15 הגיבורים הטובים ביותר במשחקים של העשור

הגיע הזמן לדרג את הגיבורים הטובים ביותר שקיבלנו בעשור האחרון על מסך הגיימינג שלנו

מאז המצאת משחק הוידאו, הגיעו למסכינו גיבורים בלתי נשכחים שנהפכו במשך השנים לאייקונים של התעשייה. גיבורים כמו מריו, סוניק, סנייק, טומב ריידר ומגה מן, מוכרים בן רגע לכל גיימר. אבל גם הם התחילו איפשהו וכך גם הגיבורים של העשור הזה.

העשור של 2010 נתן לנו מספר גיבורים בלתי נשכחים שאני בטוח שרובנו יזכרו לעד ועוד יראו אותם במשחקים נוספים בעשור הבא. אז בואו נדרג אותם, 15 הגיבורים הטובים ביותר של העשור.

מספר חוקים לפני שנתחיל: 1. המשחקים היו חייבים לצאת בכל העולם במהלך 2010-2020, משחקים שיצאו ב-2009 ביפן לא נחשבים (מצטער ביונטה). 2. הרשימה תכלול רק גיבורים שזה עשור הבכורה שלהם, גיבורים שזכו למשחקי תחייה, חידושים, משחקי המשך או כל הופעה חוזרת למסך שלנו בעשור האחרון לא יכנסו לרשימה, רק גיבורים חדשים. 3. אם במשחק יש 2-3 גיבורים שמקבלים פוקוס שווה במשחק מהמפתחים ומאיתנו, וראויים לאיזכור, אני אכליל אותם במקום אחד. 4. גיבור אחד לכל כותר. 5. הגיבור היה צריך להיות מוגדר מראש במשחק, דמויות שאתם יוצרים ומעצבים בעצמכם לא נכללים.

אז בואו נתחיל:

15. Noctis – Final Fantasy XV

למרות הביקורות השליליות המוקדמות שקיבל נוקטיס ו-FFXV, אחרי שזכינו לסיים את ההרפתקה שלו ולהכיר אותו לעומק בגרסה המורחבת של המשחק וסדרת האנימה, נוקטיס מצטרף לקבוצת הגיבורים המוצלחים של כותר Final Fantasy לצד גיבורים כמו Cloud ו-Tidus.

אנחנו לא רואים את נוקטיס ממש מתפתח לאורך כל המשחק, רק אולי בסופו, אבל הדמות שלו מרגישה מאוד אמיתית ומלאת כבוד. הוא נסיך צעיר שמבטיח לקיים את הבטחת אביו ולאורך כל הדרך מאבד את יקריו אבל יודע שזו חובתו להציל את הממלכה שלו ולמלא את תפקידו בתור המלך העתידי.

נוקטיס לדעתי הוא בין הגיבורים הטובים של העשור והוכיח ב-Final Fantasy XV שהוא ראוי לכבוד הזה מאיתנו.

14. 2B – Nier: Automata

הסייבורית של NieR: Automata אולי מככבת בעיקר במשחק הראשון שלכם ושאר המשחק מתרכז במסע של 9S, אבל 2B משאירה חותם משמעותי בסיפור המשחק מעבר לטוסיק שלה.

היא רובוט קריר וקטלני אבל עם הזמן היא נותנת לרגשותיה לצוץ החוצה סביב 9S ואנחנו זוכים לראות את האור שמתחבא מתחת לכל מעטה המתכת הקר הזה.

יש לה עיצוב נהדר, סיפור מלא קונפליקט ורגש, והיא גונבת את ההצגה כל רגע שהיא על המסך.

13. Shulk – Xenoblade Chronicles

סדרת משחקי התפקידים הבלעדית של Nintendo נהפכה מאוד מהר להיות אהובת הקהל, מה שהוביל לצירופו של שולק למשחקי המכות Super Smash Bros.. אבל זו לא הסיבה ששולק נמצא ברשימה זו.

שולק הוא חכם, נחוש ונאמן לחבריו. הוא חקר את סודות החרבות הקדושות עד שביתו הותקף  על ידי מצ'ון. כמו כל הגיבורים הנהדרים של משחקי תפקידים, שולק מחפש נקמה וצדק כעת מצויד עם חרבו הקדושה.

