מלאכים משחקים – עזרה נדיבה, זמן משחק, ומלאך ראשי אחד

אירוע גיימינג בחזרה לחיים מגיע אלינו בשלישי הקרוב, וזה הזדמנות לצלול מעט אל מארגן האירוע ולהבין מאיפה הכל התחיל. מסתבר שיש גם הרבה מעד כנפיים מעורבות

אירוע הגיימינג המיוחד "בחזרה לחיים" הולך להתקיים ביום שלישי הקרוב (4/5) והוקם ומנוהל על ידי שי פלד. שי הוא אדם וותיק בתחום של משחקי ווידיאו ובעל היסטוריה מעניינת ביותר בפני עצמו. אני עצמי מכיר לא מעט אספנים וותיקים בתחום, אבל מעט מאוד אנשים שממש מרכיבים מכונות משחק כמו של פעם ובונה אירועים ומיזמים בהם הוא פותח אותם להנאת הקהל הרחב שמגיע. אם אתם תוהים מהיכן הידע ובכן שי הוא איש הייטק לשעבר, מה שמסביר לא רק את היכולת הטכנית שלו בבניית המכונות, אלא גם את המוח העסקי שאיפשר לו להפוך את התחביב לעסק ולהצליח לארגן אירועים גדולים ומיוחדים כמו אלו. הוא אפילו אף אסף לעצמו הצלחה נוספת בתקופה האחרונה כאשר הוא הפך להיות נציג רשמי של חברת Logitech (אחד מהשחקנים הכי גדולים בתחום הטכנולוגיה) בישראל, מה שיעזור לו להנגיש אף יותר מוצרי גיימינג בארץ לאנשים שזקוקים לזה. העסק ששי הקים נקרא סמשין ארקייד, שם שאני חושב שהוא די מגניב לבדו.

שי הקים עד היום כבר כ-3 מיזמים גדולים כאשר אחד מהם הפך לעמותה מלאה שמונה יותר מ-200 מתנדבים נכון להיום. המיזמים האלו פועלים על מנת לעזור למעטי היכולת, להגשים חלומות, ולתרום לחברה ובעיקר לנזקקים בה. המיזם הראשון הוא "מלאכים על גלגלים", בו צוות של מתנדבים התגייס לאסוף מגוון של מכשירי אלקטרוניקה ,מערכות משחק ישנות, וטלפונים וטאבלטים לא עובדים או שבורים ולשלוח אותם לשי. אז שי עובד על תיקונם, בניית מכשירים חדשים מהחלקים, ושדרוג מה שקיים שם כמיטב יכולתו, והכל מסתכם בתרומות של המכשירים עבור ילדים, חיילים בודדים, בסיסי צהל, הוסטלים ועוד. "מלאכים מבשלים" הוא המיזם השני, ובדיוק כמו שמו הוא מורכב מאנשים שמבשלים עבור משפחות נזקקות וחיילים בודדים, ודואגים גם לסלי מזון שנשלחים לכל הארץ. ולבסוף יש לנו את "מלאכים מגשימים", אולי הייחודי ביותר מכולם, שמתעסק בלהגשים חלומות קטנים וגדולים לילדים שחייהם קשים. בין אם זה קונסולה חדשה, מפגש עם סלבריטי, או הגשמת פנטזיה, אם יש בכוחו של המיזם לעשות זאת זה יקרה.

שי משקיע את הלב והנפש שלו למען הקהילה ללא הפסקה, או בקשה לפיצוי. הוא מספר לנו שהחלום האישי שלו הוא הקמת עסק מצליח ושימוש בהכנסות של העסק להמשיך לעזור. וכמובן שהעסק עצמו יתמקד בנתינה לקהילה, אני כבר לא מופתע. העסק ששי התחיל להקים נקרא סמשין ארקייד, שם שאני חושב שהוא די מגניב לבדו. מי ייתן שהוא יצליח ויפרח. אם כל מה שסיפרתי לכם עד עכשיו נשמע לכם מעניין, יש לכם גם דרך לעזור. שי הקים אתר שבו הוא מוכר מוצרים מונגשים לאנשים וילדים, במטרה להפוך את התחביב שלו למשהו יותר, למשהו שיוכל להביא אנשים יחדיו בשמחה משותפת למשחקי ווידיאו. בנוסף לכך אתם מוזמנים לעקוב אחרי הדף של שי בפייסבוק ולשמוע על איך אולי אתם יכולים להשתתף במיזמים שלו, או לתרום בדרך אחרת. ולבסוף יש לנו גם את הסיבה האמיתית שהכתבה הזאת קיימת, אירוע "בחזרה לחיים". האירוע הזה שונה מאירועי גיימינג אחרים במספר דרכים, הראשונה והשנייה בהן היא הנגישות הרבה של כל קונסולות המשחק והרטרו שנוכל לשחק ולחוות באירוע, והשנייה היא שאחוז מההכנסות של האירוע יועברו ישירות לעמותת "מלאכים על גלגלים". האירוע בנוסף יכיל מספר הרצאות מרתקות, הראשונה תהיה של שי בו הוא יסביר מעט על עצמו ויציג לנו את השלט המונגש המיוחד של חברת Microsoft, השנייה של יעל כהן שתלמד אותנו יותר על נשים בגיימינג, מעט על ההיסטוריה והתפקיד שלהם לאורך השנים, ואולי אף נגיעה בעתיד של התחום ובמה יכול לחכות לנו. לבסוף הם יארחו את ניר דרעי שיוציא אותנו למסע מרתק של שיקום מחשב בן 40 שנה. מקווה לראות אתכם שם.

אודות אלעד שרז

אלעד שרז, בן 29 מגן יבנה. חובב משחקי ווידאו, אנימה, מנגה, ותרבות חנונית בכללותה. גיימר מאז גיל 10, וגאה להגיד שסיימתי את NFSU בגיל 14 חח

השאר\י תגובה