The Sims 4 Eco Lifestyle

The Sims 4 Eco Lifestyle – ביקורת ההרחבה

משחק הסימולציה סימס מביא לנו עוד חבילת הרחבה, The Sims 4 Eco Lifestyle, שיאפשר לסימים שלכם למחזר ולשמור על איכות הסביבה

משחק הסימולציה המוכר, סימס 4 יצא בשנת 2014, ומאז Maxis מביאה לנו חבילות הרחבה שונות כל כמה חודשים. החבילה האחרונה שיצאה היא חבילת הרחבה קטנה מסוג "Stuff pack" (שמכילה בתוכה רק רהיטים ובגדים) שנקראת Tiny Living Stuff. בנוסף, יוצרי המשחק הגדילו ראש והחליטו להכין חבילת הרחבה חדשה, גם מסוג "Stuff pack", לפי בקשת שחקני הסימס. הם יצרו סקרים בהם שאלו את השחקנים מה ירצו שיהיה הנושא של החבילה החדשה, איזה רהיטים ובגדים יהיו בה ומה יהיו הלוגו והשם שלה. עד שזו תצא המפתחת הוציאה את The Sims 4 Eco Lifestyle, חבילת הרחבה מלאה חדשה שממוקדת סביב איכות הסביבה ואקטיביזם סביבתי וקהילתי.

אז מה חדש בחבילה?

החבילה כוללת בתוכה שלושה חלקים. הראשון הוא בגדים ורהיטים. כל חובבי העיצוב בסימס ייהנו מבגדים מטולאים, הרבה ג'ינס ורהיטים בגווני העץ וירוק. במחלקת יצרת הדמויות החבילה מביאה מלבד הבגדים, גם תסרוקות חדשות ופירסינגים למיניהם. בנוסף לבגדים החדשים, נוספו גם רהיטים למצב הבנייה. רוב הרהיטים החדשים מינימליסטיים, משלבים עץ ומכניסים את החצר אל תוך הבית. אחת הספות עשויה מדשא וגם נוספו הרבה קישוטי קיר עשויים פרחים וצמחים. החבילה מביאה טפטים של מכולה, סולמות וחלונות בצורות חדשות המאפשרים לבנות בתים בסגנון מודרני.

החלק השני בחבילה קשור לחוות המשחק. בתור סים השומר על איכות הסביבה, תוכלו לחפש זבל אורגני ואשפה למחזור ואז לשים אותם במכונת מחיזור שתביא לכם נקודות מחזור. בעזרת הנקודות תוכלו ליצור רהיטים ולתפעל גנרטור חשמלי ביתי. בנוסף תוכלו לבחור לחיות אוף דה גריד ולאסוף לעצמכם מי גשמים, לייצר חשמל ולהכין סוגים שונים של נרות ביתיים. בתחום המשחקיות תקבלו גם אופניים מחלקים ממוחזרים ומכונה להכנת משקאות שתוכלו אחר כך למקור בדוכן למכירות חצר או באחד הדוכנים במרכזים הקהילתיים שנמצאים בכל שכונה.

ואם כבר מדברים על שכונה, אז השכונה היא חלק דומיננטי מאוד בחבילת ההרחבה. בכל שכונה ישנו מרכז קהילתי שבהתחלה נראה מאוד מוזנח ומלוכלך אך ככל שתצביעו על יותר פרויקטים קהילתיים, תוכלו לשפר אותו ולקבוע את האינטרסים שהוא ישרת. אתם תוכלו גם להצביע לפרויקטים שכונתיים שישפרו את השכונה בה אתם גרים ואפילו נוסף מקצוע חדש, מעצב אזרחי. בשביל להצביע לפרויקט קהילתי או שכונתי תצטרכו להכיר את השכנים שלכם ובכך לקבל נקודות השפעה, שגם עוזרות לשכנע אותם לבחור בפרויקט שאתם רוצים.

החלק השלישי בחבילת ההרחבה הוא מרכיב קטן ונחמד, מערכת של בדיקת רמת זיהום האוויר בכל שכונה ואפשרות לשפר אותה. חבילת ההרחבה כוללת עולם חדש בשם Evergreen Harbor. הוא מחולק לשלוש שכונות "Grims Quarry", "Port Promise" ו-"Conifer Station". כל אחת מהשכונות מתחילה במצב זיהום אוויר שונה. האחת במצב טוב – ירוק, השנייה בנטרלי – אפור ובשלישית רמת זיהום האוויר גבוהה – צהוב. לאורך המשחק אפשר לשנות זאת בעזרת שימוש בשבשבות רוח, פנלים סולאריים, גנרטור ממחזר ופרויקטים קהילתיים שמוזכרים במרכיב השני.

כמו כמעט כל שחקני הסימס 3, כשסימס 4 יצא גם אני לא אהבתי את מסכי הטעינה שצצו בכל פעם שעברתם מבניין לבניין, והעדפתי את תחושת העולם הפתוח שהייתה במשחק הקודם בסדרה. התוספת של האופניים, והאפשרות לרכוב עליהן בשכונה, החזירו לי את התחושה של העולם הפתוח ואפשרה לי להתחבר לתחושת הקהילתיות שהחבילה מנסה להעביר. בעזרת הרכיבה על האופניים אפשר לראות את ההתקדמות של השכונה, איך היא הופכת לנקייה, איך אתרי הבנייה בה נבנים ואת אומנות הרחוב (במידה ובחרתם בפרויקטים השכונתיים הנכונים), אבל מסכי הטעינה עדיין קיימים וזה קצת הורס. אתה יכול להגיע עם האופנים לבניין בשכונה אבל כדי להיכנס אליו תצטרך לעבור דרך מסך טעינה. בנוסף נראה שגם הפירסינגים שחבילת ההרחבה טעוני שיפור. הספטום ועגילי הגבה שהחבילה מציאה לא תואמים לכל סוגי האפים והגבות. עובי הספטום משנתה לפי עובי האף, כך שהוא נראה מאוד עבה ומוזר באפים מסוימים ועגילי הגבה לא תואמים לשינויים בגבה כך הם לפעמים נמצאים על אמצע הגבות.

שורה תחתונה

בסך הכל חבילת ההרחבה נחמדה מאוד ומלבד שני הדברים הקטנים שהזכרתי לעיל, לא מצאתי בה בעיות שהפריעו לי לאורך חווית המשחק. אישית אני חושבת שהחלק הכי חלש של החבילה הוא הבגדים. אם אתם אוהבים להשקיע שעות ביצירת הסימס שלכם, הייתי מציעה לכם לשקול חבילה אחרת. אבל אם אתם אוהבים לעצב בתים ואו לשחק את החיים של הסימס שלכם, זו חבילת ההרחבה בשבילכם. בניגוד לחבילות הרחבה כמו Get to Work או Get Together, חבילת ה-Eco Lifestyle לא הכרחית אך מהנה. לא מרגישים את החוסר שלה במשחק הבסיס אבל היא בהחלט תוספת מעניינת וכיפית שמשדרגת את הסימס.

The Sims Eco Lifestyle

משחקיות - 8

8

טוב

תוספת נחמדה וכיפית שמשדרגת את הסימס

User Rating: Be the first one !

אודות ליאת פליישמן

ליאת פליישמן, בת 17, כתבת קולנוע. חובבת סרטים (מין הסתם), סדרות, ספרים וציור.

השאר\י תגובה