PlayStation-Showcase-2021

תצוגת PlayStation 2021 – סיכום התצוגה

אתמול נערכה התצוגה השנתית של PlayStation לשנת 2021. מה קיבלנו שם? כמה דברים מאוד צפויים, וכמה הפתעות נחמדות

תצוגת PlayStation נערכת כל שנה, בה אנחנו מקבלים הצצה לחלק מהמשחקים שמצופים לנו בזמן הקרוב. לא כל משחק מוצג, אבל זה נותן לנו הבנה כללית של מה הצוותים עובדים עליו ואיזה סדרות עדיין נשארות בחיים, כמו גם איזה חוזרות לחיים כפי שנראה.
האירוע חולק ל-2, הוא התחיל עם משחקים שלא תחת הפיתוח הישיר של Sony, והחלק השני התמקד ספציפית במשחקים שמפותחים בתוך הבית.

האירוע התחיל עם טיזר קצרצר לרימייק לא צפוי. Star Wars הולידה עשרות משחקים עד היום ממגוון רחב של ז'אנרים, אבל כשזה מגיע למשחקי התפקידים, הרבה מאוד יטענו שקוטור (Knights of the Old Republic בקיצור) הם הטובים ביותר. בהכרזה לא צפויה, Sony הודיעה על רימייק, ועכשיו הטיזר מכין אותנו לקראתו. דקה אחת בלבד, אבל התחושה מורגשת באוויר. Knights of the Old Republic Remake מיועד להגיע עבור ה-PlayStation 5.

לאחר מכן קיבלנו טריילר ראשון ומלא למה שעבורי מידיית הפך להיות אחת מ-3 המשחקים שלפתע אני ממש מצפה להם. Project Eve הוא משחק אקשן שמתקיים על כדור הארץ בעתיד לא ידוע. כוחות מסתוריים שתפקידם היה להגן על הכוכב ועל האנושות נכשלו, המין האנושי לא קיים כנראה, והכוכב עצמו במצב רע ביותר. אבל התקווה לא אבדה, כאשר לוחמת מסתורית בשם EVE (כנראה שארית מהגזע שהיה אמור להגן על הכוכב) ממשיכה להילחם. מבחינת משחקיות נראה שיש לנו שילוב מעניין בין Nier Automata (עם גיבורה ראשית, רובוט שמלווה אותה, וכדור ארץ הרוס) לבין Bayonetta (גם גיבורה ראשית אבל האקשן מזכיר את ביונטה יותר). אין תאריך יציאה אבל הוא מיועד להגיע ל-PlayStation 5.

Borderlands חוזרת! והיא חוזרת בצורה הטובה ביותר אני יכול לחשוב עליה. אחרי ש-Tiny Tina's Assault on Dragon Keep הוגדרה כהרחבה הטובה ביותר עבור Borderlands 2, ואחרי ש-Gearbox ראו את הפופולריות של Tiny Tina, הכי הגיוני להחזיר את הסדרה איתה בגדול! Tiny Tina's Wonderlands נראה כמו משחק חדש בסדרה, ומכניס אותנו שוב אל עולם הדימיון המטורף של Tiny Tina. מעבר לכך אנחנו רואים בטריילר גם רובים חדשים, מה שנראה כמו קסם ממש ולא רק יכולות (שממש מרגש אותי) וכמובן קו-אופ. הכינו את החברים, כש-Tiny Tina's Wonderlands מגיע אלינו ב-25 למרץ 2022 עבור ה-PlayStation 4 וה-PlayStation 5.

Squre Enix תמיד היו אחת החברות הכי אהובות עלי בתור מעריץ ענק של Final Fantasy. המשחק החדש שלהם, Forspoken, נראה מהמם ומדליק לא רק משחקית, אלא גם סיפורית. פריי (Fray) מנסה לברוח מהעיר שלה יחד עם החתול שלה, שלפתע היא נשאבת אל מקום לא ידוע, יש לה צמיד מדבר על הזרוע שלה, ודרקונים מנסים להרוג אותה. והיא מגיבה לזה כמו הרבה מאיתנו היו מגיבים לזה. בנוסף למשחקיות האקשן שנראית הדוקה ומהנה במיוחד, אני ממש אהבתי את הדיאלוגים של פריי במהלך הטריילר, והמשחק הזה הוא המשחק ה-2 שאני ממש מצפה לו שלא ידעתי על קיומו. Forspoken מגיע ל-PlayStation 5 באביב 2022.

ההפתעה הכי גדולה עבורי אישית במהלך כל האירוע הייתה ההכרזה על משחק Rainbow Six חדש. לא זה מה שהפתיע אותי, אלא העובדה שהוא עוד משחק עם איום על טבעי מוזר ומסתורי. סדרת משחקי Rainbow Six תמיד שמרו על רף ריאלסטי עם בסיס ריאלסטי של צוותים מיוחדים אשר עוזרים לנטרל ארועים יוצאי דופן ברחבי העולם. זה עדיין הבסיס גם במשחק החדש, רק האויבים והרקע השתנה. לי נשאר רק לחכות ולראות מה בסוף אנחנו באמת נקבל ואיך זה ישוחק כאשר Rainbow Six Extraction מגיע עבור ה-PlayStation 4 ול-PlayStation 5 בינואר 2022.

ואז הגיע תורו של הרימייק המדובר בתקופה האחרונה. אחרי ההצלחה האדירה של סטודיו Remedy עם המשחק Control בשנים האחרונות, הם חוזרים אל המשחק החצוי דעות שלהם שהם לא הצליחו ליצור כפי הם רצו היטב בפעם הראשונה. אני כמובן מדבר על Alan Wake. משחק האקשן אימה מסתורין לא היה ההצלחה שהם קיוו לה כשהוא שוחרר במקור, אבל הוא צבר קהל קטן ועיקש לאורך השנים שדרש קבוע רימייק. בהרחבה אחרונה ל-Control היה קמיו ל-Alan Wake, וזה היה הסימן הראשון לכך שרימייק באמת בדרך. אז אנחנו ניכנס שוב אל נעליו של אלן, הסופר שאישתו נעלמת יום אחד ומתעורר שבוע לאחר מכן בלי שום זיכרון מהשבוע שעבר, וננסה שוב למצוא אותה ולהבין מה קרה שם. Alan Wake Remastered יהיה זמין עבור ה-PlayStation 4 ול-PlayStation 5 ב-5 באוקטובר השנה.

אני לא ידעתי מה לחשוב על המשחק הבא שהם הציגו. מצד אחד המהלך עצמו הגיוני, מצד שני אנשים מחכים כל כך הרבה שנים כבר למשחק הבא בסדרה שהייתי חושב שהיה עדיף שהם היו משקיעים משאבים שם. בכל מקרה, אנחנו מקבלים את Grand Theft Auto V בגרסה טובה יותר עבור ה-PlayStation 5, ואיתו יחד גם Grand Theft Auto Online. שניהם מגיעים במרץ 2022. אני ממש מקווה שהחדשות הבאות שאנחנו נקבל מ-Rockstar יהיו על GTA 6 המצופה.

המשחק השלישי שלא ציפיתי לו אבל נכנס ישירות לרשימת המשחקים שאני ממש מחכה להם הוא Ghostwire: Tokyo. טוקיו, ואנחנו באמצע מתקפה. ערפל מסתורי בולע ומעלים אנשים, יצורים מוזרים מופיעים ברחובות העיר, אנחנו מתעוררים עם משהו מוזר ולא בסדר עם הפנים שלנו, ועם יכולת מסתורית להתנגד לערפל. טרוריסט מסתורי בעל מסכה בשם הניה (Hannya) מודיע על מהפכה, ועלינו להשתמש בכוחות חדשים שקיבלנו על מנת להתנגד לו. משחק האקשן משוחק בגוף ראשון, והוא נראה מגניב. היכולות מגוונות, האפקטים טובים, והעולם מרגיש מסתורי. אני אישית ממש מחכה לו. Ghostwire: Tokyo מגיע עבור ה-PlayStation 5 באביב 2022.

