הבחורים חזרו לעיר – ביקורת למשחק Ghostbusters: The Video Game Remastered

המשחק שהרבה מגדירים כהסרט השלישי בסדרת "מכסחי השדים" הגיע לדור הנוכחי עם Ghostbusters: The Video Game Remastered

בתור מישהו שלא ממש חווה את הדור הקודם של הקונסולות, אחד המשחקים שתמיד רציתי לנסות בעצמי הוא Ghostbusters: The Video Game. המשחק נחשב לאחד המשחקים הנדירים של הדור ובתור מעריץ ותיק של סדרת הסרטים, הייתי חייב לשחק בגרסה המחודשת של המשחק. אז תדליקו את חבילות הפרוטון שלכם ובואו נתחיל.

הסיפור

המשחק מתחיל כמה שנים אחרי הסרט השני. אתם מגלמים מתגייס חדש של מכסחי השדים כשמזימה חדשה סביב האדריכל המרושע שנדור (זה שהנדס את השער של גוזר בסרט הראשון) מתחילה לחשוף את עצמה והצוות צריך לנסות פעם נוספת להציל את העולם.

כמו שכולם אומרים, הסיפור באמת מרגיש כמו הסרט השלישי האבוד של "מכסחי השדים"- כל השחקנים חוזרים לדובב, הדיאלוג מצחיק ומבדר כמו הסרטים המקוריים והסיפור מתחבר לאירועים של הסרט הראשון, לא מפתיע בהתחשב בכך שהתסריט של המשחק נכתב על ידי הרולד ראמיס ודן אקרויד.

הסיפור מבדר, ישנם אין סוף איזכורים ובדיחות שמתקשרים לסרטים הקודמים, והכל מרגיש מאוד ברוח סדרת הסרטים עם הפוקוס על קומדיה בשילוב עם אימת רוחות, משהו שאני מרגיש שהרבה אנשים שוכחים בקשר למכסחי השדים, שישנם מספר רגעים מפחידים בסרטים והיסטוריה מפחידה. הייתי אפילו אומר שהמשחק הוא סרט המשך יותר טוב מאשר "מכסחי השדים 2" בגלל שהוא מצליח להמשיך את הסיפור שנבנה בסרט הראשון וגם את הטון ולקחת את הכותר לשלב הבא.

אז כן כמו שחשבתם, הסיפור נהדר. אבל האופן שבו אתם משחקים דרכו הוא לא לגמרי מושלם.

המשחקיות

כמו שאמרתי, אתם מגלמים טירון חדש שמצטרף למכסחי השדים, אבל אחד הדברים שמראים את גיל המשחק זו העובדה שאין לכם אפשרות לשנות את מראה הטירון, יש לו מראה גנרי רנדומלי שדי מבאס בהתחשב שאנחנו רוצים להרגיש שזה אנחנו לצד החבורה.

המשחקיות עצמה של לכידת הרוחות, לעומת זאת, היא נהדרת. אתם לוכדים מגוון רחב של רוחות, כל אחת עם יכולות משלה, ובסוף כל שלב אתם נלחמים נגד רוח בוס סופית. כדי ללכוד את הרוחות אתם מצוידים בלוכד הקלאסי מהסרטים ונשק הפרוטון שלכם שמצויד עם 4 מצבים שונים שתקבלו לאורך המשחק: 1. המצב הקלאסי של הפרוטון שיורה זרם אנרגיה עוצמתי (איתו אפשר גם להעיף את הרוחות) או ירייה מתפוצצת. 2. מצב חומר אפל שכולל ירייה מרובת קליעים או קרן שמקפיא את הרוח. 3. מצב פלזמה שנותן לחבר חוטי סליים בין חפצים על מנת לפתור את חידות המשחק או לירות זרם סליים לחיטוי סליים רע. 4. מצב חלקיק שנותן לירות ירייה רבת עוצמה שכל ירייה אחרי מתבייתת על נקודת הפגיעה.

כל רוח חלשה מול מתקפה אחרת ובאמצעות משקפי הלילה שלכם וה-PKE Meter אתם יכולים לגלות את כל מה שצריך על סוגי הרוחות השונים. שני המכשירים גם מאפשרים למצוא חפצים רדופי שדים ומעברים סודיים בשלב. כל רוח שתזהו או תחסלו תיתן לכם כסף שמאפשר לשדרג את כל הכלים שלכם ובכך להפוך את כיסוח הרוחות ולכידתם לקלים יותר וכפים כמו בסרט.