אנחנו רואים ב-Xenoblade Chronicles את שולק מתפתח טיפה עם חברי הצוות שלו אבל האישיות הנחושה שלו נשארת עקבית ובלתי נשכחת לאורך כל המשחק והוא היה בין המרכיבים העיקרים לכך שסדרת המשחקים כל כך פופולרית היום.

12. Joker – Persona 5

הגיבור החדש של סדרת משחקי Persona היה בין דמויות משחקי ה-RPG הטובות של הדור וזכה לפופולריות כזו גדולה בארץ השמש העולה שהוא השיג לעצמו מקום בין כל הדמויות האייקוניות של Super Smash Brothers Ultimate.
למרות שגיבור המשחק תלוי בהחלטות שלנו השחקנים, אפשרויות הטקסט שלו בעיקר מלאות ציניות ואדישות, מה שהרבה מאיתנו יכולים להזדהות איתן ודיאלוג שמאוד מתאים לעיצוב הדמות, שמעוצבת נהדר מכף רגל ועד ראש.

הג'וקר של Persona 5 הוא אחת הדמויות המגניבות של דור המשחקים הזה ואופן הדיבור שלו והעיצוב שלו צועקים סטייל.

11. Kassandra – Assassin's Creed Odyssey

Assassin’s Creed Odyssey נתן לשחקנים את האפשרות לשחק בתור גיבור אלקסיוס או גיבורה קסנדרה, ואני לא חושב שבחיים ראיתי כל כך הרבה שחקנים מחליטים לוותר על הדמות הגברית ולשחק את הדמות הנשית במשחק, וזה לא מפתיע בכלל.

לא רק שחברת Ubisoft התרכזה בכל הפירסומים של המשחק בקסנדרה, היא הייתה הרבה יותר מעניינת, מלאת אישיות ומגניבה מאלקסיוס. זה בעיקר תודות לעובדה שהיא הייתה מכונת מלחמה בלתי נתנת לעצירה במשחק והעובדה שכל הדיאלוגים שלה כללו טון מלא בביטחון וציניות. קסנדרה היא דמות נהדרת והגיבורה הטובה ביותר שקיבלנו בכותר מאז איציו.

10. Shovel Knight

בתחילת הכתבה ציינתי מספר גיבורים שנהפכו להיות אייקונים מתקופת ה-8 ביט, בשנת 2014 קיבלנו גיבור בסגנון 8 ביט שנהפך בין רגע לאייקון עבור גיימרים ואולפני אינדי.

Shovel Knight לא ממש זוכה לדבר במשחק שלו אבל אופן ההתנהגות שלו, הסיפור שמתרחש סביבו ועיצוב הדמות מגדירות עבורנו את האישיות שלו, ואם כבר מציינים את העיצוב אז בואו נדבר שנייה על עיצוב הדמות כי זה עיצוב נהדר- Shovel Knight הוא אביר קטן שהנשק המרכזי שלו זה את חפירה, עיצוב כל כך פשוט במהותו אבל כל כך יצירתי ומתאים עם המשחקיות והסיפור שזה נהפך להיות קלאסי בין רגע.

יש סיבה ששחקני Super Smash Brothers Ultimate ממשיכים לנדנד ל-Nintendo לצרף את Shovel Knight לרוסטר של המשחק, הוא תפס את מקומו לצד הקמעות האחרים של עולם הגיימינג.

9. Alex Mason – Call of Duty: Black Ops

בין הגיבורים היחידים שאנחנו כמעט לא רואים את פניהם, אלכס מייסון הופיע בפעם הראשונה ב-Call of Duty: Black Ops ועזר להפוך את סדרת משחקי היריות לאחד מכותרי היריות הפופולרים בכל הזמנים.

זה די נדיר בימינו לראות חייל אמריקאי בתור גיבור המשחק שנעשה בצורה טובה ולא קלישאית, אבל אלכס מייסון היה גיבור אקשן שעבר הרבה בשביל המדינה שלו וחזר למולדת אדם אחר. לא רק כשאנחנו משחקים בתור אלכס ואנחנו יודעים איזה מכונת מלחמה הוא, אבל אנחנו גם חווים את כל האירועים המוזרים והמשברים שהוא נתקל בהם, ולעולם לא נשכח את המשפט שהוביל לאחד הטוויסטים הגדולים בגיימינג – What do the numbers mean Mason?

8. John Marston – Red Dead Redemption

אם אנחנו עושים רשימת גיבורים חייבים לכלול לפחות קאובוי אחד, ואין קאובוי אדיר יותר בכל היסטוריית הגיימינג כמו ג'ון מרסטון של סדרת Red Dead Redemption.

הסדרה אולי עזבה את שורשיה על ה-PlayStation 2 אבל עם עזיבתה היא נתנה לנו עולם פתוח (כמו שחברת Rockstar יודעת לעשות) במערב הפרוע ובמרכזו אנחנו מקבלים את ג'ון, פורע החוק שרוצה להציל את משפחתו ובחיפוש אחר נקמה.

לא רק שמרסטון מקבל הרבה פיתוח ומורכבות בסיפור המרכזי של Red Dead Redemption אבל הוא אחת הדמויות המגניבות ביותר בגיימינג שגם מצליחה ללכוד את קור הרוח והקשיחות של כל גיבורי המערבונים הקלאסים כמו קלינט איסטווד.

7. Lee Everett – The Walking Dead: Telltale

למרות שסדרת משחקי The Walking Dead של Telltale ראו הרבה גיבורים שהתחברנו אליהם, אף אחד לא השאיר עלינו רושם לאורך כל כך הרבה זמן כמו לי אברט.

הפרופסור לשעבר נתון לבחירות שלנו במשחק, אבל האישיות הנדיבה ומלאת ההגיון שלו קורנת בכל בחירה שלנו. כל פרק של המשחק אנחנו מגלים עוד ועוד תכונות לגבי לי ועוד פרטים מורכבים על עברו שעד שאנחנו מגיעים לסופו המר, אנחנו מרגישים שאנחנו מאבדים קרוב משפחה.

כולנו אוהבים את דריל, קרול וריק, אבל היינו יותר משמחים לראות את לי מצטרף לחבורת השורדים של "המתים המהלכים".

6. Cal Kestis – Star Wars Jedi: Fallen Order

גיבור שנכנס לרשימה קרוב לסוף העשור אבל ללא ספק הרוויח את מקומו לצד שאר הגיבורים של העשור בגיימינג ואפילו לצד שאר גיבורי כותר "מלחמת הכוכבים".

יכול להיות שכל כך אהבנו את קאל בגלל שהוא דמות כל כך חביבה ותמימה שאנחנו מתחברים למסע שלו, יכול להיות שאלו החברים שאיתם הוא באינטרקציה שמאפשרים לנו להכיר את האישיות הסקרנית ואפילו הבטוחה בעצמה לאורך הסיפור וזה יכול להיות פשוט השחקן קמרון מונאהן, שנותן הופעה לא רעה בכלל במשחק הטוב ביותר בכותר "מלחמת הכוכבים" מזה כמה שנים טובות.

5. Maxine CaulfieldLife is Strange

מקסין, הגיבורה של משחק הדרמה Life is Strange היא ככל הנראה אחד הייצוגים הטובים של נערה צעירה בגיימינג. היא חנונית שלא אוהבת להיות במרכז תשומת הלב ומעדיפה להביט מהצד למרות שאכפת לה מאנשים ותדחוף את עצמה מחוץ לאזור הנוחות שלה כדי לשמור על אלו שהיא אוהבת.

מקסין מקבלת במשחק סיפור מתפתח נהדר בו אנחנו מגלים עוד ועוד ממה שהיא מחביאה עמוק בפנים והיא פוקוס נהדר להרפתקה שבה היא משנה את הזמן, כי אנחנו נכנסים לנעליה הסקרנים וצופים מהצד כמוה ומתערבים באירועים שנוגעים לנו ללב, בדיוק כמוה.

שאר הגיבורים של הכותר הם גם מאוד מורכבים וטובים, אבל מקסין הייתה הכי ייחודית וזו שהכי התחברנו אליה ב-Life is Strange.

4. Senua – Hellblade: Senua’s Sacrifice

המסע של סנואה היה אחד הקשים ביותר שראינו בעשור האחרון- אחרי שאיבדה את אהוב ליבה, סנואה לוקחת את ראשה אל "השאול" כדי להחזיר את נשמתו, בו בזמן נלחמת בשדי הנפש שלה והעבר שלה.

כמובן שאחרי ששיחקתם ואחרי שקראתם קצת על פיתוח המשחק, אתם יודעים שהשדים של סנואה הם מחלת הפסיכוזה, אבל זה עדיין לא מחק את המסע המדהים שעברנו ביחד איתה או את הקשיים אותם היא גברה.

סנואה הוכיחה את עצמה אחת הגיבורות הגדולות של עשור הגיימינג בגוף ובנפש.

3. Booker Dewitt and Elizabeth – Bioshock Infinite

למרות שהגיבור אותו אתם משחקים ב-Bioshock Infinite הוא בוקר דוויט, יש אותה כמות תשומת לב על שותפו למסע והסיבה שהוא עלה לעיר העננים של קולומביה, אליזבת. בוקר הוא איש קשוח ומפוקפק שמנסה לגאול את עצמו אחרי עבר מסתורי אותו אנחנו מגלים לאט לאט במשך המשחק ואליזבת היא הבת של Comstock, נבל המשחק והיא מסוגלת לפתוח דלתות בזמן ומציאות, היא רוצה להגיע לפריז ולראות את העולם אחרי שהייתה כלואה כל חייה ב"כלוב מהזהב" שמוגן על ידי ציפור רובוטית ענקית.

אתם עוקבים אחרי השניים והם מפתחים קשר נהדר ביחד במשחק ובו בזמן עובדים די טוב ביחד בסצנות האקשן, והחשיפה האחרונה של המשחק בסופו היא נהדרת שלא אעז לעשות ספוילר פה אבל היא מורכבת, מעניינת ולוקחת את היחסים בין השניים למקום חדש שלא ראינו באף משחק אחר. כמו שאפשר לצפות מכותר Bioshock.

2. Aloy – Horizon: Zero Dawn

אחד המשחקים המדהימים שהגיעו למסך שלנו ב-10 השנים האחרונות היה Horizon: Zero Dawn של Guirella Games- המשחק נתן לנו עולם אפוקליפטי קסום ויפיפה, משחקיות ממכרת ומגוונת, וגיבורה בלתי נשכחת עם אלוי.

אלוי היא הגדרה נהדרת לאיך לעשות גיבורה נשית טובה, יש לה סיפור רקע טרגי שבו היא הייתה מנודה בגלל שאין לה הורים והיא חיה עם אדם מנודה. הוא מלמד אותה איך לשמור על עצמה והיא מתחזקת עוד ועוד עם השנים עד שהיא מוכנה לצאת אל העולם רגע לפני שכל העולם נופל לכאוס, ולאורך כל הדרך היא סופגת את כל הקשיים ומתמודדת איתם אבל עדיין מראה שהכל משמעותי עבורה.

אלוי היא דמות מורכבת עם רקע נהדר והיא מאוד מהר נהפכה להיות אחת הגיבורות המרכזיות של ה-PlayStation.

1. Joel and Ellie – The Last of Us

זה באמת מפתיע אתכם למצוא את הצמד הזה במקום הראשון?

ג'ול ואלי נתנו לנו ביחד את הסיפור הטוב ביותר שקיבלנו העשור (אם לא בכל הזמנים) במשחק וידאו. אנחנו עוקבים אחרי ג'ול שמנסה לשרוד את אפוקליפסת הזומבים אחרי שאיבד את בתו והוא לוקח על עצמו משימה להגן על אלי, נערה צעירה שנולדה אל תוך העתיד העגום של האנושות. השניים יוצאים למסע מרגש שבו שניהם עוברים שינויים ויוצרים קשרים חדשים. הם שניהם דמויות מאוד אמיתיות שאנחנו יכולים להתחבר אליהן.

זה לא פלא שאחד המשחקים הכי מצופים של העשור הבא הוא The Last of Us 2. אנחנו פשוט לא יכולים לחכות לראות את השניים האלו באיזושהי צורה על המסך הקטן שוב, רק כדי שישברו לנו שוב פעם את הלב.

סיכום

עשר השנים האחרונות הביאה לנו מספר גיבורים אייקונים בתעשיית המשחקים. האם יש איזשהו גיבור אהוב עליכם ששכחנו? כתבו לנו בתגובות.

אל תפספסו את הדירוג שלנו של הנבלים הטובים ביותר בעשור שיעלה בשבוע הבא.

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

4 תגובות

  1. גארלט? ארתור מורגן? קראטוס? נייתן דרייק

  2. הכותב מכיר את אנצרטד ?

    בחירה תמוהה.

השאר\י תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: