15 כותרים שצריכים לחזור בדור החדש

הדור החדש של הקונסולות התחיל והנה 15 כותרים שאנחנו רוצים לראות חוזרים למסך הגיימינג שלנו במהלך הדור

אין ספק שחברות משחקים נוטות לשכוח סדרות משחקים בבעלותן. עבור הרבה חברות, "חדש" שווה "כסף", ורובן בעקבות זאת ינטשו כותרים שהרוויחו להן מיליוני דולרים, למרות שחברה כמו Nintendo הוכיחה שההיפך הוא הנכון ושיש תמיד כסף בסדרת משחקים אהובה. אז עם דור חדש שעכשיו מתחיל, אנחנו מעלים תקווה שסדרות המשחקים הבאות יחזרו לדור הקונסולות הנוכחי אחרי שפספסו לגמרי את הדור האחרון, אפילו שהוא מצוין מבחינת המשחקים שקיבלנו.

הרשימה תתייחס רק לסדרות משחקים, זאת אומרת כותרים עם יותר ממשחק אחד, אז כותרים כמו PlayStation All Stars Battle Royal ו-Blur שהייתי ממש שמח לראות חוזרים בדור החדש, לא ייכנסו לרשימה. כמו כן, כותרים שכבר הוכרזו או כותרים שאנחנו יודעים שלעולם לא יצאו לאור, כמו סדרות המשחקים של Valve לא יכנסו לרשימה. 

ראוי לציין, שסדרת משחקי ה-Street גם צריכה לחזור במלואה, הכוונה FIFA Street ו-NFL Street, אבל חברת EA החזירה את הסדרה בצורה חלקית עם מצב המשחק ב-FIFA האחרון, אז הכותר לא נכנס לרשימה, אבל אנחנו מקווים שהמשחק הבא בסדרת Madden גם יכלול מצב Street. אז בואו נתחיל: 

Fight Night

משחקי האגרוף של חברת EA, היו בין משחקי הספורט הטובים של דור ה-PlayStation 3 וה-Xbox 360, אבל מאז שהחברה התחילה להפיק את משחקי UFC במקום חברת THQ, משחקי האגרוף של כותר Fight Night נעלמו ממסכינו, ובהתחשב באופן ששחקנים ממשיכים לרצות לקבל משחק Fight Night חדש ואינם מרוצים מהמשחקיות של משחקי UFC, אולי נוכל לקבל משחק חדש בסדרה. 

Burnout

בדור האחרון, אין ספק שמשחקי Forza התעלו על כל משחקי מרוצי המכוניות האחרים, ולמרות שקיבלנו משחקי מירוצים ארקיידים די טובים בסדרת Need for Speed, סדרת המשחקים האגדית שנתנה לנו להרוס בכיף מכוניות אחרות, Burnout נעלמה מהדור הזה למעט Remaster של Burnout: Paradise שרק השאיר לנו טעם לעוד, אז אנחנו בתקווה ממתינים ל-Burnout בדור החדש. 

Jak and Daxter

משחק פלטפורמה על צמד מגניב כמו ראצ'ט וקלאנק אבל בשונה לצמד של Insomniac, ג'ק ודקסטר די נשכחו בדור הזה ולא זכו למשחק אחד, חוץ מהפורטים של המשחקים המקוריים בחנות של Sony

אז אני לא רואה סיבה למה משחק פלטפורמה כל כך מצחיק ואהוב לא יכול לחזור בדור החדש של הקונסולות. 

Top Spin 

גיימרים שמחפשים לשחק ברשת או עם חברים לוקלית בטניס (ואין להם Nintendo Switch), נאלצים להסתפק בשני משחקים קטנים AO Tennis ו-Tennis World Tour, שלמרות שקיבלו השנה משחקי המשך, עדיין רחוקים שנות אור מהמשחקיות החלקה והעמוקה של משחקי Top Spin. 