הקרב של המשחק הוא מהנה ומגוון, גם אם אתם מחסלים ממש הרבה רוחות כל המשחק. אבל כן מצאתי אותו טיפה נוקשה לשליטה לפעמים, גם אם כן, לרוב המשחקיות נהדרת ומצליחה לתפוס את המהות של להיות מכסח שדים.

הגרפיקה

נראה שאני המבקר החידושים המרכזי פה באתר אחרי שביקרתי עשרות חידושים למשחקים כמו Burnout: Paradise City, Ni No Kuni, Tales of Vesperia, Catherin: Full Body, Shadow of the Colossus, Astrix & Obelix XXL 2  ו-Final Fantasy VIII, אז יש לי תפיסה די טובה של איך אמורה להיות הגרפיקה של משחק Remaster והגרפיקה של Ghostbusters: The Video Game Remastered היא מאוד טובה.

כל הטקסטורות ואפקטי התאורה שודרגו על מנת להראות טובים יותר על הקונסולות של היום והם נראים נהדר, בעיקר בסצנות הסינמטיות, אבל האנימציה של הדמויות עדיין די מיושנת (היא הייתה גם ביציאת המשחק המקורית) ונוקשה.

הבעיה המרכזית שחוויתי במהלך המשחק, שלפי מה שקראתי באינטרנט קרתה להרבה שחקנים אחרים, היא  שאחרי סרטון סינמטי המסך נהפך להיות שחור והמשחק נתקע. הבעיה מנעה ממני לשחק במשחק ברמת הקושי הבינונית וקרתה לי מספר פעמים ברמת הקושי הקלה שנאלצתי לסגור את המשחק ולהכנס אליו מחדש מספר פעמים. בעיה מעצבנת שאני מקווה שיתקנו בעתיד.

אבל חוץ מבעיה מרכזית זו, הגרפיקה היא לא רעה בשביל חידוש והמשחק נראה די טוב בהשוואה למשחקים אחרים של היום, אבל עדיין די מיושן.

הסאונד

סאונד המשחק כצפוי הוא טוב, כל אפקטי הקול נשמעים נהדר, כמו כלי הפרוטון שלכם ורוחות הרפאים שתוקפות אתכם, אבל היו מספר צלילים שהרגישו לי חסרים כמו צלילי הלוגו כשמדליקים את המשחק וחלק מהחפצים בסביבה. הדיבוב כצפוי הוא נהדר, כל השחקנים חזרו לגלם את הדמויות האייקוניות שלהם, כולל הרולד ראמיס המנוח, וזה פשוט מעלה את איכות המשחק ורק גורם למשחק להרגיש יותר כמו הסרט השלישי שלא קיבלנו (עד היום).

מוזיקת הסרטים כמובן נמצאת במשחק אבל אני חייב להגיד שכמה שאני אוהב אותה, היא יכולה לפעמים להיות מתישה ברגעים ארוכים של קרב וזה מבאס שאנחנו לא מקבלים חלק מהשירים המצוינים של הסרטים שהם לא שיר הנושא כמו Savin’ The Day ו-On Our Own, אפילו לא בכתוביות הסוף. בנוסף, אני חושב שמוזיקת הנושא של ריי פארקר ג'וניור יכלה לרוץ קצת יותר זמן בתחילת המשחק כדי להוציא עוד נוסטלגיה מאיתנו, אבל זו פשוט העדפה אישית שלי.

בכל מקרה, המוזיקה עדיין המוזיקה האייקונית של אלמר ברנסטין והיא עדיין מתאימה מאוד ברוב הסצנות של המשחק.

סיכום

החידוש של Ghostbusters: The Video Game הוא עדיין חווית משחק ייחודית בדור של היום. כן המשחק כולל משחק באגים מתסכלים מאוד וישנם רגעים שאפשר לראות שמדובר במשחק מיושן, בעיקר עם חוסר האפשרות להגדיר את המראה של הדמות שלכם, אבל החידוש עדיין משלים את המשימה של המשחק המקורי, לתת לנו לחוות סרט שלישי של מכסחי השדים, לפחות עד יציאת הסרט החדש, ואם לא זכיתם לעשות זאת בדור הקודם, אני ממליץ בחום עכשיו.

Ghostbusters: The Video Game Remastered

הסיפור - 10
המשחקיות - 7.5
הגרפיקה - 6
הסאונד - 7.5

7.8

טוב

למרות שהחידוש מראה את הזדקנות המשחק המקורי ועדיין כולל מספר בעיות מבחינת ביצועים, עדיין מדובר בחווית משחק חובה לכל מעריץ של מכסחי השדים

User Rating: 4.3 ( 1 votes)

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה