סיקור עכבר הגיימינג XPG Primer

XPG Primer מכיל פונקציות מגניבות כמו שינוי צבעים בלחיצת כפתור, אבל האם הוא מספק חווית משתמש בסיסית?

XPG Primer הוא עכבר חוטי מחברת המשחקים XPG והוא מעוצב ומשווק כעכבר לגיימרים, הוא מגיע במשקל של 100 גרם כך שהוא לא כבד מדי והוא מצוייד בחיישן אופטי PMW3360. ממבט ראשון העכבר נראה מרשים אך ככל שהתעמקתי והרבתי לשחק איתו כך התאכזבתי יותר, העכבר מגיע עם שני כפתורים רגילים בצד שתפקידם קדימה ואחורה, ושניים "מיוחדים" למעלה כאשר הלחצן העליון ביותר עובר בין שש הגדרות קבועות מראש במהירות הסמן במחשב, והמקש השני עובר בין אפשרויות התאורה שהן מוגבלות למדי: המצב הראשון הוא סטטי ונשאר באותו צבע, השני משנה צבע בכל לחיצה (דבר בלתי נסבל שמסיח את הדעת בזמן המשחק) והמצב השלישי עובר אוטומטית בין צבעים שונים, כל המצבים האלה וכמה נוספים לא באמת הכרחיים והרגשתי שהעכבר מנסה יותר להראות יפה מאשר לספק חוויה טובה למשתמש. הבעיות הרציניות התחילו להתגלות בזמן האחיזה והמשחק. בבסיס של XPG Primer יש ירידה תלולה בגב ובכך בניגוד לעכברים אחרים לא הצלחתי למצוא אחיזה נוחה לגמרי מכיוון שהרגשתי כל הזמן את החלק התחתון של היד מחליק, ושהצד הימני של היד שלי לא נתמך. בצדדיו של העכבר יש משטחים מחוספסים ובניגוד לאיך שהם מוצגים הם אינם מקלים על האחיזה כלל מה שהקשה על חווית המשחק שלי אף יותר.

Primer XPG

יחד עם זאת לעכבר יש גם כמה צדדים חזקים, כמו השימוש ב-PBT שצריך לשמור על העכבר תקין למשך זמן ארוך יותר ונותן לכל לחיצה תחושה קצת שונה מעכבר עבודה רגיל. בנוסף התכונה הטובה ביותר של XPG Primer היא תכונה שלא תוכלו לראות, זהו חיישן PixArt PMW3360 מיוחד שיכול להגיע עד לסכום של 12,000 נקודות לאינץ. למרבה הצער, מכיוון שהעכבר מסתמך על הגדרות קבועות מראש ולא קסטומיזציה אישית, ישנן רק שש אפשרויות בין המינימום של 400DPI עד ל-12,000DPI, כך שגם פה חווית השחקן נפגעת ולא נותנת לשחקן את האיכות הטובה ביותר שהוא יכול לקבל מעכבר גיימינג "PRIMER".

היכרות עם עכבר המשחקים XPG PRIMER בין אם אתם גיימרים ותיקים או שחקנים חדשים, מלווה ברגשות מעורבים. מצד אחד העכבר מגיע עם חיישן אופטי מרשים שמספק 12,000DPI ושפע של נגיעות עיצוביות בשילוב עם עמידות גבוהה במיוחד (המעטפת החיצונית שלו מיוצרת משכבת PBT כפולה והוא לא מתלכלך מטביעות אצבע או נשחק גם לאחר שימוש ממושך). העכבר מוצג כספורטיבי ומאוזן כשמקשיו נשארים עמידים עד ל-20 מיליון קליקים וביחד עם החיישן האופטי PMW3360 ושש הגדרות ה-DPI הוא נשמע ממש כמו העכבר המושלם. אך המציאות מעט יותר מורכבת, כאשר בכמעט כל אחת מהמערכות שהזכרתי הייתה בעיה.בתור דוגמא, לא משנה באיזה צבע בחרתי לתאורת העכבר תמיד ראיתי מעט אדום ליד החלק התחתון והחזית שלו בגלל שהחלק התחתון שלו עשוי מפלסטיק אדום, דבר שנותן לו תחושה של צעצוע ועיצוב זול וממש לא העכבר שציפיתי לו.

יש הרבה מקום לשיפור בעכבר זה. XPG אמנם התחילה לשווק את מוצרי הגיימינג שלהם בארץ רק לפני שנה אך לפניהם עוד דרך ארוכה עד שהם ייצרו עכבר שמתמקד בנוחות לשחקן ולא רק בנראות החיצונית, עכבר שנותן לשחקן את האחיזה היציבה שהוא צריך ותואם את ציפיות הגיימרים. אפילו הוספת תוכנה מינימלית לשליטה על מהירות העכבר במסך הייתה יכולה לתת שליטה רבה יותר על את הגדרות ה-DPI ומאפשרת לכל שחקן לשנות את כפתוריו בהתאם לנוחיותו, מה שיהפוך את פריסת הכפתורים שלו ליעילה יותר. זוהי אמנם דוגמא לשינוי קטן מני רבים שצריכים להשתנות בעכבר אך גם היא הייתה יכלה להביא לשינוי גדול בנוחות שלו ובביקורת שלי כלפיו.

Primer XPG

לסיכום חשוב לי לציין שהעכבר הוא לא בקטגוריית "הבלתי נסבל" והיו בו תכונות מעניינות כמו שינוי התאורה ומהירות העכבר בלחיצת כפתור, שהיו יכולים להיות אפילו טובים יותר אם היו נותנים לשחקן יותר אפשרויות לשנות אותם מאשר שישה אפשרויות קבועות לשינוי מהירות ושלושה לשינוי צבע. בסך הכל ניתן לשחק ולהנות ממשחק עם העכבר, אך העיצוב והמקשים שלו מרגישים מעט זולים ובתור שחקן אני מצפה ליותר מעכבר לגיימרים.

XPG Primer

ציון סופי - 5

5

סביר

User Rating: Be the first one !

אודות סולומון איתי

איתי סולומון, גיימר, אוהב מחשבים סרטי קולנוע וסדרות. מעריץ של mortal kombat ותמיד שמח לדון בכל נושא מעניין!

השאר\י תגובה