המתים המהלכים עונה 7 פרק 8 – סיקור הפרק

כל הדרכים מובילות לסוף

7 פרקים עברו מאז תחילת העונה השביעית של המתים המהלכים. פרקים שחלקם היו מצוינים וחלקם היו מיותרים, פרקים שהתרכזו בקבוצה אחת ופרקים שהתרכזו באחרת, והנה מגיע הפרק האחרון של מחצית-העונה. כל הסיפורים מתחברים, כל האנשים נפגשים, ואפשר כבר להריח את הסוף האמיתי. אנחנו מתקרבים למטרה האמיתית של העונה, ולפתרון לכל הסערה שנמשכת עוד מסוף העונה הקודמת.

בפרק השביעי נסגר המרד נגד Rick עם הרצח של Spencer, עם Daryl שמצליח לברוח מהבסיס של המושיעים,עם Rosita שמצליחה להשיג את הכדור הנחשק בשביל להרוג את Negan (ונכשלת), ועם הממלכה שהולכת למרוד בשלטון הטרור שמנהל את כל הקבוצות שמופיעות בעונה השביעית. הפרק השמיני מביא אותנו בדיוק לרגע הזה, הרגע שסוגר את הסיפורים הישנים, ופותח את החלק השני של העונה – המלחמה האמיתית נגד דיקטטורת Negan.

the-walking-dead-season-7-episode-8-2

כל הדרכים מובילות ל-Negan

לאורך הפרק השביעי כולם מנסים לצוד את Negan. גם Michonne מנסה להגיע אליו ובסוף מבינה שהוא באלכסנדריה, גם Rosita שמתכננת את ההתנקשות בו (שנכשלת בסטייל הוליוודי לא מציאותי), ו-Sasha ו-Enid שמנסות לתכנן את הרצח שלו גם כן. בסופו של דבר, Negan נמצא באלכסנדריה ומחכה לבואו של Rick. כולם רודפים אחריו, אבל הוא משחק בהם ויודע להפתיע את כולם.

אחד מהחלקים המרכזיים והטובים ביותר של הפרק, היה הרצח של Spencer מסביב לשולחן הביליארד. Spencer מתלבש יפה, מביא וויסקי, ומגיע לדבר עם Negan על עתיד השלטון באלכסנדריה. אבל Negan ממש לא תמים, ולמרות שהוא אוייב של Rick – הוא עדיין מעריך אותו מאוד. ולכן, הוא מבהיר ל-Spencer כמה Rick הוא בן אדם טוב – הוא אמיץ, הוא יוצא לחפש אספקה, הוא מגן על הקבוצה שלו, ולכן הוא המנהיג של החבורה. Negan מסיים את הנאום שלו, ודואג להשאיר את החבורה עם משחק מילים חשוב; Spencer לא אמיץ (Guts=אמיץ), אז בוא נקרע לו את הבטן ונבדוק אם יש לו מעיים (Guts=מעיים). הרצח של Spencer הזכיר לנו בדיוק מי הוא Negan, ולמרות החולניות ברצח הזה – נשארנו עם חיוך קטן של "מגיע לו".

the-walking-dead-season-7-episode-8-1

לאחר מכן מגיע הרגע ש-Rosita חיכתה לו. היא מוציאה את האקדח ויורה ב-Negan עם הכדור המאולתר תוצרת Eugene, שבצורה קסומה ומסתורית – מפספס את Negan ופוגע באלת הבייסבול שהוא כל כך אוהב. בקטע הזה מתחילה הרולטה הרוסית שמזוהה עם דמותו של Negan. רובים מכוונים לכולם ו-Olivia נרצחת, ו-Negan מקבל את מה שהוא רוצה וחוטף את Eugene.

כל הדרכים מובילות ל-Hill Top

לאורך העונה עברנו מפרק לפרק לסיפורים שונים של הקבוצות השונות. של Carol ו-morgan, של Jesus עם Maggie ו-Sasha, של Daryl לבדו בבסיס של המושיעים, ושל טארה שראינו בפרק הקודם. בסופו של הפרק, אנחנו מגיעים לקטע המרגש שחיכינו לו עונה שלמה – הם כולם נפגשים (חוץ מ-Carol ו-morgan) ב-Hill top, והולכים לבניין הראשי בסיום הפרק כנראה בשביל לדבר עם גרגורי ולשכנע אותו להשתתף במלחמה נגד Negan ביחד איתם.

השאלה שנשאלת – בשביל מה היו כל הפרקים הקודמים? בנקודה הזאת, נסגרו (כמעט) כל הסיפורים של הפרקים הקודמים, וכולם הצליחו לצאת מהצרה שבה הם היו. כולם מגיעים לאותו המקום, ולאחר השיחה של נציג מהממלכה עם Carol ו-morgan – המטרה החדשה ברורה. החצי השני של העונה הנוכחית יתרכז במלחמה נגד Negan, ובה יקחו חלק הממלכה וה-Hill Top. נראה כאילו כל הפרקים הקודמים, חוץ מהקטעים בהם הציגו את הצדדים הלוחמים של המרד, נועדו בשביל לספק עוד זמן מסך לפני שמגיעים לעיקר.

the-walking-dead-season-7-episode-8-4

כל הדרכים מובילות ל… השורה התחתונה

הסיום של מחצית-העונה לא חידש הרבה. הוא התחיל איטי ומשעמם… אבל לקראת הסוף הכל השתלם; אם זה הקרב ליד שולחן הביליארד, הרולטה הרוסית סטייל Negan, או הסוף המרגש שחותם את הסאגה של הפרקים הקודמים. הפרק כולו היה מעניין בעיקרו, וענה על התשובות העיקריות שנפתחו לאורך העונה. וכמו שרק "המתים המהלכים" יודעים – המתח נשאר, הסוף כבר ידוע, ואנחנו כמובן נמשיך לצפות בסדרה כשהיא תחזור ב-12 בפברואר.

ועד שנגיע להמשך העונה עוד כמה חודשים, AMC דואגים להשאיר אותנו עם מידע על הפרקים הבאים. Gale Anne Hurd, מפיק הסדרה, סיפר כי "עם ההגעה של Michonne, ועם Daryl שחזר, Rick מצא את הדרך פעם נוספת. אני לא חושב שהם ימשיכו לשרת את Negan יותר".

walking dead rise up banner

בנוסף, אנחנו מקבלים גם תמונת נושא שמציגה את הרעיון המרכזי שתעקוב אחריו המשך העונה – ההתמרדות נגד Negan. כולם חזרו להיות ביחד, כולם מאוחדים, ולכולם מטרה משותפת תחת ההנהגה של Rick.

אודות שחר פנקס

בן 16, תלמיד לביולוגיה ומדעי המחשב, מתגורר בתל מונד, חובב מושבע של משחקים, קולנוע וכל שטות קטנה שקשורה אליהם.

השאר\י תגובה