ישנה מערכת תרשימים המאפשרת לנו למקם וליצור כלים וחפצים מורכבים יותר. כאן מתחילה אחת הבעיות שלי עם המשחק וזה חוסר הנוחות שיש למשחק בתחום התפריטים. התפריטים עצמם מאוד לא נוחים לשליטה ומעבר לכך אין אפשרות נוחה לראות מה יפתחו החפצים שתיצרו על מנת להתקדם למתכון הבא, כך שישנם לא מעט מקרים שאתם יוצרים חפץ מסוים שלבסוף לא יהיה לו שימוש כלל במהלך המשחק שלכם ולמעשה סתם בזבזתם על אותו חפץ משאבים.

משחק הישרדות The Survivalists

מעבר לכך, ישנה בעיה נוספת למשחק והיא חוסר היכולת לסחוב כמות גדולה של חפצים. בתחתית המסך ישנו בר חפצים המונה 11 ריבועים בהם ניתן לשמור חפצים. בתחילה זה נראה הגיוני שיש כמות כזו של חפצים בתפריט אך מהר מאוד תצטערו לגלות ש-11 המשבצות האלה הן למעשה כלל ה-Inventory שיש למשחק להציע לכם. תוסיפו לכך את הבעיה עליה דיברתי קודם ויקרה המון שתשקיעו זמן באיסוף ובהכנת משאבים וחפצים שלא יסייעו לכם וסתם יתפסו לכם מקום ב-Inventory עד לרגע שתבינו שאין לכם שום דבר לעשות איתם מלבד לזרוק אותם בחלק נידח של המפה. שתי הבעיות האלה יוצרו במשחק תחושה גדולה מאוד של בלאגן וחוסר נוחות, וצערי זוהי מרכזית שיש למשחק שללא ספק משפיעה לרעה על חווית המשחק הכוללת. יחד עם זאת כן ישנו פיתרון יחסית נוח לבעית חוסר המקום והיא היכולת ליצור תיבה ולאחסן בה את הדברים וכן לסחוב את התיבה עצמה כשכל החפצים שאתם צריכים מצויים בתוכה. זה כן פותר את הבעיה בסופו של דבר אבל זה עדיין מצריך אתכם לזכור איזה דברים יש באיזה תיבה לצד הצורך הברור להניח את התיבה על הארץ ורק אז לגשת לתכולה שלה.

כמובן שלמשחק יש המון פלוסים ואחד מהם הוא הקופים. כל מפת המשחק מלאה בקופים שניתן לאלף ולגייס לשירותכם. מלבד לעובדה שהקופים עצמם חביבים וחמודים מאוד הם גם שימושיים מאוד. ניתן לאלף את הקופים בשלל דרכים לאמן אותם להיות מקצועיים בתחום מסוים שיש למשחק, החל מאסיפת חומרים, חטיבת עצים ואפילו לחימה באויבים. האילוף עצמו קל למדי והשימוש בקופים עצמם הופך את חווית המשחק למהנה וקלה הרבה יותר. בסופו של דבר מצאתי את עצמי מפקד על גדוד קופים שלם לו נתתי שלל משימות החל מסיוע בלחימה באויבים ועד לבניית המבנים והחפצים השונים להם הייתי זקוק במהלך המשחק.

בניגוד למערכת התפריטים עלייה דיברתי קודם מערכת ניהול הקופים מעולה ונוחה, והתוצאות שניתן להשיג באמצעות הקופים ללא ספק מספקות מאוד. כמובן שלצד צבא קופים ניתן לשרוד ביחד עם חברים אמיתיים! אמנם לא יצא לי לבדוק את האופציה הזו בזמן אמת אבל לדעתי חווית המשחק ללא ספק תשתפר ברגע שתצרפו למלאכת ההישרדות מספר חברים.

באשר למערכת הקרב עצמה אני מודה שלקח לי קצת זמן להתרגל אלייה אבל לבסוף מצאתי את עצמי נהנה ממנה מאוד. המערכת עצמה מאפשרת לנו להכות באויב בקלות לצד היכולת להתגלגל לצד מסוים ברגע שהאויב שלנו מחזיר התקפה כלשהי. כמו כן בתזמון טוב מספיק ניתן ליצור מכת נגד שתאפשר לחימה טובה ומקצועית יותר נגד האויבים. לגבי האויבים עצמם אני חייב לציין שהופתעתי לטובה מכמות האויבים ומהסוגים השונים שלהם שיש למשחק להציע. יש באמת המון המון אבל המון אויבים, החל מחיות ועד ליצורים למניהם שנמצאים בשלל החלקים של המפה. כמובן שניתן לאמן את הקופים שלכם להילחם לצידכם, דבר שימושי מאוד בייחוד בחלקים בהם נלחמתי באויבים במקדשים תת קרקעיים הכוללים בסופם אוצר גדול.

הגיע הזמן לדבר על הגרפיקה הללא ספק מוצלחת שיש למשחק להציע. כפי שציינתי בתחילת הביקורת המשחק שואב באופן מלא את הסגנון הגרפי המפוקסל והצבעוני שיש לסדרת המשחקים The Escapists להציע. גם כאן נקבל את אותה הגרפיקה המפוקסלת והצבעונית, ואני שמח לבשר שהיא ללא ספק מחמיאה למשחק בצורה טובה. כלל האנימציות של המשחק פשוטות אך יפות ומושקעות, הסביבות השונות שיש למשחק להציע מרשימות והגיוון במודלים השונים מוסיף עומק גרפי איכותי למשחק בכל היבט. לצד הגרפיקה המעולה של המשחק ישנו פס-קול מעולה ומשובח לא פחות, הכולל מגוון מנגינות מעולות שגרמו לי להתחבר למשחק אפילו יותר. ישנם חלקים לאורך המשחק בהם מתנגנת מנגינה מסוימת בלי שום רעשי רקע שפשוט גורמת לכם להישאב פנימה לתוך המשחק, וזה ללא ספק היה לחלקים המהנים ביותר שחוויתי לאורך כל המשחק שלי.

לסיכום, The Survivalists הוא משחק הישרדות חביב למדי שמאפשר לכם לשרוד בכיף באי בודד לצד שלל קופים ושאר מפלצות. אמנם לא מדובר במשחק ההישרדות הטוב ביותר שיצא לי לשחק בחיי, אך הוא ללא ספק מהנה וחביב ואני ללא ספק יכול להמליץ עליו לטובה.

*עותק למשחק הובא על ידי Team17, סוקר על גבי המחשב האישי.

*The Survivalists זמין כבר היום לרכישה על גבי המחשב האישי, ה-PlayStation 4, ה-Xbox One וכן ה-Nintendo Switch.

The Survivalists

ציון סופי - 7

7

טוב

משחק הישרדות חביב עם מלא קופים!

User Rating: Be the first one !

אודות רועי האן

רועי האן, לשעבר העורך הראשי של מחלקת החומרה ב-PCGalaxy. בעברו היה גם כתב הטכנולגיה והמשחקים של אתר ynet. רועי הוא טכנאי מחשבים, גיימר ותיק וגיק משכמו ומעלה. כיום הוא משמש כאיש מערכות מידע בחברת המשחקים הישראלית Gliding Deer.

השאר\י תגובה