Sheltered – יצירתיות היא שם המשחק

אם אתם מחפשים משחק דומה ל-Shelterd אז אתם תגלו עד כמה המשחקים Fallout Shelter ו-Sheltered דומים. אתם במרתף, מוגן מטילים גרעיניים כמו במשחק Fallout שהכול נהפך לשממה. אני כמעט בטוח שקשה ליצור משחק פוסט-אפוקליפטי כמו המשחק Fallout Shelter שיצא עבור טלפונים חכמים, אך שמשווים אותו Sheltered אנו רואים כי המשחק עצמו מאתגר וראליסטי ויש צורך להיות מעורב יותר בחיי היום יום של הדמויות.

בתחילה Sheltered יבקש ממכם לבנות את המשפחה שלכם משני מבוגרים ושני קטינים ולכול אחד מהם יש תכונה שונה אותה תוכלו לבחור והיא תשפיע על המשחק עצמו. השעות הראשונות שלכם בתוך המשחקים יהיו מלאות באתגרים עקב הרבה משתנים שיש להתחשב בהם כמו אוכל,מים,שינה, והיגיינה אישית, מלבד זה, בתוך המרתף שלכם תצטרכו לתקן חפצים אשר בניתם במו ידיכם או כאלו שהיו במרתף.

sheltered-screen-3

בשביל להשיג חפצים אתם תצטרכו לעמול יום וליל והנה טיפ קטן ממני, ישנם מקומות ספציפיים אשר תוכלו לטייל בהם בשביל למצוא חפצים אבל באותו מקום בו מצאתם חפץ מסוים לא אומר שאותו חפץ תמצאו באותו מקום שמצאתם אותו בהתחלה. לדוגמה, היה ברשותי מספר מוצרים בשביל ליצור חפץ מסוים ונותר לי רק מוצר אחד בשביל לבנות את החפץ כולו. הייתי צריך בסביבות ה-17 ימים ברציפות בשביל להשלים את המוצר אשר היה חסר לי.

לפי כך תוכלו להסיק שהמשחק Sheltered ראליסטי או אפילו ראליסטי מידי לדוגמה, אם תרצו לצאת מחוץ למרתף שלכם את תצטרכו מסכת גז אשר תגן עליכם מפני הקרינה הרדיואקטיבית אך הקושי הוא בעצם שיש מספר מוגבל של מסכות גז(פעם אחת בלבד) אשר תוכלו למצוא בכול טיול שתצאו החוצה מהמרתף אשר בניתם. אם יש בידכם מספיק מים אך אין בכלל מסכות גז עליכם יהיה לסכן את אחד מבני המשפחה להוציא אותו לשטח לצאת למסע חיפושים אחר מסכת גז או חפצים שבעזרתם תוכלו לבנות מסכת גז תוך כדי סיכון לקרינה רדיואקטיבית.(יש אפשרות לרפא זמנית קרינה בעזרת כדורים אך אם מפסיקים את נטילת הכדורים הדמות שלכם תגסוס למוות).

עוד נתון מעניין במשחק שיש להתחשב בו בצורה מאוד רצינית הוא לדעת במה להשקיע יותר כלומר, האם יש צורך למצוא חפצים חיוניים להישרדות או לעומת זאת לבנות או לשלב דברים אשר יוכלו לעזור לך בהמשך המשחק. ישנם לא מעט משתנים שיש צורך רב לשים דגש עליהם שבעקבות כך ישפיע על המשך המשחק.

