Wreckfest

לנהוג כמו שיכור – ביקורת המשחק Wreckfest

לאחר שנתיים של דחיות, Wreckfest מגיע לקונסולות ומכניס אותנו לעולם ההרס שפיתחה חברת Bugbear Entertainment והפיצה THQ Nordic

לאחר שביקרתי כמה וכמה משחקי מירוצים מציאותיים שרק מנסים לגרום לכם לנהוג בדרך הישר, לא להיתקע ולנסות לא להתנגש במתמודדים לצידכם, מגיע אלינו Wreckfest משחק המירוצים שמבקש ממכם לעשות הפוך מכל המתחרים ולהיכנס לעולם שבו מסלול המירוצים הוא שדה קרב. המשחק הוא בעצם המשך רוחני לסדרה FlatOut, שבתורה מבוססת על מירוצי הדמולישן דרבי בהם רכבים מתנגשים אחד בשני על גבי מסלול המירוצים עד לפירוקם המלא.

אם העובדה שמדובר במשחק שבו מכוניות מתנגשות אחת בשנייה תוביל אתכם למחשבה ש-Wreckfest קל מדי, אתם טועים, חברת Bugbear בנתה פה תורת לחימה מסודרת ואתם תצטרכו לפתח קצת מיומנות אמיתית, להכיר את רכבי המתמודדים ולהסתייע במערכת העזרה של המשחק כדי להצליח. לכל כלי רכב יש את נקודות התורפה והחוזק שלו ותצטרכו לעבוד מאחורי ההגה טיפה יותר קשה ממה שחשבתם על מנת "לכסח" את המתחרים. לא יקרה מצב שבו תצאו ללא שיפשוף אבל באמצעות למידה ושימוש בעזרי המשחק תוכלו לצאת מהמסלול עם מכות קלות בלבד לרכב שלכם.

במשחק יש מגוון רחב של כלי תחבורה, תוכלו למצוא כאן משאיות, מכוניות מירוץ, מכוניות כביש של מותגים מוכרים, רכבי ואן אמריקאים, אוטובוסים וכל דבר עם גלגלים שאתם רק יכולים לחשוב עליו. לכל כלי רכב יש את היתרונות והחסרונות שלו, תצטרכו לדעת איזה כלי רכב זריז יותר, איזה חזק יותר מאחורה ומי חלש יותר מקדימה ובצדדים. חשוב לזכור שרכב קטן הוא זריז יותר אבל אם הוא חוטף מכה ישירה רוב הסיכויים שהוא יתפרק לחתיכות. רכב גדול יהיה איטי יותר אך יוכל לספוג יותר מכות מהתמודדים במסלול. ישנם הבדלים מאוד בולטים בחווית הנהיגה בין רכב לרכב, אתם תרגישו את זה הן בשליטה בהגה וכמובן בכח של הרכב אל מול המתמודדים. תצטרכו ללמוד איזה רכב מתאים לאיזה מסלול – דבר שיכול להוביל אתכם לניצחון.

הרכבים המיוחדים שיש במשחק הם גולת הכותרת שלו, תוכלו למצוא אוטובוסים אמריקאים, מכונות קציר ענקיות ומשאיות בטון שככל הנראה יהיו המעודפות עליכם מכיוון שיש להן את הכח הגדול ביותר במסלול. חווית הנהיגה קצת תפגע לכם בהנאה אבל לאחר שתלמדו לנהוג בהן תוכלו להיות בלתי מנוצחים במשחק.

מבחינת עיצוב, חברת Bugbear היא חברה מאוד וותיקה בעולם הדמולישן דרבי. ההתרסקויות עצמן נראות מאוד מציאותיות, חלקים עפים מכלי רכב השונים לצידי המסלול וחתיכות גדולות או קטנות יפריעו לכם גם לאחר שהם יעזבו את האזור, מעץ שבור ועד לפגוש הרכב בצידי הכביש. לקראת סוף התחרות תוכלו לראות את רמת הנזק שהסבתם למסלול מתחילתה, מחזה מרהיב לכל הדעות. הנזק לרכב מורגש מאוד, לאחר כמה התנגשויות האוטו יסחוב פחות או יגרר לצד הפגוע. הנזק עצמו נראה מאוד מציאותי וכל חלק ברכב יכול להיפגע ולהתעופף לו. Wreckfest נותן לכם לבחור בשתי רמות נזק שונות – רגילה ומציאותית. דבר מאוד חשוב במשחק הוא לשים לב לתנאי מזג האוויר (גשם, שלג או יום בהיר) ותנאי המסלול (בוץ, חצץ כביש וכדומה) שיכולים להשפיע מאוד על הנהיגה במסלול.

אני חושב ש-Wreckfest בהחלט מכיל כמות תוכן מספקת. אמנם מצב הקריירה חסר כל מבנה עלילתי, אך די אהבתי את התפריטים השונים במצב זה ובשאר המצבים. בהתחלה התפריטים יתנו לכם את האפשרות להשתמש ברכבים קטנים וזולים, בסופו של דבר תוכלו להגיע גם לרכבים מהירים יותר וייחודיים יותר. רוב הרכבים הייחודיים יהיו כאלה שמיועדים לסגנון מירוצי הדמולישן דרבי, כמו משאיות וכדומה, אבל תוכלו לקבל גם רכבים מוזרים יותר, כמו מכסחות דשא ואוטובוסי פאר. השליטה ברכב נותנת תחושה של משחק ארקייד ולא של משחק מרוצים טיפוסי, עם דגש על סחיפה בפיתולי המסלול. אנשים שמשחקים במשחקי המירוצים המוכרים כמו Forza, או אפילו מירוצי האופנועים כמו MotoGP יחוו קושי בשליטה על כלי הרכב השונים. אין עזרה בסימוני דרך מעוזר הנהג כמו במשחקי ראלי, אין קו מסלול שיוכל לעזור לכם כמו במירוצי אופנועים, המירוצים אגרסיביים כי זוהי מטרת המשחק, כך שתצטרכו באמת ללמוד את המסלולים, הרכבים ואת טיבם של המתמודדים האחרים. כמובן שניתן לבצע התאמה לקושי ולהתחיל מרמה נמוכה עד שתגיעו לרמה הקשה ביותר.

ישנן כמה אפשרויות להתאמה אישית, כמו רכישת רכבים או זכייה באמצעות השתתפות וניצחון בתחרויות, אזור מוסך שנותן לכם אפשרות להתאמה אישית של צבעים ושדרוגי חלקים שונים כדי לשפר את ביצועי הרכב שלכם. כל זה יחסית פשוט בהשוואה למשחקי מירוצים אחרים וזה עובד מספיק טוב.

במצב הקריירה תצטרכו להשתתף בתחרויות וכמובן גם לנצח בכמה שיותר מהן כדי לקבל גישה לרכבים יחודיים ולמסלולים נחשבים יותר. המשחק מכיל גם מצב מרובה המשתתפים שבו תוכלו להרוויח ניקוד כפול ממשחק מקומי. Wreckfest עושה עבודה די טובה בשער החליפין של מטבעות אל מול מה שאפשר לקנות בחנות, כך שכל עוד אתם משתמשים רק בכמה רכבים בכל פעם, בדרך כלל תוכל להרשות לעצמך שדרוגים ללא כל בעיה.

מצב מרובה משתתפים של Wreckfest לא חף מבעיות, לפעמים הוא נתקע. מצב זה מכיל המון שרתים אבל מרביתם ריקים (ככל הנראה משום המשחק רק הגיע לשוק). תוכלו לפתוח חדרים עם חברים ולבחור יחד את סוג המירוץ והרכבים הניתנים לבחירה, באמצעות מצב זה תוכלו להרוויח נקודות לשיפור הנהיגה, אך לא כסף לקנייה בחנות.

הסאונד במשחק יחסית בפיגור אל מול משחקי מירוצים אחרים. רעשי המנוע מונוטוניים ותואמים למשחק משנת 2015 לערך, אין רעש קהל ושריקות ההתראה מיושנות כאילו הביאו אותם היישר ממשחקי הארקייד של פעם.

דבר אחרון שצריך לציין, עם התיקון שהגיע בשבוע שעבר (1.03 נכון לביקורת זו), ראיתי שביצועים הכוללים משתפרים ב-PS4. זמני הטעינה יכולים עדיין להיות מעט איטיים בין התפריטים השונים, אך הם בהחלט הצליחו לשפר את זה. כמו כן, נראה כי סוגיית ההקפאה שעברתי שוב ושוב בתפריטי מצב מרובה משתתפים נעלמה לחלוטין. חוץ מזה, המשחק פועל ממש טוב, אפילו על PS4 בסיסי ולא על גרסת ה-Pro שלו.

לסיכום, בסך הכל, שווה בהחלט לבדוק את גרסת הקונסולות של Wreckfast. לאחר שלא שיחקתי בסגנון המשחקים הזה מאז ימי Carmageddon האגדי, אפשר להגיד שיש שיפור וודאי. אם מתעלמים מהעובדה שהוא לא משחק המירוצים טיפוסי, Wreckfast הוא בהחלט אחד ממשחקי המירוצים המהנים והייחודיים ביותר שקיימים היום בשוק. מידול ההרס פשוט מדהים ושעות המשחק שתרצו לבזבז עליו רק יגדלו ככל שתשיגו את המכוניות הייחודיות שיש למשחק להציע. ממליץ לכם מאוד, לא תתאכזבו.

Wreckfest

משחקיות - 8.5
גרפיקה - 7
פסקול - 7

7.5

טוב

משחק ממכר ומעולה, חובבי הז'אנר יעופו עליו. לוקה בחסר מבחינת עלילה אבל מי מחפש עלילה כשאפשר להרוס מכוניות בהנאה?

User Rating: 2.67 ( 3 votes)

אודות טל סלע

נשוי +2 שהוא גיימר, פתחתי את האתר בשנת 2011 כדי לתת מענה בעברית לתכנים שאני אוהב. משחק על קונסולת הסוני 4, אוהב משחקי ספורט, FPS ומירוצים. אישתי אומרת שאני מכור - מחמאה מבחינתי

השאר\י תגובה