דיווח: ה-iPhone 13 יגיע עם סורק אופטי ומערך עדשות חדש

שמועות חדשות אודות ה-iPhone 13 חושפת את הסיכוי לחזרתו של סורק טביעות האצבע לצד מערך עדשות חדש!

שמועה חדשה שפורסמה על ידי אתר MacRumors חושפת שה-iPhone 13 עשוי להגיע עם חיישן טביעות אצבע הממוקם מתחת למסך המכשיר. השמועה הגיעה מפיו של עובד עבר של החברה.

אין ספק שאפל איחרה למסיבת הסורקים היות וסורקים מתחת למסכים הם ממש לא חדש בעולם ה-Android, ובאופן אישי אני חושב שמדובר בפיתרון הרבה יותר טוב משימוש בטכנולוגיות זיהוי הפנים למניהן עליהן התמקדה אפל לאחר שנטשה את כפתור הבית הפיזי שכלל סורק טביעות אצבע.

יחד עם זאת, אם לא שמתם לב, ציינתי בתחילת הכתבה שאפל עשויה ככל הנראה להשתמש בחיישן אופטי, שזהו סוג חיישן שונה מרוב המתחרות של החברה שמשתמשות היום בחיישנים מסוג אולטרה-סוניק

ההבדל המרכזי בין חיישן אופטי לחיישן האולטרה סוניק הוא שחיישן אופטי משתמש בסריקה של תמונות דו מימדיות, מה שהופך אותו להרבה יותר קל לעקיפה היות וניתן לזייף טביעות אצבעות בקלות רבה יחסית. לעומתו, חיישני אולטרה סוניק מסתמכים על סריקה של אובייקטים תלת מימדיים באמצעות שימוש בגלי קול, כך שהרבה יותר קשה לזייף מולם טביעות אצבע. 

על פי השמועה, אפל אמנם מתכננת להשתמש בחיישן אופטי, אבל הוא יגיע עם אותם פרוטוקולי אבטחה גבוהים שהיו זמינים בחיישני ה-Touch ID הפיזיים שהגיעו בעבר עם האייפון.

השמועות על חזרתו של סורק טביעות האצבע עם האייפון הן ממש לא דבר חדש, כאשר ב-2019 אנליסט בשם מינג צ'י קו טען שאפל אכן מתכננת להשיק ב-2021 אייפון חדש שיגיע עם חיישן טביעות אצבעות מתחת למסך המכשיר ושבנוסף לכך אפל תספק דגם של מכשיר שיגיע עם חיישן אולטרה סוניק. 

לצד דיווח זה פורסם מאוחר יותר באותה השנה פרסם אתר Bloomberg על כך שאפל ביצעה בדיקות שונות עם חיישני טביעות אצבע, ובחודש שעבר פרסם פעם נוספת על כך שחיישן טביעות האצבע יהווה שדרוג מפתח באייפון 13 שכאמור מצופה לצאת השנה. מעבר לכך אפל רשמה מספר לא קטן של פטנטים הקשורים בטכנולוגיית ה-Touch ID באופן ייעודי מתחת למסכים.

לצד השמועות על חיישן טביעות האצבע החדש ישנן שמועות ודיווחים חדשים על כך שאפל שכרה ספקית חדשה לעדשות החדשות שיגיעו עם האייפון 13.

גם כאן מדווח האנליסט מינג צ'י קו שחברת "Sunny Optical" נבחנת בימים אלה על ידי אפל על מנת לקבל את האישור הרשמי ולהיות ספקית עדשות חדשה של החברה.
Sunny Optical סיפקה כבר בעבר בהצלחה עדשות שהגיעו עם מכשירי ה-iPad, אבל נראה שהפעם שיתוף הפעולה שלה עם אפל יהיה קשור בעדשה הראשית של האייפון 13.

אם אכן שיתוף הפעולה יתממש, השמועות טוענות שעדשת שבע האלמנטים הראשית של סדרת ה-iPhone 12 תוחלף בעדשת שישה אלמנטים חדשה שתגיע עם צמצם רחב יותר של כ-f/2.4 לעומת צמצם של f/1.8 שיש היום בעדשה הראשית של האייפון הנוכחי.

אודות רועי האן

רועי האן, לשעבר העורך הראשי של מחלקת החומרה ב-PCGalaxy. טכנאי מחשבים, גיימר וגיק משכמו ומעלה, כיום כתב הטכנולוגיה של Ynet.

השאר\י תגובה