אימון קבוצה בזמן סגר – ביקורת המשחק Football Manager 2021

אחרי שבשנים האחרונות חברת Sport Interactive בשיתוף EIDOS התמקדה בשיפור הגראפי של המשחק ובשיפור הבינה המלאכותית, הפעם החברה התעסקה בתוך המשחק – תקשורת ואינטרקציה בין הצוות, השחקנים וכדומה. שיפור תהליך ה-"יום לפני משחק" ושינוי מערך ההחתמה ובניית סגל השחקנים. האם זה מה שחסר למשחק על מנת להיות מושלם? הצטרפו לסקירה מלאה של Football Manager 2021

המשחק האחרון בסדרת הסימולציית ניהול קבוצת כדורגל הפופלרי ביותר יצא לפני כחודש ימים, בעיצומו של נגיף הקורונה יש אומרים שמשחק שכזה, שאמור לשאוב אתכם השחקנים לשעות על גבי שעות, בא בזמן! כיאה לכך, זהו המשחק הנמכר ביותר של חברת EIDOS  ו-Electronic Arts מאז שנת 2005.

Football Manager 2021 מעוצב אחרת משאר משחקי הסדרה
Football Manager 2021 מעוצב אחרת משאר משחקי הסדרה

Football Manager 2021 מגיע אחרי שני כותרים קודמים נהדרים בסדרה. המשחק האחרון של Football Manager מביא לחובבי המשחק תכונות חדשות, ומתמקד בשיפורים ביחס לשחקנים, בהתייחסות שלכם לרכש ולחדשנות בקבוצה אותה אתם מנהלים. לרוע המזל, הביקורות מעורבות, ויוצרות כניסה חדשה עבור יוצרת המשחק שבכל השנים הקודמות התמקדה החברה בשיפור הגרפי של המשחק ופחות בדברים הללו שעשויים להיות Game Changer במלוא מובן המילה, האם החברה עשתה יותר מדי ותפגע בהוצאה המצוינת של השנה שעברה?

השינויים הגדולים ביותר במשחק באים לידי ביטוי לרוב מחוץ למשחק אבל גם הפעם החברה שיפרה מעט את מנוע ה- Match Engine המעט בעייתי שלה, השנה תוכלו להבחין בשחקני הכנף שלכם (הגנה קישור והתקפה) נוטים אל מעבר לפס הדשא, כמו כן שחקני הכנף נוטים פחות לבעוט על אף שתגדירו כך באפשרויות המשחק הטקטיים. לפעמים "תזכו" בשערים מגוחכים ושגיאות הגנה נפוצות, טעויות שיפוט יש גם במשחק והם מאוד נראות לעין ומעצבנות.
תוספת של xG לסטטיסטיקה של המשחק – חישוב מסובך שקובע כמה שערים היו צריכים להבקיע על ידי כל קבוצה – היא דרך חדשה ומשמעותית לקבוע את ביצועי הקבוצה. השנה הפער בין התקפה לגול קצת נסגר,  לא כל התקפה תהייה גול אבל עדיין זה לא אומר שהמשחק הפך לקל יותר.
כמו כן גם השנה על אף תביעות של מספר קבוצות צמרת בעולם (מנצ'סטר יונייטד, יובנטוס וכו) מרבית הרישיונות לשמות הקבוצות, הליגות והטורנירים השונים אמיתיים והם ללא שינוי מעצבן כמו שנראה לנו בשנת 2018.

Football Manager 2021 עם מנוע משופר אך עם תקיעות מציקות
Football Manager 2021 עם מנוע משופר אך עם תקיעות מציקות

השינויים הגדולים בממשק המשחק תחילה גרפו ביקורות נזעפות של חובבי הג'אנר אך לאחר היכרות ומשחק קל הם בהחלט נגוזו מהרשת. השינויים בהחלט מוסיפים לריאליזים של המשחק, מערכים מופיעים כעלונים בתצורת "יום לפני משחק", בדיקות VAR התווספו לתוך המשחק וגם לאחר המשחק תוכלו לקבל ביקורות שמתווספות לעלונים אלו. אחד השינויים הגדולים שראה המשחק בשנים האחרונות הגיע הפעם בדמות תקשורת ואינטראקציה – הדברים שאתה אומר, והאופן שבו אתה אומר אותם, השתנו לגמרי ב-FM 2021. מערכת השיחות, גם במסיבות העיתונאים וגם בשיחות עם שחקני הקבוצה שלך, תוכננה מחדש, והיא כעת הרבה יותר אנושית והרבה יותר קרובה למציאות.

חידוש נוסף הוא ה-Quick Chat (שיחה מהירה) שמאפשר לקחת שחקן הצידה לשיחה קצרצרה של 1-2 דקות על נושא ספציפי. בנוסף לכך, עוד חידוש הוא ה-Remote Chat (שיחה מרחוק), מערכת שמאפשרת לבצע שיחה עם אנשים מחוץ למועדון (עיתונאים, מנג׳רים יריבים, שחקנים יריבים).

במשחקים הקודמים ליד כל משפט שבוחרים לומר, היינו צריכים לסמן את הטון (כועס, מאוכזב, מאושר וכו׳), אז ב-FM 2021 האופציות יהיו הרבה יותר מגוונות ורלוונטיות כדי להביע את עצמך באופן המדויק ביותר (כמו למשל: ״לשים ידיים בכיסים״, ״לזרוק את בקבוק המים על הרצפה״, ״להניד את הראש בשלילה״ או ״לפתוח את הידיים לרווחה״).

Football Manager 2021 איזור הראיונות השתדרג ונראה טוב מאי פעם
Football Manager 2021 איזור הראיונות השתדרג ונראה טוב מאי פעם

אז יש תוספות או שינויים חסרי תועלת במקרה הטוב ומתסכלים במקרה הרע. אחד הדברים הם שעוזרי המאמן יוכלו לספק עזרה קטנה, חוות הדעת שהם יביאו על שחקנים בקבוצה תגרום לבלאגן קצת שיריגיש לכם עמוס ובלתי קריא אשר לא הוסיף לחווית בניית הסגל שלכם, הכושר , החדות ושאר הנתונים עברו להיות מוצגים באייקונים קטנים במקום אחוזים לחווה מציאותית יותר, אם כי לדעתנו פחות מועילה. בשיחות הקבוצתיות תצטרך לדבר עם כל השחקנים ולא תוכל לבחור עם איזה שחקנים אתה מתכוון ליצור אינטראקציה וזה לדעתי תעלומה, למה להסיר אופציה מעולה שכזו.

אז בהמשך לשיפורים הללו אשר נתונים להעדפה אישית, הפעם גם קיבלנו שיפורים באופטמיזציה של המשחק בהשוואה לקודמיו, עם שמירה וטעינה הרבה יותר מהירה מהעבר.
מערכת ה"ריגיניס" ( שחקנים שיווצרו לאחר כמה שנים של משחק ) השתכללה גם היא באמינות הפרטים לקבוצה בה אתם משחקים. כמו שציינו גם חל שינוי במנוע המשחק, תוכלו להבחין בשחקנים שלכם מניחים את ידיהם על ירכיהם, תוכלו להבחין בשחקנים מתעצבנים בעת חילוף או החמצה ( זריקת בקבוקים אפילו ), התווספו המון תפקידי סגל שיכולים לעזור לקבוצה גדולה וקטנה להתקדם וליצור הגמוניה בחדר ההלבשה.

לסיכום, אז כמו ב-20 שנים האחרונות, גם הפעם, לא תבחינו בשיפורים משנה קודמת אך עם עדכון המידע שיש למשחק (שחקנים, היסטוריה, מפעלים וכדומה), שיפורי בתוך המשחק ומחוץ למשחק וכמובן שעות של הנאה בסגרי הקורונה, יכול להיות שלא ממש שווה לשדרג מ-2020 ל-2021 במשחק Football Manager אבל האוהדים המכורים של הסדרה בהחלט יראו בשדרוגים אלו כטריגר לשדרוג הכותר.

מדובר בשיפור לעומת המשחק Football Manager 2020, בתוכנת הסטים הוא אחד מעשר המשחקים הפופולרים ביותר עם פיק שחקנים יומי קבוע של כמעט 100 אלף שחקנים בו זמנית. ברוב אתרי העולם המשחק זוכה לשבחים, די רגילים לכך מהשנים האחרונות. נחמד לציין שבחמשת השנים האחרונות, בכל שנה המשחק צובר יותר ויותר שחקנים חדשים, עולה בדירוג באופן קבוע וזוכה לאהבה לא רק בקרב חובבי כדורגל.

הליגה הישראלית מעודכנת, אמינה ומספקת הנאה מושלמת בעקבות התמיכה והעזרה של אתר הישראלי FMisrael, תוכלו להנות מהורדה של ליגות נמוכות שלא קיימות ללא הורדה והתקנה של עברית עבור המשחק. רוצו לשחק.

סיקור המשחק - Football Manager 2021

ציון סופי - 8

8

מצויין

200 שעות של הנאה בסגר, קבוצות כדורגל עם סגל מעודכן, מגוון של ליגות ומפעלים, שדרוג בחווית המשחק אך שינוי ממשק המשחק. בסה"כ משחק ממכר שחווה לחובבי ולא חובבי הג'אנר

User Rating: Be the first one !

אודות טל סלע

נשוי +2 שהוא גיימר, פתחתי את האתר בשנת 2011 כדי לתת מענה בעברית לתכנים שאני אוהב. משחק על קונסולת הסוני 4, אוהב משחקי ספורט, FPS ומירוצים. אישתי אומרת שאני מכור - מחמאה מבחינתי

השאר\י תגובה