May The Fourth שמח!

חג מלחמת הכוכבים כבר כאן, ומה יותר טוב מלחגוג את היום המבורך הזה בבית? לחגוג אותו כמו שצריך וראוי! ריכזנו לכם כמה דרכים מהנות ונפלאות ליום מלחמת הכוכבים.

בין אם אתם מאלו שנמצאים בעבודה, או אלו שנותרו בבית בכדי להילחם במגפת הקורונה הפוקדת את העולם, אין זה אומר שלא מגיע לכם לחגוג את יום מלחמת הכוכבים בתצורה הטובה ביותר. זה לא משנה אם אתם אבירי ג'דיי, או אדוני סית', כל מעריץ אימתני יודע כי ה-4 במאי, הוא יום מלחמת הכוכבים. אפילו אם זה בבית, אין שום מגיפה שתצליח לגרום לפרנצ'ייז הגדול ביותר בגלקסיה, לא לקיים את החגיגות שלו. אחרי הכל, השנה החולפת, הייתה אחת הטובות והנדיבות ביותר עבור הסדרה והמעריצים כאחד.

למה דווקא היום? בשל איך שהיום נקרא, וזאת על פי קריאת התאריך על פי הרישום של ארצות הברית, May the fourth. הגיית תאריך זה נשמעת כמו משפט ידוע ומוכר מסדרת הסרטים, May the Force, ועל כן יום זה נחשב ליום מלחמת הכוכבים. אומנם פשוט, אבל בעל המון משמעות עבורינו, המעריצים. ישנם המאמינים כי בתאריך ה-5 למאי, גם כן יש לציין יום נוסף עבור מלחמת הכוכבים, משום שאותו יום ידוע כ-Revenge of the fifth, משום שנשמע כמו שם של אחד הפרקים בסדרה, Revenge of the sith. אז ככה שבאמת לא משנה אם אתם חסידים של הצד המואר, או האפל, לכולם יש סיבה לשמוח. כשלכל אחד יש תצורה ודרך משלו לציין את החגיגות שלו. הנה כמה דברים שאנחנו חושבים שבאמצעותם תרצו לחגוג ואולי לאמץ כמה מנהגים.

Star Wars A New Hope
מתוך הסרט "Star Wars: A New Hope"

 צפייה בסרטים

אחד הדברים שרוב המעריצים אוהבים לעשות, זה לצפות במגוון הסרטים של הסדרה. ישנם כאלו שצופים במקוריים (הישנים והטובים מ-1977 ועד 1983), וכאלו שצופים בכל הפרקים מ-1 ועד 9. אנחנו עומדים להמליץ לכם על שתי דרכים עיקריות שבהם ניתן לצפות בכל הפרקים בסדרה כולה.

לכו בעקבות המספרים – השיטה היותר פופולארית לצפיה בסרטים בסדרות מתמשכות. הרעיון הוא פשוט, לצפות מהפרק ה-1 ועד לפרק 9, בסדר עולה.

 • Star Wars Episode I: The Phantom Menace
 • Star Wars Episode II: Attack of the Clones
 • Star Wars Episode III: Revenge of the Sith
 • Star Wars Episode IV: A New Hope
 • Star Wars Episode V: The Empire Srtikes Back
 • Star Wars Episode VI: Returne of the Jedi
 • Star Wars Episode VII: The Force Awakens
 • Star Wars Episode VIII: The Last Jedi
 • Star Wars Episode IX: The Rise of Skywalker (לסיקור המלא)

מה שבא קודם – מי שחשוב לו לשמור על אותה התצורה, בה רוב המעריצים של הסדרה חוו את סדר יציאת הסרטים. פשוט לצפות בהם לפי שנת היציאה שלהם לאקרנים.

 • Star Wars Episode IV: A New Hope – 1977
 • Star Wars Episode V: The Empire Strikes Back – 1980
 • Star Wars Episode VI: Returne of the Jedi – 1983
 • Star Wars Episode I: The Phantom Menace – 1999
 • Star Wars Episode II: Attack of the Clones – 2002
 • Star Wars Episode III: Revenge of the Sith – 2005
 • Star Wars Episode VII: The Force Awakens – 2015
 • Star Wars Episode VIII: The Last Jedi – 2017
 • Star Wars Episode IX: The Rise of Skywalker – 2019

כמובן שישנם עוד כמה סרטים, המהווים עלילת צד כזו או אחרת, עבור חלק מהדמויות והסיפור המרכזי, אך הם קיימים כתוספת, אם אתם חפצים בכך.

(Left to right( Chewbacca (Joonas Suotamo), BB-8, D-O, Rey (Daisy Ridley), Poe Dameron (Oscar Isaac) and Finn (John Boyega) in STAR WARS: THE RISE OF SKYWALKER

צפייה בסדרות

אני מודה שכל מי ששומע על היקום הנרחב שקיים לסדרה, מעבר לסרטים יכול לחטוף סחרחורת קלה. ישנם כמה, ואף אחת מהן לא מתרחשת באותה מסגרת זמן, אבל בתור אחת שראתה את כולן, אני יכולה להגיד לכם שהן איכותיות. נכון שרובן הגיחו לחיים, לאחר שדיסני רכשה את הזכויות על הפרנצ'ייז, אז ישנה דעה רווחת שהן מיועדות אך ורק לילדים. תרשו לי להגיד לכם את זה, הן מיועדות למשפחות. אחרי הכל זה תמיד כיף לראות משהו שמרחיב את היקום של אחד הכותרים המעודפים עליך, אז אם זה נעשה בצורה טובה, עוד יותר טוב. ולדעתי דווקא בסדרות הללו של המסך הקטן, טמון הקסם והאוצר הגדול יותר.

Star Wars – The Clone Wars

עלילות הסדרה מתמקדות בעיקר באובי וואן קנובי, אנאקין סקייווקר, המתלמדת הצעירה שלו אהסוקה טאנו וצבא המשובטים של הרפובליקה. מהלך הסדרה עצמה היא בין פרק 2 ל-3 של סדרת הסרטים, והיא מביאה לנו את העולם האפור של המלחמה הלא פשוטה בין אבירי הג'דיי, שומרי השקט של הרפובליקה, לבין הבדלנים בהנהגתו של הלורד דוקו.

הסדרה מונה 7 עונות, כשכל סוף של אחת, מותיר אותך במתח רב עבור האחרת. הסדרה נותנת לנו המון רקע לנושא המלחמה, מה תפקידם של אבירי הג'דיי בה, ומעמיקה את ההבנה בכל האירועים שמתרחשים להם בפרק 3 של סדרת הסרטים, ומה שעתיד לבוא לאחר מכן. עונה 7 היא הדובדבן שבקצפת, עבור כל המעריצים הסובלניים שחיכו לראות את הסוף.

Star Wars - The Clone Wars
מתוך הסדרה "Star Wars – The Clone Wars"

Star Wars: The Mandalorian

סדרת הלייב אקשן הראשונה של מלחמת הכוכבים, מבית היוצרים של Disney. נכון לרגע זה, היא הינה גם סדרת הדגל של שירות הסטרימינג של דיסני. אין מעריץ אחד של הפרנצ'ייז שלא שמע עליה. היא מביאה לנו את עלילותיו של צייד הראשים, אשר זכה לכינוי "המנדלור". מדובר בלוחם מנדאלוריאן, שמבצע את המשימות הכי מלוכלכות על מנת לייצר עבורו פרנסה, ברחבי הגלקסיה. אותו מתכון עובד לו, עד שמגיעה המשימה שתשנה את כל התוכניות שהיו לו עד כה. אירועי הסדרה מתרחשים לאחר נפילת האימפריה (פרק 6 של סדרת הסרטים), ולפני עליית המסדר הראשון (פרק 7 של סדרת הסרטים). לביקורת המלאה שלנו על הסדרה, לחצו כאן.

קומיקסים

כתבנו יונדב בא וממליץ:

ל-Star Wars יש המון ספרים והמון (המון המון) קומיקסים שיצאו. כשהסרטים הראשונים רק יצאו, חברת Marvel הוציאה קומיקס שהתלווה לסרטים, בהמשך חברת Dark Horse קיבלה את הזיכיון והוציאה המון, המון חוברות. עד שדיסני קנתה את המותג והחזירה אותו ל-Marvel. אבל החדשות הטובות הן שכל מי שיש לו חשבון Marvel Unlimited (תחשבו כמו Netflix רק לקומיקס של Marvel) יכול לקרוא את כולם (חוץ מאלו שיצאו בחצי השנה האחרונה לשוק) דיגיטלית בחינם. נכון שיש גם המון סרטים אבל Star Wars זה לא רק סיפור, זה גם ויזואליות, אז הנה כמה המלצות לקוראים חדשים על פי אופי המעריצים שמתאים לכם/ן.

– עזוב אותי מהסרטים, הבטיחו לנו שיספרו מה קרה לפני המון המון שנים וזה מה שאני רוצה:

 •  Star Wars – Tales of the Jedi – מתרחש כ-5,000 שנה לפני הסרטים ומתאר את עלייתו, נפילתו לצד האפל וחזרתו של ג'די שאין לו שום קשר למשפחת סקיווקר או לקיסר. לפחות לעת עתה…
 • רק הטרילוגיה המקורית!

אז כאן יש לי שתי המלצות. אם אתם רוצים משהו שמשמר את האווירה של הסרטים הראשונים אתם מוזמנים לקרוא את Star Wars Classic. הדפסה מחודשת של הקומיקס המקורי. אם אהבתם את הסרטים אבל אתם רוצים משהו יותר מודרני עם אותן הדמויות, הייתי ממליץ על סדרת Star Wars שהתחילה בשנת 2015, ומתרחשת בין 'תקווה חדשה' ל'האימפריה מכה שנית'.

 – אבל מה אם ממש חיכיתי לטרילוגיה המקדימה, וממש התאכזבתי?

אההה, אתם רוצים לדעת מה קרה לפני הסרטים אבל לקרוא משהו טוב? אז תקראו את Star Wars Dark Times.

– מה אם ממש חיכיתי לטרילוגית ההמשך, ואז ממש ממש התאכזבתי?

Star Wars Dark Empire. אם אתם מדברים עם כל מעריץ שקרא את הקומיקסים או את הספרים הוא יסכים איתי. אך אם אתם רוצים משהו קצת יותר מאוחר, Star Wars Legacy הוא עבורכם. הקומיקס מדבר על נפילת מסדר הג'די בתקופת הנכד של לוק.

קריאה נעימה, ומי ייתן והכוח יהיה איתכם… תמיד.

משחקים

במרוצת השנים, יצאו להם לא מעט משחקים של מלחמת הכוכבים. ואם חושקת נפשכם באיזה משחק אחד או שניים של הסדרה המהוללת, הגעתם למקום הנכון. בין אם נפשכם חושקת במשחק מרובה משתתפים או משחק עם עלילה, שאותו לא תוכל להחליף שום חוויה אחרת. ריכזנו עבורכם בכתבה מפורטת (קישור כאן) את 10 המשחקים הטובים ביותר של מלחמת הכוכבים, עבור אילו פלטפורמות הם זמינים, ומה המהות של כל אחד ואחד מהם.

מתוך המשחק "Star Wars Jedi: Fallen Order"

ואם אתם עובדים, ולצערכם אין זמן לחגוג כפי שהייתם רוצים את היום המיוחד הזה, דאגנו להביא לכם כמה רקעים מגלקסיה רחוקה רחוקה, שיגרמו לכם להיות האנשים הכי מגניבים בישיבות של הזום. כל שנותר לכם לעשות זה להוריד, לשלב את זה בוידאו, ולהפעיל את המנגינה הכבירה של לורד דארת' ויידר בכבודו ובעצמו.

מצגת זאת דורשת JavaScript.

כל שנותר לי להגיד לכם הוא יום מלחמת הכוכבים שמח! And May the Force Be With You!

אודות בר מקלר

בזמני הפנוי אני חננת על, מעריצה אדוקה של Marvel, Star Wars ו-Voltron Legendary Defender. בין היתר רואה סרטים, סדרות, קוראת קומיקסים ומצילה את העולם מספר פעמים בשבוע כי אני Defender Of The Universe. אה כן וכמובן משחקת בהמון משחקי וידאו, אל תתבאסו אם אקרע לכם את הצורה במשחק מכות.

השאר\י תגובה