Marvel's Guardians of the Galaxy הוכרז כבר לפני כמה זמן, אבל לא היה לנו הרבה מידע על הסיפור שלו עד היום. טריילר חדש ששוחרר באירוע אתמול חושף בפנינו הרבה יותר. נראה ששומרי הגלקסיה יוצאים למלחמה מול ארגון עוצמתי בשם כנסיית האמת. אנחנו לא יודעים מהי מטרתה, אבל אנחנו יודעים שעלינו לעצור אותה. מעבר לצחוקים הרגילים של המשחק ושל הדמויות, אני מקווה שאנחנו נקבל גם קצת את הפער וההתמודדות של קוויל מול אמונה אבסולוטית במשהו שאי אפשר להסביר, כיוון שהוא ממש טיפוס חומרי בהרבה מובנים. זאת אולי מחשבת שווא, אבל ניתן לקוות. אני אמתין ואגלה זאת כש-Marvel's Guardians of the Galaxy מגיע באוקטובר 26 עבור ה-PlayStation 4 ול-PlayStation 5.

משחק באטל רויאל בעולם של Vampire: The Masquerade. מסתבר שהכל אפשרי היום. הכירו את Bloodhunt, ואני מודה שיחסית למה שהוא מכוון לעשות, הוא נראה טוב. יש לו מספר קלאסים עם יכולות שונות, היכולת של ערפדים להפוך ולערפל יכולה לשנות את הדינימקה הרגילה של קרבות ירי כי הם מסוגלים לסגור את המרחק מהר מאוד ולהיות בלתי פגיעים במהלך הזמן הזה. יש לנו סיפור רקע של בגידה וארגון מסתורי שמתחיל צוד את הערפדים, אבל בואו נודה בעובדות, ביקום של Vampire: The Masquerade ערפדים לא צריכים שום תירוץ לצאת למלחמה אחד בשני. Bloodhunt מגיע עבור ה-PlayStation 5 עוד השנה, אך ללא תאריך יציאה נכון לעכשיו.

Deathloop הוא משחק יריות חדש שלוקח את הרעיון של Roguelike ונותן לו ספין מעניין. קולט (Colt) תקוע בכלא. הכלא הזה הוקם על ידי 8 גאונים שכלאו את כל האסירים בפנים, וגורמים איכשהו לכל יום לחזור על עצמו. האנשים וקולט תקועים בלולאת זמן של 24 שלא נגמרת, לקולט ולכלום יש אמניזיה, והוא לא יודע איך לצאת מהכלא או להיזכר מי הוא, אבל יש לו תכנית. אם הוא יצליח להרוג את כל 8 הגאונים האלו, אולי משהו ישתנה. יש לו אבל יום אחד בלבד לעשות זאת כל פעם, כי בסוף כל יום הכל מתחיל מההתחלה. המשחק נראה מדליק לגמרי, עם נשקים מעניינים, דיבוב ודמויות קוליות, ופרמיס עלילתי שאני יכול לזרום איתו. אני די מחכה לראות מה Deathloop יעניק לנו כשהוא יגיע ב-14 בספטמבר ל-PlayStation 5.

מיתולוגיה היא לא נושא חדש למשחקים. אם קיימת מיתולוגיה איפושהו בעולם, מרבית הסיכויים שקיים משחק עליה. אבל זה תמיד נושא מעניין, כי הפירוש של המיתולוגיה יכולה להיות כל כך מגוונת. רק השבוע סיקרתי פה את Spiritfarer שנגע במיתולוגיה היוונית בצורה קצת אחרת ומעניינת. Tchia שואבת הראה ממקור אחר, מקלדוניה החדשה, מקום על המפה שאינני מכיר. הדמות הראשית טציה יוצאת למסע מסוכן על מנת למצוא את מיאוורה (Meavora), והיא תשתמש ביכולת הנשמה המיוחדת שלה שמאפשרת לה להיכנס אל תוך חיות על מנת להצליח. יכולות שונות של חיות יעזרו לה לפתור חידות ולהגיע לאזורים קשים להגעה. Tchia מגיע ל-PlayStation 4, PlayStation 5 ולמחשב האישי ב-2022.

ולחדשות פחות מפתיעות אבל עדיין משמחות, 2 המשחקים האחרונים בסדרת Uncharted, שהם A Thief's End ו-The Lost Legacy, מגיעים עבור ה-PlayStation 5 ולמחשב האישי במארז שנקרא Uncharted: Legacy of Thieves Collection מגיע אלינו בתחילת 2022.
למי עוד לא חווה את סדרת משחקי Uncharted זאת הזדמנות להשלים אותה, אבל למי שלא מכיר אני כן ממליץ בחום לשחק אותם ברצף. כל הסדרה זמינה היום עבור ה-PlayStation 4.