כמו בכול אפוקליפסה ישנם גם ניצולים(מטיילים/תיירים) מן האסון אשר פקד את העולם כולו. חלק גדול מהם ירצו להיכנס לתוך המחסה שלכם וירצו לסחור עמכם כול מיני חפצים או חלקים לחפצים שאתם תוכלו להמשיך להתקיים ולשרוד זמן ככול האפשר, חלק מהם רק ירצו להיות בחברתכם כלומר, ירצו להיות במחסה ולהמשיך את דור העתיד או פשוט חלק יעזבו כי ירגישו אי-שייכות למחסה שלכם ובעקבות זאת בעת עזיבתם הם ינסו לקלקל איזה חלק קטן מהבית אז שימו לב!

sheltered gameplay

לעומת זאת ישנם גם בנדיטים(גנבים) אשר ירצו לפרוץ למחסה שלכם. מנגד, אתם תוכלו לשים להם מלכודות ותוך כדי להילחם איתם ובעקבות זאת להבריח אותם או אם תהיו מעוניינים לשמור על החיים של הדמויות שלכם אתם תוכלו להסתתר ולתת להם לעשות את זדונם ולהסתלק.
בכל הזמן שאני שחקתי במשחק לא תפסתי את הגנבים על חם אבל רוב המבקרים ירצו לסחור אתכם אך לעיטים רחוקות ירצו להילחם אתכם, ואם תנצחו, תקבלו את כול ממונם.

בסופו של יום, אם יהיה לכם מספיק שליטה בכול המשאבים אצלכם במחסה רוב האתגרים יהיו מאחוריכם ורוב הדברים המעניינים יהיו מה שתמצאו מחוץ למחסה שלכם וכדומה. כאשר אתם תבינו את הרעיון המרכזי של המשחק אתם תבינו שהמשחק לא היה כול כך מורכב כפי שחשבתם עד כה, ותכלס, זה יכול להוביל גם לשעמום מוחלט.

בואו נדבר קצת על גרפיקת המשחק – לפי דעתי, אם מעצבי הגרפיקה היו משקיעים יותר משאבים על הגרפיקה ועל הנראות הכללית של המשחק אז היה אפשר להגיד שבאמת רואים שיש השקעה מכול הבחינות. למרות זאת, שגם הגרפיקה הדו מימדית עושה את העבודה  לא רע בכלל ואפילו נותן פייט כנגד משחקים מהסגנון לדוגמה Fallout Shelter.

ואם כבר אנחנו מדברים על הנראות הכללית של המשחק בואו אדבר אתכם על הסאונד בכלליות וגם אתן כמה נקודות בנוגע לסאונד במשחק. – הסאונד הוא כמעט באותו רמה של הגרפיקה, לא התרשמתי כול כך מהסאונד שמציע המשחק. הסאונד במשחק מכסה חלק בסיסי ביותר במשחק כלומר, רק את הדברים שבאמת היה נדרש להם צלילים. לצערי הדברים שיותר אכזבו אותי הוא שאין דיבוב לדמויות, ומגוון מוזיקה מאוד מצומצם.

לסיכום, אני לא רוצה להרחיק לכת ולהגיד שהמשחק Sheltered דומה ל-Fallout Shelter אך ברצוני להוסיף ש-Sheltered מאתגר ביותר מבחינה שכלית וניהול לוגיסטי מבחינה שצריך לדאוג עד לפרט הקטן ביותר לדוגמה: לדאוג שהשירותים יהיו נקיים אחרת תפרוץ מחלה ותדביק את כול הדיירים וזה כנראה יהיה הסוף שלכם. אם תרצו משחק מאתגר שיכול להעביר לכם את הזמן בין מעבר של משחקים וכדומה זה יהיה המשחק בשבילכם!

תודה ל-Team17 על שסיפקו לאתר עותק PC עבור סקירה זו.

Sheltered

סאונד - 6
גרפיקה - 5
משחקיות - 8

6.3

מהנה מאוד

חסר הרבה מאוד צלילים חיוניים, ציפיתי לגרפיקה יותר ראליסטית אך עם זאת משחק מאוד מהנה, ראליסטי, מאתגר ובעיקר דורש הרבה חשיבה לאורך זמן.

User Rating: Be the first one !

אודות רועי ניניו

בן 20, מתגורר בתל אביב, חובב ספורט, משחק במשחקי תפקידים ויחד עם זאת כותב בזמנו הפנוי.

השאר\י תגובה