אבל לצערנו הרב, בזמן שחברת 2K החליטה להמשיך את משחקי הספורט של NBA, WWE וגולף, משחקי הטניס שלה נשכחו ואנחנו עדיין מחכים לאיזשהו משחק טניס טוב שיגיע. 

Prince of Persia

בזמן שהנסיך הפרסי חוזר אלינו במידה מסוימת עם המעבר בין שני הדורות עם ה"חידוש" (יש סיבה ש"חידוש" במרכאות) לחולות הזמן, עדיין לא ראינו איתחול כלשהו לסדרת משחקי Prince of Persia. 

כפי שרבים מניחים, זה בגלל שחברת Ubisoft החליטה להתמקד נטו במשחקי Assassin’s Creed ולכן הכותר מת, אז אני אומר על זה Why not both? למה לא לשלב ביו השניים ולתת לנו משחק אססין קריד בפרס שבו אתם מגלמים נסיך פרסי ואפילו לשלב חלק מהמכניקות של טרילוגיית Sands of Time. האם זה יותר מדי לבקש? 

Prototype

חברת Activision פחות או יותר נטשה את סדרת המשחקים, ולא בצדק. 

משחקי Prototype האדירים (שזמינים למשחק בפורט על ה-PlayStation 4) נתנו לנו לכבוש את העיר ולהביא הרס עצום לכל פינה בעיר. אבל אחרי שהמשחק השני כלל פחות רכישות מהראשון, החברה החליטה לסגור את סטודיו הפיתוח ולחזור לנוסחה המוכרת, Call of Duty. 

עם הדור החדש של הקונסולות, זה הזמן להחיות את ה-IP הזה ולתת לנו להנות מהרס בעיר הגדולה. 

F.E.A.R

משחקי אקשן אימה הם די נדירים בימינו, בעיקר בגוף ראשון. אבל סדרת משחקי F.E.A.R כללה אקשן אדיר, ילדה מפחידה שעשתה לנו סיוטים ומולטיפלייר די כייפי. אז למה לא קיבלנו עדיין משחק חדש בסדרה? 

זה נכון שבדור הקודם קיבלנו משחק די כושל תחת הכותר, אבל בידיים הנכונות, אולי נקבל משחק ראוי לכותר האימה המצוין. 

Castlevania 

אני לא חושב שיש סדרת משחקים קלאסית ומאתגרת כמו משחקי Castlevania שאני שומע כל שנה מעריצים מחכים בסובלנות להכרזה על משחק חדש רק כדי להתאכזב כל פעם מחדש. ההצלחה של האוספים הקלאסים של הסדרה רק מראים את הרצון של גיימרים למשחק חדש. אז אנחנו ממתינים של-Konami ירד האסימון ושישחררו משחק חדש בסדרה, בין אם בסגנון God of War כמו Lords of Shadow או בדו מימד כמו הסדרה הקלאסית. אבל בהתחשב במשחקים האחרונים שהחברה הוציאה ל-Metal Gear ו-Contra, אולי עדיף שלא. 

Max Payne

כשסדרת משחקי היריות Max Payne המשיכה אחרי יצירת המופת Max Payne 2, חשבתי שהמשחק Max Payne 3 יהיה טעות נוראית, אבל כפי שאפשר לצפות מהחברה, קיבלנו משחק אדיר נוסף מ-Rockstar. אבל מסיבה מסוימת, החברה החליטה להתרכז בכותרים שלה שמתרחשים בעולם פתוח כמו GTA ו-Red Dead Redemption ולשכוח את השוטר לשעבר האהוב. 

אז מתי נזכה למשחק חדש בסדרה? ככל הנראה לעולם לא, אבל אפשר רק לקוות שאחרי ש-GTA VI יצא, נקבל משחק חדש של מקס פיין, אולי אפילו עולם פתוח שבו נוכל לנוע בהילוך איטי. 