ואז הגיע החלק השני של האירוע, המשחקים של Sony והסטודואים שלהם. והם התחילו עם טריילר מהמם וויזואלית שהתחשק לי לבכות למשחק המרוצים שלהם, Gran Turismo 7. המוזיקה הייתה מוזיקה של כנסיות וההרגשה הם כיוונו אליה הייתה של מוצר עילאי (אני חושב לפחות). אין ספק הסדרה היא אכן מאוד פופלארית, והמשחק החדש נראה נפלא, אני מקווה גם שהמשחקיות שאנחנו נקבל תעמוד ברף של היופי הוויזאולי הזה. ראינו את אפשרויות השינויים השונות לרכבים, וקצת משחקיות בעצמה, ונמתין לקרוע את הכבישים בעוד המשחק החדש במה שמוגדרת סדרת משחקי הסימולאטור מרוצים הכי ריאליסטית עד היום מגיע ב-4 במרץ 2022.

כמעט שכחתי, אבל לפני הטריילר הזה קיבלנו טיזר קצרצר למשחק חדש של Marvel שיתמקד בוולוורין, כנראה המוטאנט והדמות הכי פופולארית בתולדות ההיסטוריה של X-Man. אין לנו שום מידע על המשחק מעבר לטיזר עצמו, חוץ מהעובדה הוא מפותח בימים אלו על ידי Insomniac Games, הסטודיו שהביא לנו את Marvel's Spider-Man המגה מצליח, ושהוא מיועד עבור ה-PlayStation 5.

חברים, הגענו ל-2 המשחקים שאני מאמין שהרבה מכם ציפו להם וכבר תפסו את הטריילרים שלהם אתמול. לכל מי שפספס, תחזיקו חזק.
בתור התחלה, יש לנו טריילר מעניין עבור Marvel's Spider-Man 2. אחרי ההצלחה של המשחק הראשון וההמשך שלו, אין ספק שיש המון תקוות בסטודיו Insomniac Games להעניק לנו עוד חוויה מוצלחת. הטריילר חושף דיאלוג של הנבל שלנו בעוד שאנו רואים את פיטר ומיילס עובדים יחדיו ונלחמים בפשע, והוא נגמר עם הצצה קצרה לונום, הדמות הבאה הכי הגיונית להכניס למשחקים האלו, אבל גם מבהיר לנו הוא לא יהיה הנבל העיקרי. Marvel's Spider-Man 2 עם תאריך יציאה מתישהו ב-2023.

ולסיום כמובן, God Of War, כי איך לא. הריבוט המקורי לסדרה מאת סטודיו Santa Monica Studio ב-2018 היה הצלחה אדירה, ומאז קיבלנו רק רמזים על המשחק הבא. במשך יותר משנה לא היה לנו כלום מהכותרת, God Of War Ragnarok, אבל זה לבדו הספיק כדי להצית את הדימיון. רגנרוק היא המלחמה האגדית של המיתולוגיה הנורדית, בה האלים ימותו והארץ תיעלם בקרב קליאמטי. אנחנו יודעים שקרייטוס לא ירצה לתת לה להתקיים, ונראה שהוא ואטראוס יצאו למסע לראות איך הם יכולים למנוע אותה. להגיד שאני מחכה למשחק הזה זה לא חכמה, חצי מהגיימרים אני מאמין מחכים לו, אם לא יותר. God Of War Ragnarok היה המשחק היחידי באירוע בלי שום מידע לגבי תאריך היציאה שלו, אפילו לא שנה. בשביל לקבל חוויה דומה כמו המשחק הקודם, שיקחו כמה זמן שהם צריכים מבחינתי.

אז זאת הייתה תצוגת PlayStation ל 2021. ספרו לנו לאיזו משחקים אתם מחכים, מה הפתיע אתכם, ומה ביאס.

אודות אלעד שרז

אלעד שרז, בן 29 מגן יבנה. חובב משחקי ווידאו, אנימה, מנגה, ותרבות חנונית בכללותה. גיימר מאז גיל 10, וגאה להגיד שסיימתי את NFSU בגיל 14 חח

השאר\י תגובה