אמריקה לא מדהימה כלל – Life is Strange 2 ביקורת פרק 4

נדמה שמפרק לפרק, המשחק Life is Strange 2 מצליח לסחוף ולדחוק לפינה חשוכה עוד יותר, בתולדות המין האנושי. ולא נראה שהחברה ב-DONTNOD הולכים להוריד את הרגל מדוושת הגז בזמן הקרוב. וכאן אנחנו שואלים, מה אתם הייתם עושים?

אם הגעתם עד לכאן, סימן שאתם בדיוק כמוני תוהים מה הולך לעלות בגורל האחים Diaz? למי שאינו זוכר, ארועי הפרק האחרון היו מטלטלים כל כך, עד ששני האחים (שגם כך עברו לא מעט בתקופה של הכמה חודשים הללו) פיצלו את דרכיהם.

פרק 4 של המשחק נקרא בשם "Faith", וכפי שניתן לראות גם לפי הטריילר, הוא מתמקד ב-Sean ובחיפוש שלו אחר מפלט, ובו זמנית גם אחר Daniel. אם זה לא מספיק לכם, תוסיפו לזה את האיזור הכי שכוח אל על פני האדמה, הלא זה הוא איזור נבדה שבארצות הברית.

הפרק עצמו מתחיל בכך ש-Sean נמצא בבית חולים. הוא מחלים כמה שנראה כמו פציעת ראש. הפרק הזה למעשה מוביל אותנו אל אווירת עולם פתוח, כפי שטרם נראתה עד כה בכותר. החל מהליכה בצידי הכביש של נבדה, חקירה של מוטל מסכן ואפילו התגנבות אל תוך מה שנראה כמעין סוג של כנסיה נודדת. ואם אתם חושבים לרגע אחד שלפרק הנוכחי אין עם מה להפתיע אתכם, אין לכן מושג עד כמה אתם טועים.

מי שהחל את המסע הייחודי והלא פשוט של האחים Sean ו-Daniel, יודע כי המשחק לא בוחל במה שנראה כמו מתיחת ביקורת על החזון של הנשיא Trump עבור ארצות הברית. כל המתח והחלוקה שהוא יוצר משפיע על חייהם של אנשים רבים ברחבי אמריקה, וכך גם המצב ב-Life is Strange 2. המפתחים גורמים לנו לצלול מחדש אל מציאות שבה אנשים רבים חיים בה כיום. אנחנו עדים לאלימות המתרחשת כלפי הגיבור ממוצא מקסיקני שלנו, ולצערינו יותר מפעם או פעמיים. החלק ההזוי הוא שהוא תמיד מוצא את עצמו בתור הצד המואשם והנרדף כתוצאה מכל זה. הוא מסתבך עד כדי כך שהוא מוצא את עצמו כלוא במתחם מסוגר, עם שומר חמוש, המביט בו בכל זמן נתון.

היופי שלנו בתור גיימרים, ושל מפתחי משחקים בפרט, זה שתמיד ניתן להעביר ולמתוח ביקורת. גם כלפי פוליטיקאים ומדיניות פנים וחוץ לא הגיונית בעליל. בהתחשב בכל האלמנטים הללו, אי אפשר להכחיש את כל הביקורת וההמחשה שבאה לידי ביטוי בפרק 4 של הכותר. זה הוא ללא ספק אחד הפרקים היותר טעונים והחזקים שסדרת המשחקים הזו ידעה מעולם.

מעבר לכך נדמה ש-Sean מוצא את עצמו יותר מידי פעמים במצבים של חוסר אונים. בין אם זו העין שלו או כמות המכות שהוא חוטף במהלך הפרק כולו. כל אלו משאירים סימנים וצלקות נפשיות. מה שמותיר את Faith כפרק החשוך והאפל ביותר במשחק כולו. הגיבור שלנו נמצא בנקודת השפל הכי גדולה שלו אי פעם. נקודה שבה הוא חייב להכריח את עצמו להמשיך ולהתקדם הלאה אל מקום ועתיד טוב יותר, גם אם זה עבור עצמו בלבד.

הפרק הזה משלב בתוכו המון דמויות מפרקים קודמים. חלקם באיזכורים, חלקם האמצעי תקשורת כאלה ואחרים, וחלק בחשיפות וגילויים בלתי צפויים. אחת הדמויות הלא צפויות ביותר, מוצאת לנכון להגיח אלינו בפרק זה, ונדמה שהיא אחת היישויות היותר חשובות שהיו לנו במהלך הסיפור עד כה. אתם יכולים לנחש, אבל מלבד אותה דמות מסתורית, הפרק כולו מלא בהפתעות. זה כולל התוכו גם את האמת מאחורי אותה כנסיה מסתורית, שגם בה יש משהו מוזר ומסתורי.

שורה תחתונה

אני יודעת שאמרתי זאת על הפרקים הקודמים של המשחק, אבל אני מרגישה שבכל פרק יש תפקיד חשוב. סיפור שחייב לעבור הלאה על מנת שנדע מה מתרחש בעולם, ולא נהיה מסוגרים בעצמינו ונגיד לא ידענו. סיפור כל כך מטלטל שנגיד לעצמינו שזה לא הגיוני, אך בפועל אנחנו יודעים שזו מציאות שבה יש אנשים שחיים וחווים זאת יום יום. עלילה כל כך קשה וסוחפת שממנה אנחנו צריכים ללמוד איך לשפר את עצמינו בתור חברה, ואנשים בפרט. שנדע לחשוב בעצמינו ולא נקשיב למנהיגים פולטים, שכל מה שחשוב להם זה משחקי הכס שלהם בסופו של דבר.

ממליצה בחום לכל אחד ואחת מכם לשחק ולראות מה מתרחש בפרק 4 של Life is Strange 2. ומי שחיכה עד עכשיו, שילך לשחק בכל הפרקים עד כה!

  1. לביקורת הפרק הראשון.
  2. לביקורת הפרק השני.
  3. לביקורת הפרק השלישי.

Life is Strange 2 - פרק 4 Faith

ציון סופי - 10

10

טוב מאוד

אחד הפרקים החשוכים והאפלים ביותר שנראו בסדרת משחקי Life is Strange עד כהץ ויחד עם זאת הכי חשוב מכולם!

User Rating: Be the first one !

אודות בר מקלר

בזמני הפנוי אני חננת על, מעריצה אדוקה של Marvel, Star Wars ו-Voltron Legendary Defender. בין היתר רואה סרטים, סדרות, קוראת קומיקסים ומצילה את העולם מספר פעמים בשבוע כי אני Defender Of The Universe. אה כן וכמובן משחקת בהמון משחקי וידאו, אל תתבאסו אם אקרע לכם את הצורה במשחק מכות.

השאר\י תגובה