Soul Reaver

אחת מסדרות המשחקים האייקוניות על ה-PlayStation 2, סדרת משחקי Legacy of Kain: Soul Reaver היא סדרת משחקי אקשן פלטפורמה אפלה עם סיפור אפי ועולמות מדהימים. אז למה לא קיבלנו עוד משחק בסדרה 19 שנים? ובכן, אולי כי החברה שרכשה את הסטודיו של המשחק Square Enix אפילו לא מודעת לקיום של הכותר שבבעלותה וזה חבל, כי אין ספק שאנחנו נשמח למשחק נוסף בכותר האהוב בדור החדש. 

Bioshock

בעיניי, Bioshock הוא אחד ממשחקי היריות הטובים בכל הזמנים, ו-Bioshock Infinite היה אחד המשחקים הטובים של הדור של ה-PlayStation 3 ו-Xbox360. אז מה קרה לכותר? איפה המשחק הרביעי? 

אין לנו מושג, אבל אין ספק שאם יצא בדור החדש משחק Bioshock חדש, גיימרים בכל הפלטפורמות ישמחו, בעיקר עם המצב הפוליטי היום בעולם שפשוט מכין את הקרקע למשחק נוסף עם ביקורת חברתית. 

Sly Cooper

בזמן שמשחקי פלטפורמה כמו Ratchet and Clank ו-Crash Bedicoot זכו לתחיות בדור האחרון, Sly Cooper די נשכח בין כל הפרויקטים של Sucker Punch. 

הדבר היחיד שקיבלנו שקשור לרקון החמקמק זו תלבושת כרפרנס ב-Ghost of Tsushima, אולי זה אומר שהוא עוד לא נשכח על ידי החברה ו-Sony, ונראה אותו חוזר בדור הבא? אפשר רק לקוות. 

Ninja Gaiden

בזמן שקיבלנו בדור האחרון משחקים מאתגרים כמו המשחקים של From Software, משחקי Nioh של Team Ninja ו-Cuphead, סדרת משחקים נוספת של Team Ninja בכיכובו של ריו האיבוסה די נשכחה בדור האחרון. 

אבל זה לא שהכוכב של Ninja Gaiden נשכח מהחברה, להיפך, הוא מופיע כרגיל בכל גרסה של Dead or Alive ואפילו הופיע ב-Warriors All Stars. אז למה אנחנו לא מקבלים Ninja Gaiden חדש? אין לי מושג, אבל אנחנו מתים למשחק חדש מאתגר בדור החדש. 

Splinter Cell

עוד כותר בבעלות של Ubisoft שמרגיש נטוש לגמרי. 

משחק ההתגנבות והאקשן בכיכובו של סם פישר חייב לחזור בדור החדש ולמלא את החלל שנותר לנו חסר עם הסוף של סדרת משחקי Metal Gear Solid אחרי שקוג'ימה עזב. שני הכותרים אולי עדיין די שונים אחד מן השני, אבל גיימרים שאוהבים התגנבות וחיסולים ללא ספק ישמחו לראות לפחות אחד מהם חוזר. 

Dead Space

כותר האימה בדור האחרון נשלט על ידי שני סוגי משחקים, סדרת משחקי Resident Evil ומשחקי אימה אינדי, בין אם זה משחקים כמו Slender Man או משחקי The Dark Pictures

אבל דור לפני זה, קיבלנו משחקי אימה אקשן אדירים עם סדרת Dead Space שגיימרים מתים לראות חוזרת בדור החדש. פשוט דמיינו את כל האימה והאלימות בחלל של משחק חדשה בסדרה עם גרפיקה חדשה. 

סיכום

אז אלו 15 סדרות משחקים שאנחנו מתים לראות חוזרים אלינו למסך הגיימינג בדור החדש. האם יש כותר ששכחנו? תכתבו לנו בתגובות ושיהיה לנו דור קונסולות חדש ונהדר.

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה