WWDC 2021 – הכירו את macOS Monterey ו-watchOS 8

כנס המפתחים של אפל מאחורינו והנה כל מה שאתם צריכים לדעת על עדכון מערכת ההפעלה macOS Monterey ול-watchOS 8

לצד העדכונים למערכות ההפעלה iOS 15 למכשירי ה-iPhone ועדכון iPadOS 15 למכשירי ה-iPad, הנה כל הפרטים אודות העדכונים החדשים למערכות ההפעלה macOS ו-watchOS

macOS Monterey:

נתחיל עם העדכונים החדשים למערכת ההפעלה של מחשבי ה-Mac שתגיע תחת השם macOS Monterey ותחליף את המערכת macOS Big Sur שהוצגה בשנה שעברה.

השינויים המרכזיים של המערכת הם אותם השינויים שאנחנו יכולים למצוא באייפון ובאייפד, כגון התמיכה באפליקציית FaceTime המשופרת שתציע חווית שימוש טובה יותר לצד תמיכה ב-Spatial Audio לחווית סאונד בתלת מימד וב-SharePlay לשיתוף חכם ונוח בין משתמשים שונים, ואם תרצו לדעת על טכנולוגיות אלה עוד, מוזמנים לקרוא את כתבת הסיכום של למערכת iOS 15 שתפרט לכם כל מה שאתם צריכים אודות מערכות אלה. כמו כן קיבלנו כמובן את התמיכה ב-Live Text לצד עדכון חדש לענן בשם iCloud Plus שיציע שירותים שונים ואפשרויות פרטיות והצפנה שונות.

מעבר לאלה ישנו גם עדכון קל לדפדפן הספארי של המחשבים, הכוללים בין היתר שיפורים לדפדפן עצמו ולסרגל הכלים שללו עם סימניות נוחות יותר לשימוש וכן חלוקה נוחה יותר של חלונות וטאבים, כאשר יהיה ניתן לאחד טאבים לקבוצות ולשתף אותם בקלות בין מכשירי iPhone, Mac ו-iPad שונים.

כמו כן ישנו פיצ'ר ה-Shortcuts שהוצג לראשונה עם האייפון והאייפד וכעת מגיע גם למחשבי המק. פיצ'ר זה יאפשר לנו ליצור קיצורי דרך ייעודיים לביצוע פעולות מוגדרות מראש (כמו מאקרו במקלדת לדוגמה). היתרון של ה-Shortcuts הם שהם משולבים באופן מלא עם מערכת ההפעלה עצמה, כך שניתן לעשות בהם שימוש במגוון רחב של אפליקציות ואף להפעיל אותן קולית באמצעות סירי.

macOS Monterey זמינה כעת למפתחים ותהיה זמינה לקהל הרחב בחודש הבא על גבי הדגמים הבאים:

  • מחשבי Macbook משנת 2016 ואילך.
  • מחשבי Mac Pro משנת 2013 ואילך.
  • מחשבי iMac Pro משנת 2017 ואילך.
  • מחשבי Mac Mini משנת 2014 ואילך.
  • מחשבי iMac משנת 2015 ואילך.
  • מחשבי Macbook Pro משנת 2015 ואילך.
  • מחשבי Macbook Air משנת 2015 ואילך.

watchOS 8:

לסיום נעדכן על כמה שינויים למערכת ההפעלה של שעוני ה-Apple Watch המגיעה בדור השמיני החדש שלה.

העדכון המרכזי הגדול שהוצג השנה היא האפשרות לעשות שימוש בתמונות נבחרות ולהעניק להן אפקט פורטרייט ייחודי שיאפשר להן להשתלב בצורה טבעית עם השעה שמוצגת במסך הנעילה של השעון. מעבר לכך אפליקציית הגלריה עודכנה גם היא וכעת היא תהיה מסוגלת להציג לנו תמונות שהגדרנו כאהובות באופן אוטומטי וניתן יהיה לשתף אותן בקלות היישר מהשעון. בנוסף יהיה שדרוג משמעותי לאפליקציית הארנק של אפל, כך שיהיה ניתן לעשות שימוש בכל התכונות של האפליקציה החדשה גם עם השעון. לפרטים נוספים על אפליקציית הארנק המעודכנת, היכנסו לכתבת הסיכום על עדכוני מערכת iOS 15 כאן.

מעבר לכך הוצגו מספר שיפורים בתחום הפרטיות, התקשורת והאבטחה, כשהגדול מבניהם היא היכולת להעביר מסרונים שונים ומפורטים יותר עם השעון, כאשר הפעם קיבלנו תמיכה באפשרויות להעברת ציורים ושרטוטים לצד אפשרויות שימוש באימוג'ים ובגיפים. כמו כן אפליקציית האלפון נוספה גם היא לשעון כך שיהיה ניתן להוסיף, לשנות ולערוך אנשי קשר מבלי להוציא את האייפון מהכיס.

מעבר לכך אפל הדגישה מספר פעמים שכל הנתונים האישיים שלכם שהשעון אוסף נשמרים באופן מוצפן ובטוח, ושהשעונים ימשיכו להציע את מגוון התכונות שיש לשעוני החברה עד היום, החל מתמיכה ב-Always on Display, תמיכה במפות, חייגן, מוזיקה, תזכורות, שימוש ב-Apple Pay ועוד.

גרסת watchOS 8 זמינה בגרסת פיתוח כבר עכשיו ותהיה זמינה באופן מלא החל מהחודש הבא בכל השעונים מסדרת Apple Watch Series 3 ומעלה!

מה אתם חושבים על עדכוני  watchOS 8 ו-macOS Monterey? ספרו לנו בתגובות!

אודות רועי האן

רועי האן, לשעבר העורך הראשי של מחלקת החומרה ב-PCGalaxy. טכנאי מחשבים, גיימר וגיק משכמו ומעלה, כיום כתב הטכנולוגיה של Ynet.

השאר\י תגובה