הקיפוד הכחול חוזר הביתה – סיקור למשחק Sonic Mania Plus

אני סוף סוף זוכה לחוות את החזרה האמיתית של סוניק לדור הנוכחי עם משחק הדו מימד Sonic Mania Plus

למרות שסוניק, הקיפוד הכחול של SEGA, המשיך לככב בעשרות משחקים מאז סיום הריצה של קונסולת ה-Mega Drive, עדיין לא ראינו ממש חזרה מלאה של סוניק לדו מימד למעט מספר משחקים בודדים מלפני כמעט עשור. זה אפילו היה כל כך נורא, שהצוות שאחראי על פיתוח המשחקים האלו Sonic Team, המשיך להמציא משחקים מאכזבים בתלת מימד של הקיפוד הכחול כמו Sonic ’06, Sonic Boom ו-Sonic Forces האחרון, והמעריצים מצאו את עצמם מפקפקים בסיכוי שנקבל משחק ממש טוב של סוניק, ואז קיבלנו את Sonic Mania Plus שנוצר בשיתוף המעריצים הותיקים של הכותר ואפשר בקלות לראות את זה ועוד מעט תבינו למה.

הסיפור

הסיפור של Sonic Mania Plus הוא פשוט (תודה לאל) ומאוד מזכיר את משחקי הדו מימד מתקופת ה-Mega Drive וה-Master System, הוא אפילו ממשיך את הסיפור של Sonic 3 & Knuckles.

סוניק וטיילס עוקבים אחרי קריאת אנרגיה עוצמתית על Angel Island ומגלים שזה דוקטור אגמן שמחלץ מהאדמה אבן חן בשם Phantom Ruby שנותנת לאגמן ולרובוטים שלו כוחות מיוחדים והם שולחים את סוניק וטיילס למקומות מעברם. כעת סוניק וחברו הנאמן צריכים למצוא את דרכם אל אגמן ואבן החן רבת העוצמה על מנת להציל את העולם ואת כל היצורים החמודים שלכודים ברובוטים של הנבל.

הסיפור הוא די פשוט עם תפניות פה ושם עד הבוס הסופי. העלילה מאוד נגישה לשחקנים חדשים אבל היא נותנת למעריצים ותיקים של הכותר מספר איזכורים למשחקים האחרונים הטובים בדו מימד של הקיפוד הכחול כמו Sonic 3 ו-Sonic CD.

בסופו של יום, הסיפור זה מה שאנחנו מחפשים במשחק של סוניק, לא מפלצות ענק, לא מסע מסובך בזמן, לא דמויות אנושיות שמקבלות חזיונות על סוף העולם. פשוט סוניק וחבריו מנסים לעצור מזימה חדשה של דוקטור אגמן, ו-Sonic Mania Plus עושה עבודה טובה בזה.

המשחקיות

המשחקיות של Sonic Mania Plus היא די דומה למשחקי Sonic הדו מימדיים הטובים ביותר, אתם טסים במהירות בשלב ועוברים לופים, קפיצים וכל מיני מתקנים חדשים מגניבים שרק ממשיכים את טירוף המהירות שלכם.

עיצוב השלבים הוא באמת יוצא מן הכלל עם אלמנטים חדשים שלא ראינו עד כה כמו המפעל הכימיקלי ושלב הטלוויזיה שקצת מזכיר את עולם הקזינו מ-Sonic 2 אבל בעל אישיות ייחודית משלו והרבה דברים נוסטלגים שאהבנו בשנות ה-90.

כמו במשחקים המקוריים, לסוניק יש מספר Powerups כמו מגן בועה ולהיות בלתי מנוצח. אבל המשחק מצרף מספר Powerups מגניבים נוספים שדי משנים את חוקי המשחק, למשל מגן אש ששורף גשרים מעץ כדי לחשוף אזורים חדשים ומגן חשמל שמגן עליכם מפני רוב התקפות הרובוטים ומושך טבעות מהסביבה. בנוסף, ישנם מספר סוגי Powerups שמשנים את האופן שאתם מאבדים מטבעות.

אחד הדברים המוכרים בכותר Sonic זה שאם אתם נפגעים כל הטבעות שלכם מתפזרות על המסך ואתם צריכים לאסוף אותן מהר, כי אלו החסינות שלהם והכניסה שלכם לשלב הבונוס. פה הם הוסיפו מספר Powerups שמשנים את האופן שטבעות מתפזרות, כמו טבעות ענק במקום כמה קטנות.

אם כבר מדברים על שלבי הבונוס, ב-Sonic Mania Plus יש שני סוגים של שלבי בונוס- 1. שלב בונוס בו אתם צריכים לגעת בכל הכדורים הכחולים על מנת לצבור טבעות וחיים נוספים, 2. שלב בונוס בו אתם רצים כמה שיותר מהר בניסיון להשיג את ה-Chaos Emerald עם הטבעות שאתם אוספים בדרך משמשים כזמן על הטיימר וכדורים כחולים כמילוי למד התאוצה שלכם. שני שלבי הבונוס די כייפים ומשמשים שבירה מצוינת של השגרה ושלב הבונוס מסוג השני אפילו יכול להשפיע על חלק מעלילת המשחק, ככה שיש פה אלמנט נוסף שיעודד אתכם לשחק שוב ושוב.

חוץ משיפורים אלה, ישנן יכולות נוספות של הדמויות האחרות, אליהן נגיע עכשיו.

מצבי משחק נוספים ושתי דמויות חדשות

המשחק כולל מספר מצבים חוץ מהסיפור המרכזי.

Encore הוא אותם השלבים רק שהפעם אתם יכולים לגלם עוד 2 דמויות נוספות – מייטי הארמדיל, שהוא ארמדיל שהרבה יותר חסין מסוניק ויש לו מתקפת מעיכה מטה וריי הסנאי המעופף, שיכול להתעופף ובעצם לעוף מעל הרבה מהמכשולים של השלב.

אני אוהב את שתי הדמויות החדשות גם בגלל העיצוב שלהן שממש מתאים לעולם של סוניק וגם כי היכולות של השניים מאוד ייחודיות ולא קיבלנו אותם עד כה, טיילס ונוקלס יכולים לרחף אבל לא ממש לעוף ומייטי מרגיש מאוד ייחודי ופותח את המשחק לאופציות נוספות לעבור את השלב.

מצב Speedrun הוא פשוט אתם מתחרים בזמנים הטובים ביותר ברשת ומול חברים שלכם במי יכול להשלים את השלב הכי מהר, לא משהו חדש אבל משהו שלמדנו לצפות ממנו ממשחקי המהירות של סוניק.

מצב ה-Competition נותן לכם להתחרות מול עד 4 שחקנים אחרים גם ברשת וגם לוקלית בשלבי המשחק. כמו שאני מציין ברוב הסיקורים שלי, אני מעריץ גדול של מצב מרובה שחקנים מקומי והיוצרים של Sonic Mania Plus ככל הנראה גם כאלו ולכן אפשר לשחק פה נגד חברים שלכם במסך מפוצל ולראות מי הראשון שיסיים את השלב.

אני ממש אוהב את מצבי המשחק של Sonic Mania Plus ואת שתי הדמויות החדשות שמרגישות מאוד מתאימות ביקום של משחקי Sonic.

הגרפיקה, האנימציה והעיצוב

למרות שהגרפיקה היא מפוקסלת, על מנת לשחזר את המראה של סדרת משחקי הדו מימד של סוניק, הגרפיקה של Sonic Mania Plus היא מצוינת עם צבעים נהדרים וחדות במקומות החשובים בתצוגה, שזה האפקטים והתנועה.

מבחינת הגרפיקה והעיצוב, Sonic Mania Plus מרגיש כמו המשכיות מושלמת לסדרת המשחקים המקורית ולמרות שהוא לא ממש לוקח את הגרפיקה של המשחקים לשלב חדש, אין ממש צורך, המשחקים עדיין יפים היום כמו שהיו לפני עשרים שנים. אבל עדיין האנימציה נראת טובה מתמיד, בעיקר ב-60 פריימים לשנייה.

הסאונד והמוזיקה

הסאונד והמוזיקה של המשחק כמובן ממשיכים להביא לדור של היום את המשחקים בדיוק כמו הגרפיקה והעיצוב.

המוזיקה היא כמובן המוזיקה שאנחנו מכירים ממשחקי Sonic כמו ה-Greenhill Theme אבל עם עיבוד שנשמע הרבה יותר טוב בטלוויזיית ה-HD שלי. בנוסף, כל המנגינות החדשות פשוט מצוינות ומשתלבות נהדר עבור כל שלב ובכללי לפס הקול המוכר של משחקי Sonic הדו מימדיים.

הסאונד, כצפוי, גם ממש טוב עם אפקטי קול מוכרים שגדלנו עליהם וחלקנו שמים אותם בסמארטפונים שלנו בתור צליל ההודעה, ועם אפקטי קול חדשים שנשמעים מאוד בעלי עומק ומתאימים לשלבים שלהם.

סיכום

Sonic Mania Plus הוא מכתב אהבה למעריצים של סוניק הקיפוד.

אלו שגדלו רק על משחקי התלת מימד של סוניק אולי ימצאו את המשחק זר להם, אבל זה עדיין לא אומר ש-Sonic Mania Plus הוא לא יצירת מופת מודרנית בגוף נוסטלגי מפוקסל.

אם אתם אוהבים את משחקי Sonic הישנים אתם חייבים לקנות אותו ואם אתם רק רוצים משחק פלטפורמה צבעוני וכייפי, אז החזרה של סוניק ליקום הדו מימד היא בחירה מצוינת שלא תאכזב אתכם.

 

Sonic Mania Plus

סיפור - 8
משחקיות - 10
תוספות - 10
גרפיקה - 9
סאונד - 10

9.4

מושלם

Sonic Mania Plus הוא המשחק המושלם להזכיר לכם למה סוניק הקיפוד הוא כל כך אדיר והמשחק מצליח להראות שגיימרים לרוב יודעים יותר טוב מהחברות עצמן מה המעריצים אוהבים.

User Rating: Be the first one !

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה